Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzona kostka pamięci - po wymianie na nową wcale nie lepiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 15 12 2010 - 20:46

Witam,
Mam następujący problem: jakiś czas temu zacząłem mieć problemy z niektórymi aplikacjami, m.in. Firefoxem, który co jakiś czas się wyłączał(Crash), komputer też się resetował ale o wiele rzadziej. Średnio raz na cały dzień pracy. Po wielu testach postanowiłem sprawdzić RAM memtestem i się okazało, że jedna kość ma błędy. Dzisiaj kupiłem nową. Te stare kości to ADATA 512MB 400MHz (jedna to jakaś z serii memory expert cokolwiek to jest i druga 'zwykła' - to ta zepsuta.)
Zamontowałem nową pamięć (też ADATA 512MB) i albo komputer się restartuje po kilku lub kilkunastu minutach albo zawiesza tak, że trzeba resetować na twardo. Zamieniłem kości slotami ale to nic nie dało;/ Także znowu włożyłem starą kość i jako tako pracuje (czyt. póki aplikacja bądź system nie próbuje zapisać danych na feralnych adresach pamięci).
Wie ktoś może co należy sprawdzić, gdzie leży błąd? A może te kości się ze sobą gryzą albo nowa kość z płytą główną?

Mój komp to:
procek: Sempron 3000+
płyta: MSI K8N Neo v2.0
karta graf: gigabyte radeon 9550

Acha jeszcze czasem (bardzo rzadko) mam taką sytuację, że monitor tak jakby przestaje odbierać sygnał z karty graf. a komp dalej normalnie chodzi (np. leci dalej film albo muzyka) i tylko restart na twardo pomaga, no ale co ma grafa do ramu...?

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 15 12 2010 - 23:40

a zasilacz jaki masz??

marka, model, moc??


problem moze lezec jeszce po stronie plyty glownej, moze sie po prostu juz zuuzywa ze starosci

Użytkownik fernandez edytował ten post 15 12 2010 - 23:41

  • 0

#3 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 12 2010 - 08:34

Zasilacz to: megabajt MGB-350ATXP4 także nieciekawie:)

Czy możliwe, żeby płyta z jedną pamięcią dobrze współgrała a z inną nie, nawet jeśli są tej samej firmy i mają takie same parametry (ADATA 512MB 400MHz) ?


EDIT//
Jak założę jedynie nową kostkę a stare wyjmę to objawy są dalej takie same jak opisałem wyżej.

Użytkownik phpgeek edytował ten post 16 12 2010 - 08:36

  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 16 12 2010 - 09:25

mozliwosci jest wiele, tzn. przyczyna moze lezec w roznych miejscach

moze to wina zasilacza, moze wina plyty glownej
a moze zasilacz uszkodzil plyte glowna i pamieci

ciezko to stwierdzic, musilabys po kolei wymieniac czesci zaczynjac od zasilacza, bo uszkodzenie zasilacza przez plyte glowna to raczej ciezka sprawa (ale mozliwa)


i odpowiadajac na Twoje pytnaie, jest mozliwe ze czasami sa takie problemy nawet z takimi samymi kosciami z takimi samymi parametrami, bo np wyszly z innej linii produkcyjnej, czy tez innej serii produkcji
  • 0

#5 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 12 2010 - 13:48

Ok ,dzięki. Może uda mi się tą pamięć u kogoś jeszcze przetestować...

Zakładając, że płyta, zasilacz są ok i że to ta nowa pamięć 'gryzie' się ze starymi kostkami albo z płytą to czy taką pamięć w sklepie można zareklamować (wymienić)? Czy to już jest tylko dobra wola sprzedawcy?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera uszkodzenie RAM problem pamięć RAM



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych