Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 OA co to za licencja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BorucGT

BorucGT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 03 2013 - 08:58

Witam mam pytanie chce sformatować laptopa który stoi na Seven 64bit Home Premium OA
więc wychodze z pytaniem co to za licencja OA i czy można takie coś drugi raz zaleglizować na tym samym sprzęcie.
Komputer na którym jest ten system to Lenowo ideapad z560 i 2 pytanie czy jeżeli pobiore system 7 hp i wpisze klucz ze spodu to system będzie legalny.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2013 - 05:28

OA = OEM. Inaczej to jest Original Equipment Manufacturer (OEM) z włączoną aktywacją w BIOSie(nie trzeba aktywować takiego Windows po instalacji). Z takim systemem nic nie zrobisz, nie przetransferujesz, nie zmienisz płyty głównej itp.

Jesli zainstalujesz Windows Home OEM to powinno działać z tym kluczem. Co się stało z kopią zapasową systemu na ukrytej partycji?

  • 0

#3 BorucGT

BorucGT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 03 2013 - 13:22

Laptop ma w sumie 3.5 roku ale ja posiadamgo od 8 stycznia wtedy go kupiłem używanego.
Ma dwa dyski w sumie jest coś takiego jak LENOVO(D:) niestety jest pusty Czyli wystarczy pobrać system i powinno działać słyszłem również że czeba tam podać jakiś email i hasło którego nie mam lecz moge jakoś załatwić od sprzedawcy.
A jeszcze jedno pytanie ostatnio ktoś mi się czepiał o Viste moją ma ona licencje OEM była dodana do laptopa (Simens V5535) którego posiadam w moim domu wiem że bez naklejki taki system nie jest legalny ale jak bym tą naklejkę przekleił na kompa (stacjonarkę) to jak by z tym bylo ?

Użytkownik BorucGT edytował ten post 22 03 2013 - 13:28

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 03 2013 - 15:38

1 temat = 1 problem.
Instrukcja obsługi Strona 38 - System OneKey Rescue, przywracanie systemu.
Windows 7 nie wymaga takich danych(e-mail, hasło) do autoryzacji licencji.
  • 0

#5 BorucGT

BorucGT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 03 2013 - 15:48

Dziekuje za profesjonalną pomoc , poprostu nei chciałem zasmiecać forum :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: windows 7 OA licencja



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych