Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiedzmin - oryginał czy pirat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wiedżmin - oryginał czy pirat (6 użytkowników oddało głos)

Polska gra... kupuję oryginał i wspieram polski pomysł czy powiewa mi to skąd jest byle tylko pograć

  1. wspieram (5 głosów [83.33%])

    Procent z głosów: 83.33%

  2. Nie kupie (1 głosów [16.67%])

    Procent z głosów: 16.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 25 10 2007 - 21:27

Ankieta oczywiście anonimowa :)
Pomysł na ankietę powstał z czystej ciekawości i pod wpływem większości "patriotycznych"
komentarzy pod torrentem z tą grą zamieszczonym w jednym z serwisów torrentowych.

Trochę info o grze (gdyby ktoś nie wiedział):

Wiedźmin to gra RPG, przeznaczona przede wszystkim dla starszych graczy. Posiada prostą, lecz ciekawą mechanikę,
oraz złożoną intrygę oraz atrakcyjną oprawę graficzną. Dodatkową jej zaletą jest umieszczenie akcji w świecie stworzonym
przez Andrzeja Sapkowskiego. Jednak konstrukcja scenariusza nie wymaga znajomości dzieł pisarza.
Akcja gry toczy się w „gotowym” świecie, gdzie zarówno postacie jak i poszczególne lokacje są częścią większej całości.
Dzięki temu gracz może łatwo identyfikować się z bohaterem oraz wydarzeniami w grze.

W grze wcielasz się w rolę tytułowego Wiedźmina – wojownika wyszkolonego i przygotowanego do walki z potworami.
To zawodowiec, który korzysta ze specjalnych broni oraz mikstur, i posiada zdolności, dzięki którym jest znacznie szybszy
niż zwykły człowiek. Dawniej wiedźmini tworzyli elitarną grupę wojowników. Jako dzieci byli zabierani rodzicom
i poddawani próbom oraz mutacjom, dzięki którym uzyskali nadludzkie wręcz umiejętności.

Niedawno zakończona okrutna i krwawa wojna z południowym cesarstwem Nilfgaardu i elfami wyniszczyła północne królestwa.
Władza skłóconych i krótkowzrocznych królów słabnie. Wśród ogólnego chaosu i zamętu pojawia się ostoja
ładu - Zakon Płonącej Róży. Mnisi-wojownicy obiecują zaprowadzić prawo i porządek, a także zjednoczyć Nordlingów.
Rycerze głoszą, że nadchodzący mróz zwycięży potęga ognia, któremu oddają cześć. Jednak szansę przetrwania kataklizmu
mają głównie ludzie wywodzący się z czystej krwi Nordlingów. Zakon rośnie w siłę. Ma już nadania w królestwie Aedirn,
w którym toczy walkę z elfami z Doliny Kwiatów. Chce także uzyskać przychylność władców dwunastu północnych
królestw – w tym celu zabiega o nadanie nieużytków, na których mieszkają elfy i grasują potwory.

Jednocześnie na traktach i gościńcach zaczynają ponownie pojawiać się hordy potworów, a wśród nich takie,
które wymarły lub zostały wytępione wiele lat temu. Żerują na trupach, sieją strach i przerażenie wśród mieszkańców
północnych krain. Szerzą się nawet niestworzone pogłoski, że ktoś w tajemnicy hoduje monstra dla sobie tylko wiadomych celów.

W takich to ponurych czasach nasz bohater powraca do Kaer Morhen, zrujnowanej twierdzy wiedźminów, w której
został poddany zmianom i wyszkolony w fachu zabójcy potworów. Kiedy wiedźmin dociera na miejsce, warownia zostaje
zaatakowana przez tajemniczych napastników. Kilku przebywających na miejscu wiedźminów musi odeprzeć atak...
i tutaj właśnie zaczyna się cała historia. Jak będzie dalej, zależy już tylko od twoich poczynań.

* Gracz wciela się w Geralta z Rivii – głównego bohatera cyklu opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.
* W czasie gry bohater odwiedzi miejsca znane z kart książek i spotka wiele postaci występującychzarówno w sadze,
jak i w opowiadaniach.
* Geralt, Bohaterowie Niezależni i potwory opisani są za pomocą zestawu Cech. Główny bohater poznaje także Zdolności,
czyli sekretne cięcia i znaki magiczne.
* Decyzje gracza wpływają na zachowanie bohaterów niezależnych. Wszystkie zachowania, dokonania i uczynki postaci
są zapamiętywane przez mieszkańców tego świata.
* W czasie zabawy bohater zdobywa Punkty doświadczenia przydzielane za pokonanych przeciwników, czy też za
wykonanie zleconych mu zadań.
* Postacie potrafią wzywać posiłki, czekać na ich nadejście, a następnie atakować w grupie. Dzięki temu poczynanie
przeciwników przypomina bardziej naturalnie zachowanie się człowieka.
* Sekwencje walk powstawały przy użyciu technologii motion capture, a za fizykę ciał odpowiada Karma Engine firmy Criterion.
* Gra wykorzystuje mocno zmodyfikowany silnik Aurora, firmy BioWare. Wzbogacono go m.in. o realistyczny cykl dnia
i nocy, efekty pogodowe oraz zaawansowaną obsługę shaderów.
* Muzykę skomponował Adam Skorupa, założyciel formacji „Aural Planet”, twórca oprawy dźwiękowej wielu
polskich gier (m.in. Painkiller, seria Gorky).

  • 0

#2 TomAlek

TomAlek

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 27 10 2007 - 19:48

Grę zawsze lepiej kupić...chociaż ja wolę sobie nowego procka kupić dokładając 200zł ^^
Aktualnie gry nie będę kupował...ze względu na cenę.
Ściągać nie będę...bo pirat nie jestem :P

  • 0

#3 kapinio

kapinio

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 11 2007 - 10:16

Ja już miałem przyjemność w tą gierkę zagrać i muszę wam powiedzieć, że jest naprawdę warta swojej ceny (i nawet więcej!!), Cóż mogę o niej powiedzieć... Jest przede wszystkim ładna, ma ciekawie zrobiony system walki, i WCIĄGA!!
Mimo iż ze względów technicznych komputera (więcej w dziale problemy techniczne) gra mi się co 5 min zacinała i komputer resetował to i tak zdążyłem się w tej grze zakochać... Naprawdę POLECAM WSZYSTKIM!!
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 11 2007 - 10:39

Należy wspomnieć, że gra jest wydawana od razu w wersji kolekcjonerskiej: płyta z grą, muzyka, gadżety. Ponadto dołączono pierwszą część sagi o Wiedzminie Sapkowskiego, dwie ładnie wydane instrukcje - jedna użytkowania, druga przewodnik po fabule, oraz mapę. Z pewnością nie otrzymamy tego ściągając grę z internetu ;). Rzeczywiście wydawca popełnił błąd nie zabezpieczając gry numerem seryjnym etc.. jak wiemy Microsoft swojego pierwszego Offica też nie zabezpieczał, dzięki czemu zyskał popularność ;)
  • 0

#5 garuda

garuda

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 11 2007 - 16:49

gierkę sciągnąłem- jak wiele innych z sieci i nie uwierzycie- nie chciałem jej nawet odpalać;) poszedłem do sklepu i...
To jest moja pierwsza i zapewne ostatnia orginalna, ale bardzo się cieszę , że ja kupiłem- warto z wielu powodów a może po prostu jestem trochę sentymentalny hi hi
  • 0

#6 Valkirie

Valkirie

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 11 2007 - 13:49

Ja jestem za tym aby kupić (od wczoraj mam). Nie ma multiplayers, ani nic z tych rzeczy. Wiec po co kupować? Ja kupiłem aby docenić twórców i to zwłaszcza Własnych (Polskich). Kolejną rzeczą z jakiego powodu kupiłem to unikalność wizualna (dodatki, opakowanie i bonusy). Ponad to taka gra za niecałe 80zł (media i saturn). Mniej istotną już rzeczą to ściąganie z RS czy z czegoś podobnego, dla takie internauty z prywatnym IP to nie małe wyzwanie.

Moim zdaniem, jeśli masz dużo piratów i mało oryginałów, to Wiedźmina warto samo kupić. ;)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Wiedźmin



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych