Skocz do zawartości


Zdjęcie

Włamanie na gg/ komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 10:41

Witam

Wiem ze jestem nowa i nie powinnam tak po prostu wchodzic tutaj i bez niczego prosić o pomoc lecz stoję pod ściana i innego wyjścia nie mam.
Otóż opisze mój problem najszybciej jak porafię... Mojemu narzeczonemu ktoś (a raczej wiemy już kto) włamał się na gadu gadu i nie wiem czy nie na komputer także... ja się na tym kompletnie nie znam nie wiem co teraz zrobić. Wiem ze włamanie nastąpiło poprzez siec bezprzwodową z której korzystał zarówno mój chłopak jak i ten właśnie włamywacz. Jak rozumiem brakowało jakiejś zapory.
Chciałabym zapytać czy jest możliwe by włamywacz mial teraz dostęp do np całego komputera i wszystkich wiadomości typ np tych na email? Co z innymi komunikatorami typu tlen, skype ?
Jakim komunikator teraz wybrać byśmy mogli romzwiać sami bez statystów żadnych.

Prosze o jakieś konkretne porady co teraz zrobić, co instalować by jakoś się przed tym ochronić i mieć pewność ze nikt już naszych wiadomości nie będzie czytał.
Mój chłopak nie ma narazie możliwości by korzystać z innej sieci niż ta wspólna bez przewodowa.
Dodam że ja naprawdę nie znam się na tych sprawach i będę potrzebowała dokładnego tłumaczenia wszystkiego.


czekam na życzliwa pomoc i przepraszam jeśli to nie ten dział...

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 10:52

Skąd wiecie że ktoś się włamał na GG?
Czym się to objawia.

  • 0

#3 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 11:01

koleś czytał na głos treść wiadomości jakie pisaliśmy do siebie. Ma całe archiwum wiadomości gdzieś od 11 listopada aż to dnia dzisiejszego.

Najdziwniejsze że dopiero dwa dni temu na oknie gg pojawił się komunikat że jesteś zalogowany więcej niż w jednym miejscu i wyskoczył nr IP.
Nie wiem co robić mam po prostu nerwy wszczępkach.

Użytkownik elansky edytował ten post 20 01 2011 - 11:02

  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 11:05

Sieć WIFI jest zabezpieczona? To jest rozumiem wspólna sieć tak - nie tak że ktoś się do niej podłączył bez pytania?
A zabezpieczenie komputera to swoją drogą. Polecam Symantec NIS 2011.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 20 01 2011 - 11:06

  • 0

#5 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 11:15

Sieć nie jest zabezpieczona...zarówno ja jak i mój partner jesteśmy laikami w takich tematach.. Chłopak nie instalował ani żadnych zapór ani nic po prostu podłaczął się pod sieć codziennie podając jakiś tam 14 czy 16 cyfrowy klucz i pisał do mnie. To jest ich wspólna sieć, korzysta z niej jeszcze kilka osób mieszkająca razem z nimi w domu.
Więc co mam teraz poradzić chłopakowi ? Mam gdzieś szukać tego Symantec NIS 2011 i kazać mu to instalować ?
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 11:34

No to jak to jest wspólna sieć to wiadomo że dla jajec ktoś sobie wejdzie na drugiego kompa.
Kupcie to oprogramowanie. Można nim solidnie zablokować komputer w sieci.
http://www.agito.pl/antywirusy-i-bezpieczenstwo/norton-internet-security-2011-pl-box-1-uzytkownik.43.406643.html?attr=1-3173,2142-274117

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 20 01 2011 - 11:35

  • 0

#7 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 11:42

Tylko że kupno tego oprogramowania mnie narazie nie ratuje ponieważ mój chłopak jest poza domem i tak będzie jeszcze przez około miesiąc. Nie ma możliwości bu mu to nawet jakos przesłać...
Jakieś inne porady. Chce zapytać czy jesli zmieniłam komunikator i rozmawiam z nim teraz na tlenie to jak myślicie ten chłopak znów może to wszystko czytać ?
  • 0

#8 rafales

rafales

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 20 01 2011 - 13:17

koleś czytał na głos treść wiadomości jakie pisaliśmy do siebie. Ma całe archiwum wiadomości gdzieś od 11 listopada aż to dnia dzisiejszego.

Najdziwniejsze że dopiero dwa dni temu na oknie gg pojawił się komunikat że jesteś zalogowany więcej niż w jednym miejscu i wyskoczył nr IP.
Nie wiem co robić mam po prostu nerwy wszczępkach.


Tym komunikatem się nie przejmuj, bo to wyskakuje co drugiej osobie. Ja również mam to czasami: to coś w stylu, że jestem zalogowany na innym kompie. U mnie na pewno nikt się nie włamał, bo ja mam sieć na WPA2, wiec jest bezpiecznie.

A co do drugiego wątku, czyli faktycznego włamu (bo to sieć, która ktoś udostępnia za opłata tak?)to poinformuj kolesia, że właśnie zgłosiłaś fakt na policję i, że w dniu jutrzejszym technicy będą sprawdzali kto się włamał, tzn z jakiego kompa etc. I kolo na bank wymięknie, bo to jakieś dziecko neo.
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 13:30

rafales Oni wszyscy mieszkają razem :D
(przynajmniej ja to tak zrozumiałem)
To nie lepiej pójść do pokoju tego drugiego gościa i dać w pysk?

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 20 01 2011 - 14:02

  • 0

#10 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 14:20

Tak oni mieszkają wszyscy razem... W dodatku razem pracują i włamywacz jest kierownikiem czy tam brygadzista mojego chłopaka wiec nie wiem czy pomysł z danie w pysk jest najlepszy.
Po pracy już puszczone są jakieś kłamliwe plotki. Ciężka sytuacja. Prośba o nie robienie takich rzeczy więcej i tak nic nie da. Bo wiece jak to jest powie jedno a zrobi drugie.
Chodzi mi teraz bardziej jak się zabezpieczyć i odciąc dostępu temu gościowi do tych wiadomości ?
  • 0

#11 rafales

rafales

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 20 01 2011 - 14:31

Brygadzista to pionek, nawet gdyby to był dyr to bym się nie wahał. Kolo wymięknie na bank, jak się dowie co zrobiliście. Przekonacie się. Właśnie tego typu postawy, czyli bierność, powodują, że tacy idioci czują się jak ktoś nietykalny. Zresztą o czym Wy tam pisaliście, że tak się tego obawiacie...masakra.
A tak poza tym. Ja bym poradził jak to rozwiązać, ale to niestety nie jest legalny sposób. Wystarczyłoby tylko kilka podstawowych informacji na temat... (do admina i modów nie myślę o rozboju w biały dzień)

A co do zabezpieczenia, to już ktoś wyżej podał odpowiedź. Oczywiście czy akurat koniecznie tym progsem, to bym polemizował. Wybór należy do Ciebie. Wejdź do zasobów sieci z programami tego typu, bardzo łatwo znaleźć, i ściągnij co trzeba. Podeślij narzeczonemu na maila, albo daj mu linka i niech sobie to zainstaluje.

Ściągnij na początek jakiegoś firewalla, np z tego:
http://www.dobreprogramy.pl/Zapory-sieciowe-firewalle,Kategoria,Windows,76.html
albo sunbelta (ja go mam i się nie boję :-))

Użytkownik rafales edytował ten post 20 01 2011 - 14:37

  • 0

#12 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 20 01 2011 - 15:18

Po pierwsze niech zmieni wszystkie hasła, po 2 pobrać KIS 2011 na 30 dni trial, i przeskanować nim komputer, po 3 nie porozmawia z tym kolesiem, lub się odwdzięczy (ja nic nie sugeruje :D)

  • 0

#13 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 15:37

To jak już polecacie darmowe to może być ten "słynny" już Comodo Internet Security 2011.
Rafales Symantec'a NIS 2011 spróbuj złamać i się do mnie wbić :D
Ja przy tej marce siedzę od 2004 roku i jeszcze nigdy nikt do mnie w odwiedziny nie wpadł.\
A ataków to jest multum.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 20 01 2011 - 15:38

  • 0

#14 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 19:23

Dobrze a powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Jeśli zainstaluje któryś z wyżej wymienionych programów to czy gdy ten chłopak próbowałby dalej wykradać wiadomości to ja dostanę jakieś info na ten temat czy po prostu zostanie mu to zablokowane a ja nie będe nic wiedzieć ?
I jeszcze jedno czy np mogę zainstalować 2 zapory np sunbelta i Comodo to nie będą się one ze soba klócić...) czy tylko jedną?


Powiem Wam tak że gdybym potrafiła to odwdzięczyła bym mu się w jakiś równie chamski sposób. Osłabiają mnie sytuacje tego typu. Najgorzej ze taka osoba najpierw podaje się za dobrego kolegę i taki się rewanżuje.. Ale to są polskie realia..

Użytkownik elansky edytował ten post 20 01 2011 - 19:29

  • 0

#15 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 20 01 2011 - 20:26

Możesz tylko jedną zaporę 2 będą się gryźć ze sobą.
  • 0

#16 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 20:27

1. Jeśli zainstalował na waszym PC jakiś złośliwy soft to zostanie automatycznie usunięty i zablokowany.
2. Zawsze pokazuje się monit o zablokowaniu ataku i IP maszyny atakującej.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 20 01 2011 - 20:28

  • 0

#17 elansky

elansky

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 20 01 2011 - 20:40

Jeśli zainstalował na waszym PC jakiś złośliwy soft to zostanie automatycznie usunięty i zablokowany.


Nie no mysle ze nic takiego nie miało miejsca poniewaz bezpośredniego konkaktu z komputerem ni miał poniewaz go nie dotykał

Użytkownik elansky edytował ten post 20 01 2011 - 20:40

  • 0

#18 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 20 01 2011 - 22:12

Sam mógł mu wirusa wysłać, np emailem :D
  • 0

#19 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 01 2011 - 22:49

Nie trzeba dotykać komputera aby coś przesłać na drugi.
  • 0

#20 sig

sig

    Początkujący

  • 77 postów

Napisano 20 01 2011 - 23:59

Co do samych wiadomości z GG, to jeśli to jedyny dowód włamania mogło nie być, szyfrowanie jest dopiero w niezbyt popularnym GG10. Jak macie starsze wersje to "wyłuskanie" rozmowy będąć podłączonym do tej samej sieci bezprzewodowej nie stanowi większego problemu. Rozwiązanie? przesiąść się na GG10 albo lepiej Jabbera (dzięki temu że w nim są nazwy kont "na wzór emailowy" a nie numery pozbędziecie się spamu)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych