Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wake on lan i problemy z tym związane.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tormi

tormi

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 11 05 2015 - 12:42

Witam,

Mam komputer z zainstalowanym CentOS 7 który służy mi jako serwer. Dążę do tego  aby móc obsługiwać go w pełni zdalnie w związku z tym włączyłem w BIOS opcję Wake on lan. Niestety w wyniku tego komputer zaczął zachowywać sie nie tak jak tego od niego oczekiwałem. Po wyłączeniu komputera poleceniem "shutdown now", wyłącza się, jednak po 2-3 sek z powrotem się uruchamia. I tak w kółko. Jednak zauważyłem, że jeżeli wyłącze go przez przytrzymanie przycisku na obudowie, wyłącza się, po 2-3 sek włącza się na chwilę wiatrak po czym cichnie i pozostaje wyłączony(karta sieciowa pozostaje aktywna - diody się świecą). Po tym mogę już wybudzić go przez Wake on lan z innej maszyny. Jednak zabawa na tym się nie kończy. Jeśli teraz (po wyłączeniu przyciskiem), włączam go z powrotem a następnie zamykam poleceniem "shutdown now" komputer wyłącza się na amen, tak że nie mogę bo wybudzić przez Wake on lan ani też sam się nie uruchamia. Następnie jeśli wyłączę go z gniazdka, poczekam kilka minut i z powrotem podłączę do prądu zachowuje się tak jak po wyłączeniu przyciskiem(włącza się wiatrak na 2 sek po czym zamyka się pozostawiając kartę sieciową aktywną).

 

Takie zachowianie uniemożliwia mi w pełni zdalną obsługę gdyż jeśli włącze Wake on lan nie mogę go zdalnie wyłączyć, natomiast jeśli tą opcję wyłączę, komputer mogę wyłączyć ale (co oczywiste) nie mogę go wybudzić. Przeczytałem już wiele wpisów w internecie na ten temat jednak nic co by miało jakiś wymierny skutek. Z całej tej sytuacji wynika, że głównym problemem jest różnica między tym co dokładnie robi komputer kiedy się go wyłącza poleceniem a tym kiedy się go wyłącza przyciskiem.

 

Podsumowując, dążę do tego aby wyłaczał się on przez polecenie systemowe tak jak to robi aktualnie przez przycisk - wyłacza się jednak pozostawia kartę sieciową aktywną co umożliwia wybudzenie go przez WOL.

 

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam.

 

 

   • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych