Skocz do zawartości


Zdjęcie

ubywanie miejsca na dysku systemowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ahead

ahead

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 13 01 2007 - 12:59

Witam, mam dziwny problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Skanowałem w poszukiwaniu wirusów, trojanów itd., ale nic to nie dało, w sensie, że teoretycznie komp jest czysty. Jednak miejsca ubywa, z każdym uruchomieniem jest go miej, a niczego nie ściągam, chyba że o tym nie wiem. Nie przybywa też folderów, programów, czegokolwiek. Jeśli ktoś się z tym zetknął proszę o podzielenie się rozwiązaniem problemu.

  • 0

#2 ahead

ahead

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 13 01 2007 - 13:18

U mnie to trochę srednio wchodzi w grę. Specyfika mojej roboty sprawia, że słowo format dla mnie nie istnieje :P Chyba że byłaby to ekstremalna konieczność (praca ze 100 mb wolnego).

  • 0

#3 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 13 01 2007 - 13:26

W takim razie potraktuj to jako ekstremalną konieczność. :P

Możesz jeszcze oczyścić dysk, zdefragmentować go lub po prostu sformatować tylko tą partycję na której ubywa miejsca, o ile nie jest to ta systemowa. Sprawdź także komputer na obecność programów szpiegujących.
Prawdę mówiąc, wątpie w dobre efekty tych działań, ale zawsze warto spróbować.

  • 0

#4 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 13 01 2007 - 14:38

Ja również kiedyś miałem taką sytuację. Myślę, że to wirus, ale u mnie również nie zostało nic wykryte. Tylko format, przykro mi.
  • 0

#5 hardwin

hardwin

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 13 01 2007 - 16:39

plik wymiany Ci sie poprostu nie powieksza przypadkiem?
  • 0

#6 aiding

aiding

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 13 01 2007 - 17:42

O możeby przeskanować pod obecność Bad Sektorów. To powinno cos dac, przeskanuj HDD Regenratorem :P
  • 0

#7 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 23 01 2007 - 10:38

A korzystasz z hibernacji systemu? Im więcej masz ramu tym więciej to ci miejsca zawala. Jeżeli nie korzystasz, to uwolnij sobie trochę miejsca:
pod XPekiem: Panel Ster>Wydajność i kons>Opcje zasil>Hibernacja i odznacz opcję Włącz hibernację.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 01 2007 - 16:41

Generalnie to ustal stały rozmiar pliku wymiany. W tym celu kliknij na: Start->Ustawienia->Panel Sterowania->System->Zaawansowane->Wydajność->Zaawansowane->Wirtualna pamięć: Ustaw, ustal stały rozmiar, koniecznie na innej partycji, minimum 1GB i kliknij ustaw, a na dysku C: wybierz opcję: bez pliku wymiany. Plik wymainy słuzy nam kiedy brakuje pamięci RAM, ale jest wymagany do normalnej parcy systemu, nawet gdy nie ma zbyt dużego obciążenia pamięci. Aby pamięć SWAP była szybka musimy ją na zamontować na innej partycji niż system i ustalić stały rozmiar (wtedy pamięć nie ulega fragmentacji). Doświadczenie z Linuxem, dało tyle, że teraz zakładą się specjalne partycje FAT16, tylko na plik wymniany.
  • 0

#9 fdx

fdx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 26 01 2007 - 01:07

mozesz wylaczyc opcje przywracania systemu.
  • 0

#10 zdzisekbutton

zdzisekbutton

    Stały użytkownik

  • 167 postów

Napisano 26 01 2007 - 13:51

@up
Nie polecam bo jakby się coś stało to potem zostaje tylko format :/
  • 0

#11 P!5KU

P!5KU

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 02 2007 - 17:31

Tyle ze przywracanie systemu moze zajac az do 7 % pamieci wiec troche to jest
mozesz wylaczyc funkcje (wyczysci punkty)
i wlaczyc ja od nowa

  • 0

#12 bystrzakus

bystrzakus

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 02 2007 - 00:41

Pewnie ciasteczka Ci duzo zajmuja na dzien potrafia zajasc nawet 100mb. Ciasteczka biora ise od wejsc na strony a adresy zapisuja sie na dysku takze po kazdym wlaczeniu systemu masz coraz mniej miejsca na dysku. Proponuje scuagnac ccleaner program ktory czysci te pliki a przy tym nic nie uszkadza. Ja po 4 dniach korzystania z internetu wyczyscilem te pliki i odzyskalem 600mb a po dluzszym nie czyszczeniu troche sie tego uzbiera. Prosze o odpowiedz jezeli pomoglem.

  • 0

#13 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 18 02 2007 - 12:31

Ja polecam właczyć: Narzędzia->Opcje folderów ->(zakladka) Widok i odznacz opcje "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" oraz przelacz na "Pokaz ukryte pliki i foldery". Nastepnie wejdz na dysk C i tam znajdziesz folder "System Volume Information" usun wszystko co sie z niego da!! Mi zajmowal 1,5GB <wow> I codziennie go teraz oprozniam bo ciagle przybywa :/
  • 0

#14 Shady

Shady

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 18 02 2007 - 18:22

Cookies + Temporary Internet Files i miejsca wolnego ubędzie duuużo - wyczyść te foldery i zobacz :P
  • 0

#15 tychowicz

tychowicz

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 06 2007 - 15:40

Mam do was prośbę. Czy ktoś kto zna się na rzeczy mógłby opisać mi jak najskuteczniej oczyścić Windowsa z rożnych śmieci zapychających kompa? Możliwe, że sytuacja jest naprawdę zła i pomóc może tylko format. Może ktoś opisać sposób formatowania dysku w Windowsie XP?
  • 0

#16 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 09 06 2007 - 21:10

Ja na moim stacjonarnym kompie nie robiłem formata i reinstalacji Wina od... 3 lat! I nie ma takiej potrzeby!
Jeżeli o kompa (właściwie system) dbasz jak o... żonę to nie ma takiej potrzeby!

Polecam (nie podaję linków bo bez problemu znajdziesz z opisami na np. www.dobreprogramy.pl):
- Odkurzacz,
- Ad Adware 2007,
- AusLogics Registry Defrag,
- Free Registry Defrag
no i oczywiście regularne czyszczenie katalogów temp i prefetch.
  • 0

#17 tychowicz

tychowicz

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 06 2007 - 08:39

W tym problem, że nie dbałem. Ale teraz po formacie będę pamiętał o twoich radach.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych