Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usunięty boot.ini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 08 2011 - 13:28

Jakiś czas temu podczas usuwania wpisów rejestru musiał skasować się plik BOOT.ini teraz BIOS nie chce mi sie uruchomić i nie mogę ustawić botowania w explorowaniu systemu nie ma już opcji otwórz lecz wyszukaj :) konsoli przywracania nie mam nawet nie wiedzialem ze istnieje punktów systemu też nie mam nie wiem gdzie mam płytkę z systemem a może wgl nie mam wiec znalazlem dwa rodzje systemów w internecie zacząłęm instalować ale wyskakują mi jakieś nie znane błędy że nie ma jakiś plików a podczas próba przywrócenia pliku BOOT.ini zakończyła się oczywiście nie powodzeniem bo nie mam uprawnień <porażka> jakby ktoś mógł proszę o nadesłanie jakiegoś linku do pobrania konsoli odzyskiwania systemu microsoft windows xp professional albo kopie zapasową rejestru nowego systemu lub proszę o podanie sposobu odzyskania tego BOOT.ini abym mógł zrobić tego reinstala . z góry dzienki

  • 0

#2 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 08 2011 - 14:14

Nie trzeba robić reinstalacji, wystarczy sama płyta z Windows XP

Wkładasz do napędy płytkę z Windows, i bootujesz z niej komputer. Następnie wybiera R, uruchomi się konsola odzyskiwania systemu windows. Wchodzisz do instalacji windows którą chcesz naprawić. Podajesz hasło administratora (jeżeli nie ma klikasz enter) Następnie wydajesz polecenie

fixboot X:
Gdzie zamiast X wstawiasz literę partycji systemowej.

np
fixboot c:
Po czy zostaniesz zapytany czy chcesz zapisać nowy sektor rozruchowy na partycji c: Klikasz t

Po tym zabiegu wpisujesz
exit


System powinien się uruchomić jeżeli nie to pisz na forum.

  • 0

#3 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 08 2011 - 15:12

Ok ale pisze przecież że płytki nie mam dlatego ściągam tylko że zapisuje się pojedyńczy plik w formacie .iso ew. mogę zapisać na płytce tylko muszę wiedzieć jaki ma mieć format cd dvd czy co i czy te sam 1 plik wystarczy i

i co z tym botowaniem z płytki? samo sie zrobi? czy muszę coś ściągnąć aby to wykonać? bo wcześniej BIOS był ustawiony normalnie czyli po włączeniu systemu włącza się płyta
  • 0

#4 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 08 2011 - 15:43

To pożycz od kogoś oryginalną płytkę?
Co do pliku iso to jest obraz płyty który wypalisz za pomocą nero, obojetne czy na dvd czy cd płycie :)

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 23 08 2011 - 15:45

  • 0

#5 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 08 2011 - 15:53

no niewiem popytam się ale to musi być dokładnie Windows xp professional sp3 czy moze byc zwykly? a ta płyta to jednorazowa jest?
A to z tym ISO to jakbym zgrał na płtke w tym nero to działało by jak zwykła płytka http://www.delllow.com/uploads/images/legalny%20sytem%20dla%20zregenerowanych%20komputer%C3%B3w.jpg ??
  • 0

#6 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 08 2011 - 16:06

Musi być to płyta z Windows XP, bez różnicy czy z SP czy nie, Home, czy Professional. Po prostu nagrywasz płytkę z obrazu iso i ot co :)
Z tej płyty możesz w przyszłości reinstall Windows zrobić :)

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 23 08 2011 - 16:07

  • 0

#7 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 08 2011 - 16:14

dobra ale co z tym bootowaniem płyta sama sie uruchomi czy musze coś zrobić? bo sądzę że ona sama sie nie uruchomi bo ma ustawione jako pierwsze rozruch dysku czy windows jakoś tak wiec cd sie nie powinno wlaczyc.?.
  • 0

#8 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 08 2011 - 17:31

Musisz ustawić by komputer najpierw startował z płyty.
  • 0

#9 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 23 08 2011 - 17:56

No to powróciliśmy do początku:P mam zepsuty komputer i nie mam pliku BOOT.ini czyli jakimś cudem BIOS mi sie nie otworzy

--------------------------------------------------------------------------------------
najchętniej bym go wyrzucił na śmietnik :z :)
  • 0

#10 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 08 2011 - 19:15

Tzn jak nie chce się otworzyć, wciskasz Del, F2 ?
  • 0

#11 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 23 08 2011 - 23:05

wyjasnijmy sobie - pliki na dysku (czyli miedzy innymi ow "boot.ini") nie maja zadnego zwiazku z BIOSem

jesli nie mozesz wejsc do BIOSu to problem moze lezyc w uszkodzonej plycie glownej?
ale najpierw sie upewniej, ze na 100% nie da sie wejsc do ustawien BIOSu!

  • 0

#12 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 24 08 2011 - 18:58

wszystko już robiłem wiem jak się włącza bios komputer nie wydaje żądnych dźwięków płyta w żadnym wypadku nie jest uszkodzona jeszcze jakiś czas temu wszystko działało.
Gdy chcę włączyć bios system próbuje coś zrobić 2 sek później biało na czarnym wyświetla się komunikat nieprawidłowy plik BOOT.ini rozruch z c:\WINDOWS
gdyż tego pliku ni ma może jest jakiś sposób na wprowadzenie zmian nie wchodząc do biosu?

  • 0

#13 bierek1989

bierek1989

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 24 08 2011 - 19:10

Klawiatura USB? Może po prsotu nie udaje Ci się wejść do biosu-_- bo bios nie ma nic do systemu operacyjnego...
  • 0

#14 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 08 2011 - 10:03

a co ma biernik do wiatraka?
usb klawiatura jest . ale to nic nie zmienia wszystko działa każdy klawisz mogę podłączyć takie coś zielone z jednej usb a drugiej wejście do komputera to też działa ale to coś da??
  • 0

#15 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 25 08 2011 - 10:13

Bios nie zawsze reaguje na klawiatury USB ;) Spróbuj podłączyć klawiaturę poprzez PS/2 . Jeszcze jedno, do klawiatury potrzebny jest fioletowy adapter :lol:
  • 0

#16 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 08 2011 - 10:28

fioletowy tak to jest fioletowy pomyliło mi sie to nie jest usb tylko fioletowy myszka jest usb no i nie działa
  • 0

#17 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 25 08 2011 - 14:46

Kolego jedno pytanie: skąd Ty masz ten system?

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 25 08 2011 - 15:10

  • 0

#18 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 08 2011 - 15:25

ze sklepu to jest microsoft windows xp professional z roku 1999-2001 więc stary może miałem płytkę instalacjyjną ale miałem ze 10 lat 3 przeprowadzki skąd moge wiedzieć gdzie ona jest i widziałem poprzedniejszy post teraz go zmieniłeś chciałeś żebym się znowu męczył i zakładał konto na innym serwisie i pisał top samo od początku ale cieszę sie że zmieniłeś i nie jest zamknięty
  • 0

#19 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 25 08 2011 - 15:29

Nie pochwalam tego ale powinieneś ściągnąć windows'a XP i w ogóle najlepiej o tym zapomnieć później.
Wtedy wchodzisz do BIOS; trzymasz cały czas del lub F2 w zależności co masz napisane na ekranie gdy włączysz PC.
Ustawiasz bootowanie z CD i jedziesz. Później do konsoli naprawiania -> guzik R i wpisujesz te cuda z fixboot'em.

Dwie opcje które mogą pomóc to właśnie fixboot oraz fixmbr.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 25 08 2011 - 15:31

  • 0

#20 qwertyuiop

qwertyuiop

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 08 2011 - 15:34

to nie ma być instalacja nowego windowsa tylko naprawa oryginalnego
gdyby to było takie proste pisze że nie mogę wejść do BIOSU poprostu jakbym nic nie naciskał gdyby był ten plik boot.ini to może było by normalniej a wogóle niewiadomo czego jeszcze brakuje może można jakimś programem ustawić rozruch cd jako pierwszy?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: konsola odzyskiwania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych