Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadek prędkości internetu na repeaterze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ejsio

Ejsio

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 30 10 2013 - 23:45

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z moim repeaterem TP-Link TL-WA830RE, otóż co kilka-kilkanaście sekund strasznie spada prędkość internetu - strony wczytują się bardzo mozolnie, a gdy coś pobieram, to dopiero wyraźnie można dostrzec jak prędkość skacze: od kilku kb/s do 1,2mb/s i w dół i tak cały czas... Zasięg w repeaterze to jakieś 20-30%, więc raczej wątpię, że to jego wina. Urządzenie skonfigurowane dobrze, z tego co widzę.

Router to Linksys WAG120N, jeśli taka informacja jest potrzebna. Oczywiście na routerze wszystko jest jak najbardziej w porządku.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)



Użytkownik Ejsio edytował ten post 30 10 2013 - 23:52

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 31 10 2013 - 14:48

Sprawdź czy nikt z osób trzecich nie ma dostępu do sieci i czasem nie ograniczył maksymalnej prędkości łącza dla kompa 



  • 0

#3 Ejsio

Ejsio

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 01 11 2013 - 00:52

Nie ma takiej opcji, wszystko jest zabezpieczone.


  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 11 2013 - 19:09

Jest taka opcja, i radze ci szukać szkodnika który ściąga z ciebie z twego kompa wszystkie informacje a nawet poprzez twój może łączyć się z innym. Ja tak miałem i dopiero jak skontaktowałem się z administratorem sieci okazało się że z mego komputera ktoś ściaga bo przekraczałem prędkość mi przyznaną. Miałem przyznane 2Mb/s dowload a Upload do 512Kb/s to Upload w tym momencie wynosił prawie 2Mb/s czyli prawie tyle co download.

Skontaktuj się z administratorem sieci i on ci powie czy to od ciebie z komputera jakiś program szpiegowski nie ściąga dane jak będziesz miał Upload wiecej niż norma przewiduje to masz szpiega.

A co do zabezpieczeń nigdy nie będziesz miał 100% zabezpieczenia a z czego programiści zajmujący się programami do ochrony by się zajmowali. To jest tak samo jak z ochroną mienia i osób, nie ma pracy to zrobimy napad i bedzie praca.


Użytkownik makensis edytował ten post 02 11 2013 - 11:36
polska jezyk trudna jezyk

  • 1

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 11 2013 - 11:35

10% repeator zjada ci przepustowości na wstępie. Poszukaj innego kanału może nakładasz się z inną siecią WIFI.


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 02 11 2013 - 15:51

Jest taka opcja, i radze ci szukać szkodnika który ściąga z ciebie z twego kompa wszystkie informacje a nawet poprzez twój może łączyć się z innym. Ja tak miałem i dopiero jak skontaktowałem się z administratorem sieci okazało się że z mego komputera ktoś ściaga bo przekraczałem prędkość mi przyznaną. Miałem przyznane 2Mb/s dowload a Upload do 512Kb/s to Upload w tym momencie wynosił prawie 2Mb/s czyli prawie tyle co download.

Skontaktuj się z administratorem sieci i on ci powie czy to od ciebie z komputera jakiś program szpiegowski nie ściąga dane jak będziesz miał Upload wiecej niż norma przewiduje to masz szpiega.

A co do zabezpieczeń nigdy nie będziesz miał 100% zabezpieczenia a z czego programiści zajmujący się programami do ochrony by się zajmowali. To jest tak samo jak z ochroną mienia i osób, nie ma pracy to zrobimy napad i bedzie praca.

Ewentualnie można by było sprawdzić w panelu administratora routera, ile jest podłączonych urządzeń do Twojej sieci.

Piszesz że nie ma możliwości bo wszystko jest zabezpieczone,a co to za kłopot sprawdzić hasło w systemie?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: spadek prędkości internetu repeater



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych