Skocz do zawartości


Zdjęcie

[WAZNE] [Windows 7 Starter] [Autostart/Rejestr] Oczyszczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubus92luton

kubus92luton

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 01 2011 - 15:51

Witam,

Ostatnio zdecydowalem sie na zakup notebooka firmy packard bell z windows 7 starter.

Oczyscilem go ze wszystkich mozliwych smieci, bo jak wiadomo przy zakupie dostajemy milion oprogramowania ktorego nigdy nie bedziemy potrzebowac.

Mianowicie, notebook jak notebook nie ma wielkich parametrow bo procek 1,66 ghz (intel atom processor n450), ram 1gb, 160gb hdd.

I teraz glowny problem. Notebook nadal zamula i dlugo sie wlacza, zastanawiam sie nad zmiana windows na XP, aczkolwiek przed tym chcialbym poprobowac z autostartem ale nie bardzo sie na tym znam. Uzylem programu CCleaner, wyczyscilem to co moglem, ale nie mam bladego pojecia jak moge zmodyfikowac moj autostart zeby notebook dzialal szybciej (co wylaczyc, co usunac, co zostawic)

Oto i on :

Tak HKLM:Run IAAnotif C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\iaanotif.exe
Tak HKLM:Run RtHDVCpl C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe -s
Tak HKLM:Run IgfxTray C:\Windows\system32\igfxtray.exe
Tak HKLM:Run HotKeysCmds C:\Windows\system32\hkcmd.exe
Tak HKLM:Run Persistence C:\Windows\system32\igfxpers.exe
Tak HKLM:Run OOTag C:\Program Files\Packard Bell\OOBEOffer\ootag.exe
Tak HKLM:Run LManager C:\Program Files\Launch Manager\LManager.exe
Tak HKLM:Run ETDWare %ProgramFiles%\Elantech\ETDCtrl.exe
Tak HKLM:Run Acer ePower Management C:\Program Files\Packard Bell\Packard Bell Power Management\ePowerTray.exe


Czy mozna cos z tego usunac? Cos co jest nie potrzebne przy stracie systemu? Czy mozna cos jeszcze zrobic procz autostartu? Czy nadszedl czas zmiany windows na XP? Nie uzywam zadnych ikonek z traya. Notebook jest mi jedynie potrzebny do skype, internetu i microsoft office.

Bylbym BARDZO WDZIECZNY za pomoc z moim problemem,

Z gory dziekuje,
Kuba!

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 08 01 2011 - 15:58

Chyba nie spodziewałeś się że przy 1GB RAM ten system będzie śmigał jak szalony?
Ponad to do tego CPU to Windows XP powinien być dodawany..

  • 0

#3 kubus92luton

kubus92luton

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 01 2011 - 16:01

Chyba nie spodziewałeś się że przy 1GB RAM ten system będzie śmigał jak szalony?
Ponad to do tego CPU to Windows XP powinien być dodawany..


Niee, nie spodziewalem sie ze bedzie dzialal jak na kompie stacjnoranym z prockiem 20 rdzeniowym, i nie wiadomo jako pamiecia, ale zeby mozna bylo swobodnie go uzywac, chodzi mi tylko o ten autostart, czy da sie cos z niego usunac..

@Edit

Sugerujesz instalacje windows xp? jezeli tak, ktora czesc?

Użytkownik kubus92luton edytował ten post 08 01 2011 - 16:01

  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 08 01 2011 - 16:07

XP SP3 i tyle.
7ka jest za bardzo wymagająca jak na netbook'a z takimi parametrami.
  • 0

#5 kubus92luton

kubus92luton

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 01 2011 - 16:12

XP SP3 i tyle.
7ka jest za bardzo wymagająca jak na netbook'a z takimi parametrami.


Ok, przemysle ta opcje, przy okazji jezeli rozmawiamy na ten temat, znasz jakis dobry poradnik odnosnie instalowania windows xp z pendrive?

I wracajac do tematu, nic innego nie da sie zrobic z tym systemem? Z tym autostartem lub czymkolwiek innym?
  • 0

#6 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 08 01 2011 - 17:43

Usunięcie z autostartu niewiele da, może trochę skróci czas uruchamiania do pełnej gotowości. Możesz wywalić, tak na moje wyczucie:

Tak HKLM:Run IgfxTray C:\Windows\system32\igfxtray.exe
Tak HKLM:Run HotKeysCmds C:\Windows\system32\hkcmd.exe
Tak HKLM:Run Persistence C:\Windows\system32\igfxpers.exe
Tak HKLM:Run OOTag C:\Program Files\Packard Bell\OOBEOffer\ootag.exe


A potem zainstaluj XP. WinToFlash powinien pomóc.

#7 kubus92luton

kubus92luton

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 01 2011 - 18:00

Usunięcie z autostartu niewiele da, może trochę skróci czas uruchamiania do pełnej gotowości. Możesz wywalić, tak na moje wyczucie:



A potem zainstaluj XP. WinToFlash powinien pomóc.



Na pewno nic się nie stanie gdy usunę te wpisy? Domyślam się ze posiadasz duże doświadczenie na takie tematy, bo w końcu długo działasz na forum, aczkolwiek na innym forum dowiedziałem się ze nie mogę już nic usunąć bo jeżeli to zrobię to niektóre urządzenia przestana działać prawidłowo.
Czy to prawda?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Windows 7 starter



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych