Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewająca sie 9600GT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 02 12 2011 - 19:52

Witam.

Na początek sprzęt:
Nvidia GeForce 9600GT
Intel Core 2 Quad Q6600
Zasilacz 500w

3 Wentylatory:
- Jeden duży Asusa (pudełkowy)
- Drugi z tyłu obudowy
- Malutki, nic nie dający, warczący wiatraczek na karcie graficznej. (ODŁĄCZYŁEM)
- Obudowa otwarta, dołożyłem panel chłodzący używany wcześniej jako podkładka chłodząca do laptopa. 3 wentylatorki po 5w.

Problem prezentuje się tak:

Karta z nie wiadomego powodu zaczęła się jakoś niedawno przegrzewać,
w momencie włączenia komputera temperatura to ok 45C stopień po stopniu dochodzi do ok 67C normalnego używania tzn. przeglądania Internetu.
Podczas grania komputer się wyłącza po kilkudziesięciu minutach.
Karta miała plastikową obudowę którą zdjąłem.

Pasy termoprzewodzącej nie ma, ale kupuję Arctic Siler 5.
Chcę zamontować dodatkową wentylację na karcie, jaka nadawała by się do Nvidii 9600GT, moze ktoś z was dokładał wentylację do tej albo podobnej karty?

Wszystkie inne komponenty trzymają dobrą temperaturę.


Pozdrawiam. :D

  • 0

#2 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 02 12 2011 - 20:58

Może po prostu powinieneś zamontować na nią z powrotem system chłodzenia, bo chyba ktoś go tam zamontował bynajmniej nie bez powodu.
Jeśli to nie zadziała to go dokładnie przeczyść, a szczególnie kanały w radiatorze, bo one lubią się zapychać kurzem (wykorzystaj sprężone powietrze).

Użytkownik anduvir edytował ten post 02 12 2011 - 21:12

  • 0

#3 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 02 12 2011 - 22:29

Może po prostu powinieneś zamontować na nią z powrotem system chłodzenia, bo chyba ktoś go tam zamontował bynajmniej nie bez powodu.
Jeśli to nie zadziała to go dokładnie przeczyść, a szczególnie kanały w radiatorze, bo one lubią się zapychać kurzem (wykorzystaj sprężone powietrze).


Ok, podłączyłem wiatraczek od karty.
Jeżeli chcialbym zamontować pożadny wiatrak na radiator to mniej więcej jak to się montuję ?
Ja mam jeszcze w radiatorze dziurki po śrubach od obudowy więc moze ułatwiło by to sprawę.
  • 0

#4 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 02 12 2011 - 23:17

Zmień od razu cały system chłodzenia gdyż zamontowanie losowego wiatraka na radiatorze będzie bezsensowne.
  • 0

#5 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 12 2011 - 13:47

Zmień od razu cały system chłodzenia gdyż zamontowanie losowego wiatraka na radiatorze będzie bezsensowne.


Czyli rozumiem że chodzi o wszystkie wiatraczki,
Może jakieś propozycję co jakichś konkretnych modeli zebym nie kupił tyego samego i zamontował jeszcze raz?

Ale czy to nie dziwne że wcześniej wszystko było ok a nagle zaczeła się przegrzewać, nawet z otwartą obudowa i dodatkowymi wiatrakami?

Myslę ze to może być po części wina Zasilacza 500w bez firmy, dlatego dla bezpieczeństwa zmieniam go na AMACROX WARRIOR NASTĘPCA AX-450 PNF m80+.

I czy mógłbyś polecić jakieś dobre chłodzenie do 9600GT ?

Użytkownik meegas edytował ten post 03 12 2011 - 13:54

  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 03 12 2011 - 13:59

chłodzenie na grafe to jakies ~90zł nie wiem czy jest sens , lepiej sprzedac i kupic nowa
  • 0

#7 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 12 2011 - 14:13

chłodzenie na grafe to jakies ~90zł nie wiem czy jest sens , lepiej sprzedac i kupic nowa


Nową Nvidię 9600GT 512 mogę kupic za 200zł.
Chłodzenie Accelero L2 Pro moge kupic za jakieś 70zł.
Myslę że kupienie nowej karty miało by sens jeżeli karta by siadała, o co też się obawiam.
Ale najpierw kupię chłodzenie Accelero L2 Pro, jeżeli nie pomożę no to bedę kupował nowa Nvidię, a chłodzenie i tak się przyda.

Użytkownik meegas edytował ten post 03 12 2011 - 14:17

  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 03 12 2011 - 14:28

chłodzenie Accelero S1 - wydajne i ciche obedzie sie bez wentyla

lub sprzedajesz i kupujesz http://www.kurtmedia.pl/product-pol-100881-Radeon-HD5670-1GB-DDR3-PX-128BIT-DVI-HD-DS-LITE.html

Użytkownik jackass edytował ten post 03 12 2011 - 14:28

  • 0

#9 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 03 12 2011 - 15:30

A może czujnik złe temperatury pokazuje, a zabezpieczenia kompa wyłączają...
  • 0

#10 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 12 2011 - 16:32

A może czujnik złe temperatury pokazuje, a zabezpieczenia kompa wyłączają...


Bardzo możliwe, wczoraj brat wyłączył obydwa wiatraczki, (grafiki i te 3 dodtkowe) i temperatura według czujników była 130C.
A co do propozycji karty graficznej to wydaję mi się że to dużo lepsza opcja niz kupowanie nowej Nvidi 9600GT.
Tylko problem gdzie taką kartę buczącą sprzedać.

Dzisiaj cały dzień chodzi komputer grałem w The Saboteur, nie wyłączył się a temperatura poniżej 60C... dziwna sprawa.

"9600GT, 9600 GSO (wymaga bezpośredniego nawiewu)," - Co to znaczy ?

Użytkownik meegas edytował ten post 03 12 2011 - 16:34

  • 0

#11 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 03 12 2011 - 17:06

Jak bardzo Ci ta karta buczy?

  • 0

#12 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 12 2011 - 20:01

Jak bardzo Ci ta karta buczy?


Zrobię filmik i wrzuce na youtube.
Opisowo: Jak wiatraczek włączony buczy ostro, bardzo dobrze słychać to "bzyczenie", po odłączeniu małego wentylatorka grafiki cisza jak makiem zasiał. ;)
Czyli bardzo wyraźnie widać w czym problem buczenia leży, wentylacja karty.
To wyłączanie się kompa myslę ze też ściśle zwiazane z przegrzewaniem karty, dzisiaj temperaturę trzymał ok 52C teraz już go grzeje 90C. (Przy nie wlączonych grach).
Myślę że Dobry wentlator i zmiana zasilacza na warriora :D




Na filmiku nie było najgorzej, nieraz na wyższe obroty się włącza.

Sytuacja jest też o tyle dziwna że komputer się nie wyłącza...
Mam komputer HP PAVILION A6442.UK i co się dzieję - pod sporym obciążeniem, MONITOR GOING TO SLEEP


// Nie używaj kolorów.


Użytkownik jackass edytował ten post 04 12 2011 - 12:57

  • 0

#13 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 12 2011 - 10:55

masz padniete łożysko w wentylatorze.
  • 0

#14 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 04 12 2011 - 12:36

Dokładnie, ale to, że założysz sam wiatrak nie spowoduje obniżenia temperatury trzeba jeszcze założyć obudowę, by strumień powietrza był odpowiednio kierowany.
  • 0

#15 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 04 12 2011 - 17:56

masz padniete łożysko w wentylatorze.


Dzięki pewnie masz racje.
Ale i tak już do wtorku powinno nowe chłodzenie byc. (Arctic Cooling Accelero L2 Pro)
A co do takich mulutkich radiatorków którę się zakłada to czy je się zakłada na te małe czarne kwadraciki, sorry za mój techniczny język

Dołączona grafika

Użytkownik meegas edytował ten post 04 12 2011 - 17:59

  • 0

#16 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 04 12 2011 - 20:24

Zakłada się na te na których było i są to moduły pamięci :D
  • 0

#17 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 04 12 2011 - 23:47

Dzieki wszystkim za pomoc ;)

Dam znać jak już zamontuję nowe chłodzenie, może się komuś kiedyś przydać przeczytanie tematu.
A jeżeli to dużo nie da wymienię resztę wentylacji. :)


Pozdrawiam. :D

Użytkownik meegas edytował ten post 04 12 2011 - 23:48

  • 0

#18 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 12 2011 - 21:35

Witam Ponownie.

Problemy się chyba dopiero zaczęły. :mml:
Byłem na obozie,przyszło chłodzenie, młodszy brat zamocował chłodzenie.. po swojemu.. otworzyłem kompa, kable luźne itp., przykręciłem wszystko i poprawiłem.
Ale problem dopiero się zaczął, chyba.
Włączam kompa, monitor - "VGA no input signal" kilka sekund - "Monitor going to sleep".
Komputer do HP Pavilion tak jak monitor.
Właśnie zrobiłem błąd wcześniej nie wspomniałem że kiedy włączałem grę, nie wyłączał się komputer, a monitor, komputerek działał sobie normalnie a monitor wyjeżdżał z Going to sleep.

Czytałem trochę i powodów jest wiele... od kurzu do zepsutej płyty głównej.
Ale biorąc pod uwagę że monitor kompletnie przestał reagować po serwisie mojego brata to podejrzewam że coś z kablami, a ich jest dużo.
Przyczyną tez może być bardzo kiepski zastępczy zasilacz.

Może ktoś z was miał taki problem, kable wszystkie są dobrze przymocowanie kilka razy sprawdzane.
Kiedy wyjmuję kabel od monitora jest komunikat "Check signal" czy coś takiego, kiedy kabel jest podpięty "No input signal".

Jeżeli trzeba przenieść temat to prosił bym moderatora o przeniesienie, albo mógłbym założyć nowy temat.

Dziękuję za pomoc z góry.
  • 0

#19 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 12 12 2011 - 21:43

Sprawdź na innym kompie Twoją kartę graficzną, dobrze by także było gdybyś od kogoś wziął sprawną kartę i podpiął pod swój komputer. Słyszałem także, że czasami może być problem z kontrolerem pamięci w procesorze. Jeśli masz w dual channel odepnij np jedną kość:mml:
  • 0

#20 meegas

meegas

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 12 2011 - 23:04

Sprawdź na innym kompie Twoją kartę graficzną, dobrze by także było gdybyś od kogoś wziął sprawną kartę i podpiął pod swój komputer. Słyszałem także, że czasami może być problem z kontrolerem pamięci w procesorze. Jeśli masz w dual channel odepnij np jedną kość:mml:


Wiesz mam procesor Core 2 Quad Q6600, a ile w nim kości nie wiem.
Co do innego kompa, siedzę w Londynie i nie mam nikogo pod ręka ale będę się starał załatwić jakiegoś pc i monitorek żeby dedukcją dojść czy winna podzespołu czy wyświetlacza.

No i wyciągałem baterię płyty głównej i RAM ale nie spodziewałem się efektu, i go nie było.

Dzięki za odpowiedz, mam nadzieję że więcej osób się wypowie :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: GeForce 9600GT



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych