Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem Win XP w jakimkolwiek trybie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 warcat

warcat

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 08 2011 - 13:15

Dobry

Jak w temacie. Windows HP HE, SP2 albo SP3. Podstawowy problem jest taki, że wszystko robiłem zdalnie - lapek, o którym mowa jest w Londynie, a ja siedzę w Polsce.

Wszystko zaczęło się po oczyszczeniu ze zbędnych śmieci. Odinstalowałem dwa toolbary (na pewno google i zdaje się ask.com), odinstalowanie innego toobara wysypywało się. Wywaliłem jakiegoś śmieciowego antyvira i zainstalowałem NODa. Pierwszy problem zauważyłem przy próbie wprowadzenia zmian w MSConfig - system zabronił zapisania zmian twierdząc, ze nie mam uprawnień administratora. Oprócz tego skan HjackThis zatrzymywał się w 3/4 progress bara. Po restarcie system uruchomił się prawidłowo.

Dysk D wyświetlany był z ikoną pendrive'a, leżał też tam plik autorun.ini, ikona i programik uruchamiany z tego autoruna. Te trzy rzeczy wywaliłem, poleciłem zrobić pełne skanowanie NODem i umówiłem się na następny dzień.

Następnego dnia dostaję informację, ze komputer nie chce się uruchomić. Wyświetlana jest nakładka na POSTa i po wstępnym raporcie następuje restart. Wciśnięcie F8 pozwala wyświetlić tryby uruchomienia, ale niezależnie co się wybierze komputer się restartuje.

Teoretycznie NOD po skanie nic nie znalazł, ale jest to informacja z trzeciej ręki, więc niekoniecznie prawdziwa...
Blokowanie HijakThis i MSConfig wskazywałoby na rootkita, więc uruchomiliśmy komputer z konsoli odzyskiwania.

I tu pierwsze zdziwienie - instalacja Widnowsa wyświetlona była pod D:\Windows. Wcześniej partycja systemowa wyświetlana była jako C:\

Zarówno przebudowanie boot.ini, jak i dodanie nowej instancji systemu nic nie dało - po uruchomieniu i wyborze systemu dalej to samo. Fixboot też w niczym nie pomógł...

Będę jeszcze próbował selektywnie wyłączać usługi startowe, ale wątpię, żeby to w czymkolwiek pomogło. Być może jakimś cudem partycja aktywna zamieniła się miejscami.

1. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną i jak to naprawić oprócz oczywistego postawienia systemu na nowo?
2. Czy istnieje jakiś sposób, zeby z konsoli WinXP zmienić aktywną partycję, albo sprawdzić, która to? XPkowy Diskpart nie jest sobie w stanie z tym poradzić

Dzięki za wszelkie próby pomocy :)

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 08 2011 - 20:26

Przykro lecz zapisy w rejestrach co niektóre uległy uszkodzeniu, można spróbować programem WinUtiles naprawić może pomoże a jak nie to na nowo partycję stawiać przy pomocy GParteda format wpierw pod Linux-a potem pod system Windowsa. Nie zapomnij format partycji C oraz partycji Free 8MB obie wykasować połączyć w jedną partycję.
Strona do programu WinUtiles .

Użytkownik brutus3 edytował ten post 19 08 2011 - 20:30

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: MBR naprawa MBR sektor rozruchowy fixboot



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych