Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem ze sterownikami z Win XP Asus X53S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zgredo

Zgredo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 01 2012 - 01:02

Witam,

mój problem dotyczy Win XP jak i Win 7.
Aby nie marnować już i tak straconego tematu przechodzę do sedna:

Zakupiłem wczoraj notebook'a Asus X53S[v?]. Po szybkiej instalacji Windows 7 Home Edition próbowałem w pracy połączyć się do naszego serwera [via kabelk], który robi za bazę danych projektów [Windows 2000 dość wiekowy].
Niestety tutaj wynikł 1 problem, mianowicie mimo wykrycia serwera nie mogłem się do niego zalogować [mimo podania loginu i hasła]. Sprawdziłem na innym komputerze z Win XP i podając taki sam login i hasło udało mi się bez problemów zalogować do servera. Próbowałem różnych sposobów jednak żadne z nikt nie pomógł. Podobno Win7 nie współgra zbytnio ze starszymi braćmi.

Bogaty w tą wiedzę postanowiłem zainstalować WinXp jako dodatkowy system operacyjny. W tym celu musiałem podzielić dysk w komputerze programem Partiction Magic. Utworzyłem nową partycję o wielkości około 100 gb.
Sformatowałem i na nią [mimo początkowych problemów - musiałem przestawić opcję w biosie, ustawienie z SATA na bodajże IDE [jutro sprawdzę dla pewności, bo piszę obecnie z domu] wgrałem Windows XP [wersja korporacyjna bez Microsoft_.NET_Framework].

I teraz pojawiły się problemy ze sterownikami. Żadne, ze strony ASUSa dedykowane dla mojego notebooka nie dają rady [nie moge ich fizycznie odpalić - występują błędy]. Próbowałem wpierw dla XP, następnie dla pewności dla Win7 [mimo, że jest to nieprawdopodobne] :)

Pytanie brzmi, czy jest możliwe zainstalowanie bez problemów Win7 i WinXp na jednym komputerze i czy sprzęt dedykowany dla Win 7 będzie działał pod XP? Bo póki co jak widać sprzęt nie ma kompatybilnych sterowników do starszego brata jakim jest Win Xp. Lub skracając temat, czy mogę spróbować się z poziomu Win7 zalogować na serwerze obsługiwanym przez Win 2000. Prośba o pomoc i z góry dziękuję za chociażby przeczytanie posta.

Pozdrawiam
Z

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 04 01 2012 - 13:22

Jakie błędy występują po odpaleniu sterowników pod Windows XP ?

Sterowniki pobierasz z tej strony ?

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/X53SV/#download

Jesteś pewien że to Asus X53SV a nie np. X53SC ? (sprawdź na naklejce na spodzie laptopa).

  • 0

#3 czekson

czekson

    Początkujący

  • 42 postów

Napisano 04 01 2012 - 15:54

Stawianie dwóch systemów na jednym komputerze jest bez sensu, tym bardziej partycjonowanie dysku pod dwa systemy.
Jeśli chcesz korzystać XP tylko wyłącznie żeby móc się zalogować do serwera użyj Microsoft Virtual PC, zainstalujesz tam XP (instalujesz oczywiście pod Windows 7) i podłączysz się z serwerem, nie wymaga to partycjonowania dysku gdyż tworzy on dla siebie wirtualną przestrzeń.

Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych