Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolne działanie komputera- nawet po reinstalacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Corristo

Corristo

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 02 09 2010 - 18:42

Otóż, mój komputer pracuje dużo mniej wydajnie, od pewnego czasu...
Pewnego pięknego dnia, po prostu zaczął pracować dużo wolniej, nie przeczę iż jest stary, bo jest, ale proszę o podanie możliwej przyczyny i naprawy.;p
Parametry:
Typ procesora: Intel Celeron 4A, 2200 MHz (5.5 x 400)
Płyta główna: VIA P4PB 266E
Grafika: ATI Radeon 9600 PRO
Ram: 2gb DDR1
Robiłem wielokrotnie format i nic nie pomaga.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 09 2010 - 06:47

Brak optymalizacji systemowej, programy do tego CCleaner lub Odkurzacz 12 lub podobne, po zoptymalizowaniu, należy sprawdzić np. programem Spybot-Search&Destroy pod względem wirusów na koniec przeprowadzić defragmentaryzację dysku twardego.


// Czytaj dokładniej brutus - "robiłem format i nic nie pomogło" - czyli pewnie od razu po formacie jest tak samo.

Użytkownik Celdur edytował ten post 03 09 2010 - 09:29

  • 0

#3 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 04 09 2010 - 22:46

Moim zdaniem to problem sprzetowy, skoro komp byl formatowany. Jesli masz mozliwosc, sprawdz na innym zasilaczu.
Poza tym tytuł posta niewiele pomaga :/

Użytkownik yasiu18 edytował ten post 04 09 2010 - 22:48

  • 0

#4 Corristo

Corristo

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 09 2010 - 18:58

Moim zdaniem to problem sprzetowy, skoro komp byl formatowany. Jesli masz mozliwosc, sprawdz na innym zasilaczu.
Poza tym tytuł posta niewiele pomaga :/


Zasilacz jest dosyć nowy, poza tym komputer się nie resetuje tylko wolno działa. ;/
  • 0

#5 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 07 09 2010 - 21:24

Zasilacz jest dosyć nowy, poza tym komputer się nie resetuje tylko wolno działa. ;/

Ale skoro piszesz, że był formatowany... Ile masz kości RAM? Może jedna z nich padła?
  • 0

#6 Corristo

Corristo

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 08 09 2010 - 16:07

Ale skoro piszesz, że był formatowany... Ile masz kości RAM? Może jedna z nich padła?

Mam dwie kości RAM, i próbowałem przed chwilą każdej z osobna i nic się nie zmienia, a 1gb nie powinien być aż tak wolny mimo wszystko...
Poza tym komputer obie wykrywa. Jakieś inne pomysły??!! ;p
  • 0

#7 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 08 09 2010 - 20:19

Mam dwie kości RAM, i próbowałem przed chwilą każdej z osobna i nic się nie zmienia, a 1gb nie powinien być aż tak wolny mimo wszystko...
Poza tym komputer obie wykrywa. Jakieś inne pomysły??!! ;p

Ja bt=ym jednak obstawał, żebyś sprawdził inne kości. Zastanawiam się również nad dyskiem twardym. Może kończy się już jego żywot... Jeśli żadna z tych rzeczy, hmmmm..... Będziemy szukać dalej.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reinstalacja Windows powolny komputer wolny komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych