Witam,
mam problem z dyskiem HD103sj, wolno odpowiada. Nie jest to dysk systemowy. S.M.A.R.T. za pomocą HD tune, Victoria, Crystal i Vision wykazał (c7) Ultra DMA CRC error count = 9. Wymieniłam kabel i zmieniłam port SATA z 6Gbit/s na 3Gbit/s, bo przeczytałam, ze ten dysk ma problem z chipsetem P67 (mam płytę Asus P8P67), nic to jednak nie zmieniło. MHDD odpada, gdyż nie mam teraz napędu.
Z kolei drugi dysk HD502hj, który sprawdziłam przy okazji, mój systemowy, ma parametr (C8) Write Error Rate równy 1287 wczoraj, 1289 dzisiaj.
Dyski wyglądają tak, jak na załącznikach (S.M.A.R.T. i test powierzchni).
Czy ktoś może mi napisać, czy to coś poważnego?
Pozdrawiam.
Prośba o interpretacje S.M.A.R.T.
Rozpoczęty przez
bryy
, 13 01 2012 00:19
1 odpowiedź w tym temacie
#1
Napisano 13 01 2012 - 00:19
#2
Napisano 20 01 2012 - 00:25
Write Error Rate oznacza tylko tyle że znacznie pogorszyła się jakość powierzchni dysku. Nie jest to równoznaczne z natychmiastowym defektem ale radził bym pomału myśleć o wymianie. Parametr UDMA CRC Error możesz zignorować, wiele dysków wykazuje ten błąd i może on być powodowany, kablem SATA, defektem styków ale też problemami z zasilaniem. Wartość 9 jest jednak bardzo niska, zainteresował bym się tym dopiero gdy zacznie rosnąć wyżej 30-40.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych








