Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw do gier. Maksymalnie 7500 złotych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sado.desperado

sado.desperado

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 12 2012 - 12:59

Witam serdecznie.

Prosiłbym o złożenie zestawu komputerowego przeznaczonego stricte do gier z możliwością OC. Zależy mi, by zestaw taki sprawował się jak najlepiej przez przynajmniej 2 - 3 lata, z opcją dołożenia drugiej karty graficznej w przyszłości. Chciałbym uniknąć wymiany reszty podzespołów przez jak najdłuższy czas. Nie będę korzystał z technologii 3D ani podłączał wielu monitorów, korzystał tylko z jednego w rozdzielczości 1920x1080.

Czytałem dużo dobrego zarówno o i7 3770K oraz i5 2500K. Różnica w cenie nie jest jakaś powalający, tylko czy jest sens pakować się w i7?

Z tego co czytałem do tej pory, to wydaję mi się, że najlepszą kartą graficzną byłaby Asus HD 7970 Matrix Platinum, ale, że jestem laikiem, mogę się srogo mylić.

Czy opłaca się inwestować w bequiet! Dark Rock Pro 2 do takiego zestawu?

Zależy mi na dysku Samsung SSD 830 256 GB.

Chciałbym kupić także jakąś sensowną kartę dzwiękową ( może któryś Xonar? ). Słucham dużo muzyki z komputera przez wzmacniacz i do głośników, ale nie chciałbym przy tym zamykać sobie furtki dla jak najlepszych doznań dzwiękowych w grach.

W kwestii obudowy wypatrzyłem sobie albo Corsair Obsidian 650D, albo Fractal Design Define R4 Black Pearl ( bądź wersja XL ). Którą z nich bardziej byście polecili?

Napęd optyczny prosiłbym jakiś najtańszy, najlepiej zewnętrzny na USB 2.0 lub 3.0.

Chciałbym by monitor pracował w rodzielczości 1920 x 1080 bądź 1920 x 1200. Spodbał mi się Dell U2412M. Alternatywą mógłby być Eizo Fortis fs2333, tylko czy rzeczywiście jest sens płacić tyle za monitor, gdy nie jest się profesjonalnym graczem? Od razu informuję, że przy propozycjach monitorów mogę strasznie wybrzydzać, niestety jestem fatalnym estetą.

Do zestawu muszę dołączyć jeszcze system operacyjny. Myślałem nad Windowsem 8 w wersji OEM. Teraz głupie pytanie : czym się różni wersja standardowa od Pro?

Chyba wszystko już zawarłem. W każdym razie podrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 21 12 2012 - 15:48

Za 7500pln to można od razu złożyć zestaw oparty o dwie grafiki. Ale w sumie jedna wydajna karta da sobie radę w 1080p. Drugą dokupisz np za rok.

Zestaw mógłby wyglądać tak:

Core i5 2500K + cooler Thermalright Macho HR02
AsRock Z77 Extreme4
Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600 CL9
Asus HD7970 Matrix
WD Caviar Blue 1TB
SSD Samsung 830
Dvd dowolne
OCZ ZT 550W (modular)
obudowa wedle gustu, mnie osobiście się podoba Fractal R4 za prosty wygląd bez świecideł i bajerów.

Co do kwestii monitora i karty dźwiękowej nie poradzę ale dobrze gdyby monitor miał matrycę IPS.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer od 7000 do 10000zł zestaw do gier komputer od gier



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych