Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 32bity na 64bity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 10 08 2010 - 14:24

Może im chodziło o wersję BOX - tutaj dostajesz dwa nośniki 32 i 64.


#22 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 08 2010 - 14:26

To by zburzyło mój światopogląd, gdyby nagle okazało się, że z OEM x32 można by było zrobić od tak x64.
Dla mnie to pic na wodę.. Temat zaczyna zmieniać się w pogaduszki o systemach. EOT.

Użytkownik Celdur edytował ten post 10 08 2010 - 14:28

  • 0

#23 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 10 08 2010 - 22:03

Tylko jedno mnie dziwi - dlaczego chcesz Wina XP z 32-bit zamieniać na 64-bit?
Wystarczy skorzystać z Googla i trochę poczytać, że XP 64-bit był nieudanym system z brakami i się nie przyjął. Sprzedano niewiele kopii tego systemu.
Dodam, że Windos XP 32 bit oraz XP 64-bit to były dwa OSOBNE systemy - nie tak, jak VISTA czy teraz "siódemka", które można instalować "w tej lub tej" wersji.

Jeżeli rozważasz zakup Win 7 to polecam zastanowić się ze skorzystania z wersji TechNet.
Za ok. 660 zł (199$) masz praktycznie wszystkie nowe aplikacje M$ łącznie z Officem 2010! I to w wersjach pełnych Professional, Ultimate, itd a nie np. "Home & Student"!
Jest to wprawdzie opłata za roczną subskrypcję, ale po roku tracisz tylko prawo do aktualizacji ale NIE PRAWO DO DALSZEGO UŻYTKOWANIA!
Rozróżniaj aktualizację od poprawek.
O subskrypsji TechNet można przeczytać na stronach M$ => KLICK

Ciekawy, podsumowujący artykuł ukazał się też w W TEJ GAZECIE

Użytkownik Jotgie edytował ten post 10 08 2010 - 22:05

  • 0

#24 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 08 2010 - 12:02

@Jodge - racja, myślałem na początku, że użytkownikowi chodzi o wgranie Windowsa Visty 64 bitowego i zaciekawiła mnie kwestia licencji, potem okazało się, że jednak chodzi o Windows XP 32->64bity.
@saletra
Klucz licencji pasuje do obu wersji, co jest potwierdzone na kilku innych znanych forach o Windows i sprawdziłem w rozmowie
z konsultantką na temat Windows Visty i 7 w wersji OEM.
W skrócie:

Justyna Rokicka: Tak, Windows Vista[OEM] daje prawo zamiennego wykorzystywania wersji alternatywnych.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych