Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przebudowa komputera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Usharr

Usharr

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 03 2016 - 00:32

Siemka. Posiadam około 8 letniego peceta, który, nie ukrywajmy, swoje już przeszedł i przydałby mu się remont, wymiana podzespołów. Ogólnie rzecz biorąc najbardziej opłacalne byłoby kupno nowego, lecz aktualnie nie stać mnie na niego, więc pomyślałem, że skoro i tak miałbym składać komputer, to może będę powolutku wrzucał kolejne, nowe podzespoły do mojego starego peceta, aż wymienię wszystko, na lepsze. I teraz prośba, czy ktokolwiek mógłby mi pomóc w wyborze podzespołów? Ogólnie ma to być komputer do gier. Myślałem nad górną granicą 3 tyś. Pozostaje jeszcze pytanie, czy, np. moja płyta główna przyjmie nowy procek, lub czy zasilacz wytrzyma. Dlatego podam wam moją specyfikację komputera, a was proszę o staranne dobranie odpowiednich komponentów, tak abym miał możliwość gry na nim w nowe tytuły, a zarazem zmieścił się w cenie 3 tyś.

 

Oto specyfikacja:

Procesor: Intel Core 2 Duo CPU E7200 2.53GHz 1.73GHz

Pamięć ram:4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15) (dostępne 3.5)

System: Windows 7 Home Premium 32-bit SP1

Karta graficzna: SyncMaster (1680x1050@59Hz) 512MBNVIDIA GeForce 9600 GT (Gigabyte)

Dysk twardy: 596GB SAMSUNG HD642JJ ATA Device (SATA)

Płyta główna: Gigabyte Technology Co. Ltd. P35-S3G (Socket 775)

Napędy optyczne: TSSTcorp CDDVDW SH-S223Q ATA Device

Audio: Realtek High Definition Audio

Zasilacz: Fortron 350W/LN/12fan/PF

 

To chyba wszystko, jeżeli czegoś brakuje, proszę napisać, a dopiszę. 

 

Z góry bardzo dziękuję.



  • 0

#2 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 04 03 2016 - 10:29

Czyli tych 3000 nie możesz wydać od razu tylko na przełomie jakiegoś tam czasu? No generalnie sensowna wymiana procesora pociągnie za sobą wymianę jednocześnie płyty głównej i pamięci RAM. Żeby wrzucić tutaj i5 z nową płytą i pamięciami to musisz liczyć od razu 1300-1500 złotych.



  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 03 2016 - 11:45

Osobiście zacząłbym od grafiki i zasilacza - to zawsze przełożysz. Potem dysk - też spokojnie przełożysz. Niestety ale pamięć, procek i płytę trzeba już kupić razem, ewentualnie po kolei, tu niczego ze starego kompa nie wykorzystasz.

Możesz również pokusić się o kupienie Xeona na LGA 771 i uruchomić go na twojej płycie (np E5450, X5450, X5460, X5470) nie są one drogie a wydajnością spokojnie dorównują i5. Ja osobiście tak zrobiłem tylko na płytach Asusa (3 kompy) i teraz na wszystkich trzech np. śmiga Wiedźmin 3 (karty graficzne to 1x GTX 750 Ti, ale tu najsłabszy procek bo E5420 i dalej to GTX 550 i 570) detale można powiedzieć średnio - wysokie. Inwestując w kartę, zasilacz i taki procek zyskasz więcej czasu aby spokojnie uzbierać kasę i potem kupić razem płytę procka i pamięć.


  • 0

#4 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 04 03 2016 - 14:55

Osobiście zacząłbym od grafiki i zasilacza

Zasilacz zgoda, od niego zawsze można zacząć, ale grafika w żadnym wypadku na początku. Ten podzespół starzeje się najszybciej i grafikę kupuje się zawsze na końcu, aby mieć model jak najbardziej na czasie.


  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 03 2016 - 14:31

Zasilacz zgoda, od niego zawsze można zacząć, ale grafika w żadnym wypadku na początku. Ten podzespół starzeje się najszybciej i grafikę kupuje się zawsze na końcu, aby mieć model jak najbardziej na czasie.

Teoretycznie masz rację, ale jak kolega nie ma na razie tyle kasy, to co ma zrobić? Niech najpierw kupi to co może włożyć do obecna kompa, a potem po kupnie procka pamięci i płyty będzie miał komplet.


  • 0

#6 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 07 03 2016 - 16:00

Tylko, że zanim kupi ten komplet, który nie ograniczy mu grafiki to się okaże, że za te same pieniądze może mieć już sporo lepszą kartę. To już lepiej kupić jakąś używaną grafikę typu GTX 460/HD 7770 żeby poprawić wydajność, a jakąś konkret kartę dopiero jak już będzie miał porządny procesor.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: podzespoły komputer składanie komputera wymiana podzespołów nowe podzespoły wymiana procesora ulepszanie komputera nowy procesor komputer do gier komputer do 3 tysięcy



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych