Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ustawieniem sieci LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Fluer

Fluer

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 07 2008 - 13:56

Witam

Mam internet z Multimedia. W modemie, którzy oni udostępniają są jakieś blokady, które nie pozwalają stworzyć prostej sieci (komputer PC i laptop, na PC udostępnione połączenie, laptop połączony z PC kabelkiem).
Kupiłem więc router firmy TP-LINK, model tl-wr543g.
Chciałem przez kabelek doprowadzić net do PC, a za pomocą wifi do laptopa.
Niestety, pojawiły się problemy.

Na PC internet jest, wszystko chodzi dobrze.
Jednak na laptopie nie chce znaleźć żadnej sieci wifi, chociaż wydaje mi się, że wszystko jest dobrze ustawione.
Karta wifi wydaje się włączona (chyba że trzeba coś nacisnąć na obudowie laptopa, czy też jakoś dziwnie włączyć, o czym nie mam pojęcia), ustawiłem SSID na routerze i laptopie taki sam, nie włączam żadnych kluczy i.. nic nie znajduje.
Tak samo jest, jeśli nie ustawię na laptopie SSID.
Zaznaczę jeszcze, że PC i laptop można połączyć kabelkiem z routerem i wtedy w obydwu miejscach jest internet, ale pojawiają się problemy z gadu, o których napisałem na końcu.

Szukałem w google, przeglądałem wiele for, ale niestety nie znalazłem rozwiązania.
Na jednym forum znalazłem informację, aby sprawdzić, czy program netstumbler znajdzie jakąś sieć. Niestety nic nie znajduje.

Podsumowując:
- laptop to Thinkpad r52
- karta w laptopie to Intel® PRO/Wireless 2200BG Network Connection
- router firmy TP-LINK, model tl-wr543g
- przez kabel można połączyć i PC i laptop

Bardzo proszę o pomoc, a najlepiej o dokładne wyjaśnienie jak wszystko ustawić (próbowałem różnych konfiguracji samemu i teraz boję się, że coś mogłem przestawić i nie zauważę tego samemu ustawiając).

A przy okazji:
Łączę laptop i PC przez kabel i wszystko działa. Jednak jest problem z gadu-gadu.
Można się połączyć z serwerem, jednak wiadomości albo dochodzą z bardzo dużym opóźnieniem (do kilku minut), albo w ogóle nie dochodzą. Zupełnie nie wiem co może być tego przyczyną.

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 19 07 2008 - 12:57

Witam.

Co do sieci wifi to są dwie opcje:

- wyłączona opcja "Enable SSID Broadcast" co uniemożliwia komputerowi, który jeszcze nigdy nie był podłączany do tej sieci odnalezienie jej.

- przełącznik wifi w notebooku jest ustawiony na OFF. Również na klawiaturze masz opcje włączania sieci. I rzecz równie ważna - jaki masz system na Lenovo?


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: TL-WR543G tp-link



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych