Skocz do zawartości


Zdjęcie

Testy programów antywirusowych z roku 2013!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemeek

Przemeek

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 06 2013 - 13:14

95wq.jpg

 

Jaki antywirus wybrać; który antywirus jak najmniej spowolni twój komputer? AV-Comparatives dzieli się najnowszymi wynikami swoich testów.
 

Najwyższe możliwe wyróżnienie ADVANCED+ otrzymały produkty firmF-Secure, Kaspersky Lab, Sophos, ESET, Avast, Symantec, Bitdefender.

 

W kategorii ADVANCED znaleźli się następujący producenci: AVIRAPandaAVG, EmsisoftTrend MicroBullGuardVipre.

 

Ostatnie miejsce na podium (czyli kategoria STANDARD) zajmują produkty firm: G DATAFortinetMcAfeeQihooeScan. Najgorzej w teście poradził sobie produkt Kingsoft!

 

k1u8.jpg

 

q70o.jpg

 

 

Testy przeprowadzano na komputerach z procesorem Intel Core i5-3330 C wyposażonym w 4 GB pamięci RAM. Na nich zainstalowano czystego i zaktualizowanego Windowsa 7 Professional SP1 (64-bitowa). W trakcie testów badano wpływ na szybkość wykonywania typowych operacji angażujących antywirusy: kopiowanie danych, archiwizację, instalację oprogramowania, uruchamianie programów oraz pobieranie plików z internetu. Wyniki przedstawione na górze mówią, że darmowe antywirusy potrafią dotrzymać jakościowo płatnym. Według mnie brakuje tutaj kilku równie dobrych antywirusów, które mogłyby zająć wysokie miejsce w rankingu.

 

Źródło: av-comparatives.org

Test z maja 2013 roku.



  • 2

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 06 2013 - 13:23

Temat podpinam do działu bezpieczeństwo :)



  • 0

#3 Reset5

Reset5

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 07 2013 - 11:15

Wiesz, ja mam nowosc, Trustport na silniku Bitdefendera i nie powiem by mnie wkurzal. Reguly firewal do ogarniecia, ma plugim do The bata i na razie smiga. Wiec, ja bym wybral jak wybralem a Ty jak chcesz… .
  • 0

#4 Gazebo

Gazebo

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 06 2014 - 01:14

A Microsoft jaki wypuścił antyvir?:D ESET nadal daje radę jak widać co mnie dalej przekonuje w korzystaniu z niego ;)


  • 0

#5 Snajperro

Snajperro

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 06 2014 - 15:49

Jakiego obecnie najlepiej zainstalować darmowego antywirusa? Z tego, co trochę w sieci szukałem to Avast ma dobre opinie ale boję się żeby zbytnio mi kompa nie zmulił. Mam lapka sprzed trzech lat i nie wszystko już mi tak śmiga jak kiedyś...



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych