Skocz do zawartości


Zdjęcie

[antyvirus]Wybór antywirusa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 artek60

artek60

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 10 01 2009 - 16:29

jaki zainstalowac antyvirus program?Najlapiej dobry i bezplatny.Mialem Spyware Doctor,ale blokowal mi system

  • 0

#2 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 10 01 2009 - 16:44

Avasta.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 10 01 2009 - 20:16

Możesz też wypróbować AVG Free :)
  • 0

#4 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 10 01 2009 - 20:23

Z doświadczenia na Viście dobrze śmiga Avira, nie sprawia też problemów w nowej becie Windows 7, co jest dodatkową zaletą :)
  • 0

#5 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 11 01 2009 - 15:49

Kaspersky, nod32
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 11 01 2009 - 15:52

Kaspersky, nod32

Darmowe ;)
  • 0

#7 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 12 01 2009 - 09:20

Ostatnio u kolesia robiłem kompa , miał Avasta darmowy ,ale nie zawsze sie sprawdza , teraz zainstalowałem mu AVG 8 od razu podczas pierwszego skanowania znalazł trojana , czego nie widział Avast.
Jest jeszcze kilka ciekawych programów za free , ale obecnie moim skromnym zdaniem sprawdzają się kombajny wszystko w jednym Antywirus , firewall itd .
  • 0

#8 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 12 01 2009 - 16:07

Avast? To mocno średni antywirus, wcale nie jest taki skuteczny, odradzam. Z darmówek, to najlepsza jest Avira.
  • 0

#9 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 12 01 2009 - 16:42

Ja tam z darmowych polecam Avasta! i mało znany Antywirus Hacker (nie wiem czy to tak sie dokładnie pisze)...
  • 0

#10 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 13 01 2009 - 23:29

Tak jak wspominałem, nie polecam avasta!, a Hakerzy.NET AntiVirus (bo pewno o ten program Ci chodziło, Parry) jest totalną porażką - fałszywe alarmy i brak skuteczności dominują.
  • 0

#11 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 14 01 2009 - 17:09

Tak Bardock dzieki że mnie poprawiłeś ;) A jeszcze możesz używać wersji testowych płatnych antywirusów... ( niektóre są na 3 miesiące )

  • 0

#12 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 15 01 2009 - 15:30

Ściągnij COMODO Internet Security bo ma świetnego Firewalla(wg najlepszy z darmowych firewalli i przebija też niektóre płatne :sciana: )a wiadomo że dobry firewall to podstawa.Antywirusa ma słąbszego ale napewno lepszy od Avasta.Avast to jedno wielkie sito.Kiedyś go miałem ale komp zaczął mi po jakimś czasie zwalniać to go usunąłem(to wymaga czasami mocnych nerwów)i zainstalowałem Avire Personal Edition.Wykryła 18 wirusów których Avast nie wykrył.Avast też bardzo często robi fałszywe alarmy i czepia się "czystych" plików.Zmieniłem na COMODO i jestem zadowolony żadnego syfu od czasu kiedy robiłem system.Prawie codziennie się aktualizuje.Pokazuje także jaki program najbardziej wykorzystuje łącze.Podaje link skąd można ściągnąć:

CODE-BOX
COMODO Firewall Pro 3.0.25.378 (bezpłatny):
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&...+Pro+3.0.25.378

COMODO Internet Security(bezpłatny(Firewall + Antywirus))
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&...y+3.5.57173.439

Osobiście Polecam :rolleyes:

PS:COMODO ma też program do czyszczenia rejestru ale nie wypróbowałem go.Do rejestru dobry jest Reg Cleaner.

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 01 2009 - 15:46

Ciekawe jedni "Nie instaluj avasta" inni i ja "Instaluj avasta" i tak z wszystkimi antywirusami i firewallami. Ciekawe u jednych Avast free sprawdza się a u innych nie?. Miałem COMODO, Kerio, Zone alarm, Pandę i inne firewale, anty wirusy.
I dochodzę do jednego wniosku Avast średni antywirus ale zato zatnie tylko jak coś podejżanego wyłapie a tak nie spowalnia komputera. Anty wirusa traktuje jako sito do wstępnego filtrowania, firewall ma spełniać zadanie do filtrowania zasadniczego przepływu informacji. Do szukania i usuwania wszystkich pozostalych śmieci jakie przeszły to np. Spybot-Search&Destroy i Odkurzacz11. Jak będzież uważał to nie będziesz łapał wirusów, wprzeciwnym wypadku żaden nawet naj lepszy antywirus i firewall ci nie pomorze.
A instalować możesz każdy bo każdy antywirus czy firewall bo spełnia swe podstawowe zadanie.
Tylko nie każdy firewall powinien z każdym antywirusem i na odwrotnie, bo dzieją się dziwne i nie ciekawe rzeczy z komputerem.
  • 0

#14 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 15 01 2009 - 19:28

Ja lepiej nie będę mówił jakie mam zdanie o Avaście bo jeszcze dostane za to warna.Ale wyraże się o nim tak:

#*!&%$)!@&%$)&%!@#*%$!)*@%

I tak to będzie z antywirami.Każdy ma swoją opinie.Ja np nie chce patrzeć ani widzieć Kaspersky'ego i Avasta.Dlaczego??

Dlatego:

-Avast jest jak sito w którym rozmiar dziurek jest równy rozmiarowi koła od ciężarówki :rolleyes:

-Kaspersky mi całkowicie blokował neta.Po pierwsze blokował wszystkie p2p(Ares,uTorrent,Bearshare i inne.Próbowałem dużo p2p i Kaspersky każdego blokował).Firefox rzadko kiedy się uruchamiał.A jak się uruchomił to nie było żadnych obrazków na stronach tylko jakieś badziewne i niedorobione ramki :ninja: .
I system mulił jak ^%$*%&# :nuke: Skanował 2 godziny ponad i i tak zostawił pare wirów.

A odkąd mam COMODO to nie mam żadnego syfu i jest dobrze :sciana:



A panda to też badziew(chociaż długo jej używałem :D ale stwierdziłem że są lepsze i tyle)
Wymienie wszystkie Antywiry i Firewall'e jakich używałem(w kolejności od najgorszego do najlepszego):

-Avast 4.8 Home Edition
-Panda Internet Security 2008
-Kaspersky Internet Security 2009
-Avira Personal Edition(nie wiem jaka wersja wem tylko że najnowsza)
-COMODO Internet Security(w składzie jest Firewall Pro 3.0.25.378 + Antywirus ale nie wiem jaka wersja :D )
  • 0

#15 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 01 2009 - 19:33

I widzi autor wątku co jeden to różna opinia, dlatego sugeruje sam podejmij decyzje albo drogą porównawczą poprzez okresowe używanie każdego z nich i samemu ocenienie który ci będzie odpowiadał. I niech nie ma za złe wypowiadającym się że nie zgadza się z poprzednikiem bo każdy ma prawo do własnego zdania.
  • 0

#16 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 15 01 2009 - 19:41

Avast HE jest ok.Dobrze skonfigurowany w zupełności daje robie rade pod XP i Vista.
  • 0

#17 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 01 2009 - 20:41

Zgadzam się co do wypowiedzi brutusa ...
To są antywirusy darmowe tak więc jeżeli autorowi tematu jakiś nie będzie działać , albo będzie działać ale nie tak jak chciał , to zawsze może odinstalować i zainstalować inny , w końcu kasy nie straci (chyba że trochę czasu ...)
A przekona się na własnej skórze jak każdy z nich działa ...
  • 0

#18 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 15 01 2009 - 21:30

Avast HE jest ok.Dobrze skonfigurowany w zupełności daje robie rade pod XP i Vista.


Dawać radę, to każdy rzekomo daje. Gorzej z faktycznym wykrywaniem wirusów. Nie wiem, co ludzie widzą w avaście.
  • 0

#19 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 15 01 2009 - 21:38

Nie wiem, co ludzie widzą w avaście


Że jest darmowy ?? :rolleyes: I nie jest najgorszy tzw dla jednego użytkownika (niezaawansowanego który nie korzysta "intensywnie" z neta) to avast w zupełności wystarcza , a inni userzy potrzebują czegoś "mocniejszego" :sciana:

PS: mówiąc intensywnie mam nadzieje że zrozumieliście mnie o co mi chodzi :ninja:
  • 0

#20 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 15 01 2009 - 21:52

No tak, pewno dlatego, że jest darmowy, mawiają, że jest najlepszy, a to nie prawda. :rolleyes:

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: skaner antywirusowy program antywirusowy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych