Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw komputerowy do 3500zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 emes

emes

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 11 2012 - 22:16

Witam
Mam zamiar złożyć nowy sprzęt którego przeznaczeniem będzie graniem w gry i pracowanie jako grafik komputerowy.
Mój budżet to 3500zł, jeżeli da radę taniej to może być taniej.
Dwie części już mam: Napęd DVD, oraz kartę graficzną Geforce GTX260. Nie proponujcie lepszej, nie piszcie też żebym sprzedał tą a kupił inną, bo póki co ta spokojnie będzie mi starczyć na obecną chwilę ( po nowym roku planuję kupić GTX 660, lub coś podobnego do jakiegoś 1000zł, ale to poczeka ).
Jest jedno ograniczenie, i to dość spore ... Trzymam komputer w takiej jakby szafce przeznaczonej do tego, wmontowanej w segment, szerokość i wysokość nie jest problem natomiast długość/głębokość już tak. Od ściany do końca szafki jest 50cm, czyli moim zdaniem 48cm dł obudowy to jest max, bo jakieś miejsce na kable też musi być, i tak będzie troszkę wystawać i będę musiał wymontowywać drzwiczki, więc prosiłbym bardzo aby brać obudowy nie dłuższe niż 48cm, mile widziany USB 3.0
Zostały mi polecone takie obudowy:
-Fractal Design ARC Mini
-Fractal Core 3000
Ta druga wydaję mi się bardziej praktyczna z tym że nie ma USB 3.0

Tutaj podaję co mniej więcej ma tam siedzieć
CPU:Intel Core i5-3570k
PSU:OCZ ZT Series OCZ-ZT550W-EU 550W
HDD:WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB
SSD:Samsung 128GB SSD830 SATAIII
CHŁODZENIE:SilentiumPC Fera PRO HE1224
Audio ASUS Xonar DX
Co do RAMu to chciałbym 8Gb 1600-1866mhz, nad płytami głównymi się nie znam więc też to pozostawiam wam.
A więc jak widzicie największym problemem jest dobór obudowy, wybór dobrej kości RAM i płyty głównej, bo tamto co podałem to raczej nie ma co zmieniać.
Dzięki z góry za pomoc.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer od 3000 do 3999zł



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych