Skocz do zawartości


Zdjęcie

[cd/dvd] Pytanie o nagranie płyty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekS

JacekS

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 16 01 2007 - 12:40

Mam jedno pytanko:) Mam oryginalny nośnik cd i bym chciał go nagrać, ale na płycie dvd. Mam program Nero6 i nie bardzo wiem jak to zrobić. Robiłem tak, że wybrałem kopia dvd, wsadziłem oryginalny nośnik cd(nie mylić z dvd;) no i program zrobił obraz tej płyty i po skończeniu prosi aby wsadzić cd. Tyle, że ja to bym chciał mieć na płycie dvd. Jak to się robi ? Da się zrobić coś takiego, czy tylko jak coś jest np. na cd to musi być nagrane na cd ?

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 16 01 2007 - 13:13

Witam.

Oczywiście, że się da - dwa najprostsze sposoby:

- skopiuj dane na dysk a potem wypal na dvd
albo
- wbierz opcje kopiowania cd ale jako nagrywarkę wybierz 'Image Recorder' - pokaże Ci się okno z zapytaniem gdzie zapisać obraz, który zostanie utworzony z umieszczonego w napędzie cd - wybierz miejsce i klikj OK. Po zakończeniu będziesz miał gotowy obraz na dysku - w zależności jaki format wybierzesz będzie to *.iso albo *.rng a następnie wystarczy włożyć płytę dvd do napędu i z opcji Nero wybrać "Nagraj obraz na dysk" - wskazując na utworzony wcześniej plik. :P

---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 JacekS

JacekS

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 16 01 2007 - 14:55

Ok, wielkie dzięki za odpowidz:) Ale jeszcze jedno mam pytanko;) Mam oryginalny film na dvd i wiem, ze chyba nie da sie go tak po prostu przegrac na dysk. W sumie moge go chyba juz normalnie przegrac na plyte dvd programem, ale wiem, ze mozna go tez zapisac taki film na dysk programem DVDShrink. Pobralem sobie ten program, ale nie bardzo wiem jak to sie robi:) Znasz sie moze na tym ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych