Skocz do zawartości


Zdjęcie

System się zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 26 11 2008 - 08:42

248 RAM a procek 1100MHz.

Na tych podzespolach chodzi mu VISTA??? Wedlug mnie niemozliwe...

  • 0

#42 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 26 11 2008 - 09:45

Pamiec ram przetestowalbym MEMTESTem. Mozliwe ze zasilacza brakuje. Podaj moc i marke. Z reszta ten komputer jest wart tyle co dobry zasilacz.

  • 0

#43 gross35

gross35

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 11 2008 - 11:19

Witaj; i posłuchaj dobrej rady, wiem że zależy ci na komputerze czekałeś na pewno na niego długo, ale cierpliwość to nie tylko cnota, ale i rozsądek. Będziesz teraz szukał przyczyny powstania problemu z komputerem, zagalopujesz się i stracisz gwarancję. Jaki będzie finał strata podwójna strata kasy i komputera. Dlatego oddaj go reklamacji jeśli po niej w dalszym ciągu będziesz miał problem masz prawo zażądać zwrotu gotówki/pieniędzy za wadliwy towar, oczywiście to potrwa ale daje gwarancję albo komputer będzie sprawny albo odzyskasz kasę. Co dalej w przypadku odzyskania kasy to zgłosisz się na forum i tu poradzimy ci gdzie i jak należy dokonać zakupu poprzez doradzenia odpowiedniego zestawu.
Gdybyś nie miał gwarancji, to sugestia była by inna i można było by się zastanawiać nad przyczyną, w tej chwili to dla niektórych jesteś a właściwie twój komputer materiałem badawczym testowym i każdy będzie ci wiele doradzał a to zasilacz a to taśma a jeszcze nie daj boże BIOS i tak grzebiąc stracisz gwarancję nie mając pewności czy komputer przywrócisz do normalnego funkcjonowania. Przykład jeśli ci dysk twardy poleciał to albo system coś sknocił bo się posypał abo wirus albo zasilane albo coś z płytą główną albo sterownik uległ destrukcji, wiele jest tego "albo". Dlatego zastanów się nad tym co wolisz gwarancję ewentualnie zwrot pieniędzy, czy nie pewny los i ewentualną stratę.
Powodzenia


CZEŚĆ JESTEM NOWY NA TYM PORTALU I MAM PROBLEM CHCĘ POZMIENIAĆ TROCHE W MOIM KOMPUTERZE A JEST TO PENTIUM 4.MAM ZAMIAR KUPIĆ NOWĄ PŁYTE GŁÓWNĄ PONIEWAŻ MAM NOWE NAGRYWARKI NOWY DYSK TWARDY I POTRZEBA MI NOWEJ PŁYTY KTÓRĄ MAM WYBRAĆ MAM DWIE NA OKU A MÓJ SYN CHCIAŁ BY TROCHĘ POGRAĆ MA 7 LAT WIĘC GRY NIE BĘDĄ WYPASIONE

PIERWSZA TO MSI


Mainboard: MSI K9N Neo F V2
Speicher (RAM): DDR2 2048 MB - 667 MHz
Prozessor: AMD® Athlon™ X2 6000+
Schnittstellen: 4x USB 2.0
4x SATA II
1x IDE
1x PCIe x16
2x PCIe x1
3x PCI
1x Gigabit-LAN
2xPS/2
1x Parallel
1x Seriell
7.1 Sound
Chipsatz: nVidia nForce 520
Grafik: 1x PCIe x16
Formfaktor: ATX
Sockel: AMD AM2


I DRUGA TO ASUS


Mainboard: Asus M2A-VM
Speicher (RAM): DDR2 1024 MB - 667 MHz
Prozessor: AMD® Athlon™ 64 X2 4450E
Schnittstellen: 4x USB 2.0<(>
4x SATA II
1x IDE
1x PCIe x16
1x PCIe x1
2x PCI
1x Gigabit-LAN
2x PS/2
1x Parallel
1x VGA
5.1 Sound
Chipsatz: AMD 690G
Grafik: 1x PCIe x16
Formfaktor: Micro-ATX
OnBoard-Grafik: ATi Radeon X1250
Green-IT konform: Ja
Sockel: AMD AM2



DO TEGO ZAMIERZAM KUPIĆ GRAFIKKARTE PCI EXPRES 512MB
SYSTEM MAM OCZYWIŚCIE XP A ZAKUP TEN WYNIESIE OD 250 DO 300 EURO WIĘC MAM DYLEMAT CO WYBRAĆ BAWIĆ SIĘ W SKŁADANIE ALBO KUPIĆ GOTOWY KOMPUTER PROSZĘ O POMOC
  • 0

#44 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 26 11 2008 - 17:07

Ok spytam się go.Ale nie liczcie na wiele.Konkretnych informacji od niego nie wyciągne bo jest ciemny jak wiadomo co... ;>

A co do pytania Parryego to nie wiem ma XP chyba z Service Pack 2 i wiadomo że vista mu nie pójdzie.Nawet na moim szmelcu nie pójdzie ;>
  • 0

#45 Bright

Bright

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 11 2008 - 18:32

Niech kolega sprawdzi Everestem temperaturę podzespołów, może być że się coś przegrzewa i sie restartuje...
  • 0

#46 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 26 11 2008 - 19:42

Spoko Bright ;>
  • 0

#47 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 26 11 2008 - 19:48

Skoro koleś ma XP to warto by zadać to pytanie w dziale Systemy Operacyjne > Windows Xp ;p
  • 0

#48 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 27 11 2008 - 16:19

Witam mam problem... Komputer restartuje mi sie sam... Nie wyskakuje zadnej bluescreen tylko jakby normalnie zrestartować komputer... Raz tylko zapisalo mi sie coś w Raportach (podgląd zdarzeń)...Oto treść:

Typ zdarzenia: Informacje
Źródło zdarzenia: Save Dump
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 1001
Data: 2008-11-26
Godzina: 17:49:47
Użytkownik: Brak
Komputer: PARRY-AB4BDA
Opis:
Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x10000050 (0xe982866c, 0x00000001, 0xbf813671, 0x00000002). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini112608-01.dmp.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Prosze o pomoc...
  • 0

#49 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 27 11 2008 - 18:39

hmm... przeskanuj dysk, czy nie ma na nim jakiś błędów :)
  • 0

#50 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 16:47

To dalasza część problemów... Żeby nie było napisałem w tym poście nie zakładałem następnego... Otóż nie pomogło sprawdzanie dysku...
Komputer restartuje sie po pewnym czasie gdy jest skręcony (obudowa) a gdy nie jest, chodzi... Dodam że ostatnio spaliła mi się kość RAM (na szczeście mniejsza)... Podejrzewam zasilacz a wy co myślicie???
  • 0

#51 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 01 12 2008 - 16:59

Spróbuj z innym zasilaczem, albo może komputer się za bardzo grzeje jak jest skręcony?

  • 0

#52 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:01

Nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu mam jutro isc to kolegi i napiecia sprawdzić... Ale nie rozumiem dlaczego RAM sie spalily... Tak mysle ze sie spalily bo na nich komp nie chce sie wlaczyc ;/

  • 0

#53 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:14

Czyli dałeś sobie sam odpowiedź, komputer należy raz na trzy miesiące przeglądnąć i zobaczyć stan czystości komputera ile jest kurzu (najlepiej jak by go wogle nie było). Nic nie piszesz czy masz dodatkowe chłodzenie na obudowie.
  • 0

#54 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:15

Nie miałem żadnego dodatkowego chłodzenia przez 4 lata i wszystko było ok... Jakoś teraz postanowiłem przeczyścić wentylatorki i dokupić RAM-y i wtedy zaczeło się...
  • 0

#55 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:27

Znasz do przysłowie: do puty dzban wodę nosi do puty ucho się nie oderwie, Oczyściłeś wentylatory na radiatorze CPU i na pewno sam radiator, to samo zrobiłeś na karcie graficznej ale dodałeś RAM a zobacz sobie jakie odległości są pomiędzy pakietami RAM. Pamięci też się grzeją, a właśnie dodatkowe chłodzenie wymusza skuteczniejszą cyrkulację/wymianę ogranego powietrza na chłodniejsze. Zresztą sprawdź napięcia na zasilaczu te 3,3V i 5V a zobaczysz że napięcie nie będzie większe jak do 20% wartości napięć, to nie spowoduje spalenia/uszkodzenia pamięci. Uszkodzenie może powstać albo przy zbyt wysokiej temperaturze (brak chodzenia), lub w czasie czyszczenia komputera nie oczyściłeś dobrze gniazd pamięci RAM i tam mogło dojść do zwarcia (kurz chętnie wchłania wilgoć i nie tylko opary wody).
Jest jedna podstawowa zasada postępowania przy manipulowaniu w sprzęcie elektronicznym, zachowanie wysokiego stopnia dokładności w wykonywanych czynnościach zwłaszcza oczyszczania elementów elektronicznych z brudu/kurzu, montażu i demontażu z uwzględnieniem zwrócenia uwagi na wyładowania elektrostatyczne, ręce powinny być czyste i suche przy dotykaniu elementów elektronicznych.
  • 0

#56 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:33

Dzieki za pomoc jutro napisze o wynikach zasilacza... A można jakiś wentylator dokupić do obudowy??? Jesli nie ma miejsca???
  • 0

#57 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:38

Jak możesz to zrób fotkę wnętrza obudowy i napisz czy masz otwory z boku obudowy jeśli tak ile gdzie podaj nazwę i typ obudowy, jeśli wiesz kto ją sprzedaje i ma tam zamieszczone fotki obudowy to podaj link, usprawni to ci pomoc.
  • 0

#58 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 17:45

Jak możesz to zrób fotkę wnętrza obudowy i napisz czy masz otwory z boku obudowy jeśli tak ile gdzie podaj nazwę i typ obudowy, jeśli wiesz kto ją sprzedaje i ma tam zamieszczone fotki obudowy to podaj link, usprawni to ci pomoc.


Mam przedstawić fotki tu na forum??? A jeśli chodzi o dziurki to mam od strony obudowy tylko że jest mały problemik... od tej strony komputer jest zasłoniony deską od biurka... I nie wiem czy bedzie dobrze :/
  • 0

#59 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2008 - 18:01

A co kolega zdziwiony? :) , chcesz aby ci doradzić z chłodzeniem dodatkowym, a żeby to nie było wróżenie z fusów :) , to daj fotkę lub może wiesz gdzie są na jakiej stronie w sklepie internetowym, to zobaczę jak buda w środku wygląda i jak najoptymalniej można zainstalować wentylatory. Teoretycznie to z tyłu obudowy i z przodu ale może nie ma możliwości.
  • 0

#60 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 01 12 2008 - 18:11

No tutaj są fotki mojej obudowy z pokrywa i bez...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sory za jakość ale nie mam przy sobie cyfrówki...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych