Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulo852

Paulo852

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 21 02 2013 - 14:57

Witam ..
Mam problem ,bo potrzebuje internetu przezprzewodowego takiego na USB , zastanawiam się czy nie kupić z Plusa LTE za 50 zł - 15GB ,czy straczy mi te 15GB na granie w grę online "Metin2" i przeglądania internetu ,czasmi do obejżenia jakiegoś filmu na youtube. Może polecacie jakiś inny internet bezprzewodowy ? Dodam że mieszkam 12KM od miasta "Puławy" woj.Lubelskie i ma być do internet do laptopa.I chce żeby ten internet dobrze chodził ,a nie przerywał lub słabo się wczytywały strony.

  • 0

#2 bakker

bakker

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 21 02 2013 - 16:25

Przedewszystkim głupotą jest kupno internetu mobilnego GSM skoro chcesz grać sieciowo.
Będziesz miał wysoki ping i sporo lagów. Sprawdź lokalnych dostawców.
W tej cenie powinieneś dostać dobrą radiówkę i to bez żadnych "limitów transferu".

  • 0

#3 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 21 02 2013 - 17:44

Bakker - Niekoniecznie. Dobrze zoptymalizowana gra MMO potrafi chodzić nawet na modemie telefonicznym dial-up. Przykładowo pewna gra (którą kiedyś hakowałem) do renderowania świata używa komendy : 2 1 5 250 120 5 8 4 1 6 9
To oznacza: cyfra 2 to plansza - wczytywana z twojego dysku. Cyfra 1 i 5 to podmapa. 250 i 120 to twoje koordynanty. 5 8 4 1 6 9 - to indexy twoich itemków kolejno - głowa, tors, rękawice, spodnie, buty ręka1, ręka2 itd itp
Taki sam kod tyczy sie każdego gracza, a jego wygląd jest wczytywany z twojego komputera. Wszystko co sie dzieje na mapie - moby, gracze, itemki, skile - wszystko idzie w takich prostych rozkazach więc do grania starczał mi modem 36kbs SERIO. Dziś kiedy graczy jest więcej - gra śmiga na łączu 128 kbs
Sam przez 4 lata grałem łącząc się w grach poprzez komputer podłączony do telefonu kom. i internet z Pleja (5 giga za 50zł i ważnosć 2 miesiące). Łaziłem po wiki, tutorialach, czasem Youtube, non stop zakupy online i projekowanie www i z tych 5 giga nigdy nie zużyłem. Najwięcej 3/4 tego limitu. Zawsze przynajmniej 1 GB mi zostawał po tych 2 miechach.
Paulo - kazdy usługodawca pozwala przetestować (przez jakiś czas) modem i net. Skorzystaj z tego i zobacz co ma u ciebie najlepszy sygnał. Z doświadczenia wiem że Play jest najtańszy, ale Plus ma najlepszy sygnał
  • 0

#4 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 21 02 2013 - 17:48

Ja mam mobilnego neta z limitem 12 GB (play) korzystają z niego 4 osoby w tym jedna gra codziennie w CS'a i jakoś starcza
  • 0

#5 Paulo852

Paulo852

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 22 02 2013 - 11:48

ja mam obecnie radiowy tylko trochę on jest słaby ,bo jest 1mb dochodzi do 2 mb ,tylko że chce żeby był bezprzewodowy a wiem że można zrobić ,tylko jest potrzebny router i tu pytanie jaki najlepiej kupić dwuradiowy ,czemu dwuradiowy bo do jednego wejśća kabel z anteny tej na dachu a drugie wejście na antenę by rozsylał zasięg po całym domu no jaki tu kupić żeby był dobry zasięg ? router będzie stal na strychu i czy do takiego będzie potrzebne zasilanie ? bo teraz którego posiadam jest zasilany przez zasilacz , słyszałem że są jakieś bezprzewodowe routery ale jak działają to nie wiem , także bym prosił o pomoc by to dobrze działało :-) jak czegoś potrzebujecie by lepiej wybrać router to proszę pytać śmiało;-)
  • 0

#6 kitka85

kitka85

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 02 2013 - 02:15

Jeżeli chcesz grać nałogowo i przez cały rok odpuść sobie bezprzewodówke i podłącz do jakiegoś kabla.
  • 0

#7 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 26 02 2013 - 10:20

Teraz jest ciekawa opcja bo można wziąć z Plusa modem na próbę za dzyszkę i sprawdzić jak to działa... albo poszukaj jakieś ultimedii albo UPc w mieście...
  • 0

#8 Paulo852

Paulo852

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 26 02 2013 - 11:14

napisałem wyżej że mam radiowy i może on zostać pod warunkiem że będzie wifi w domu.
  • 0

#9 Paulo852

Paulo852

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 08 03 2013 - 09:25

Pomoże ktoś ? ile to można czekać ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych