Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nounejm

Nounejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 12 2014 - 19:17

Witam, mam problem z łączem inernetowym, polega on na tym że download jest niski, jest 2mb a powinno być 5mb.

Początkowo myślałem że jest to problem ze strony operatora, zadzwoniłem zgłosiłem problem następnego dnia przyjechali do mnie serwisanci podpieli swojego laptopa i u nich było wszystko w porządku.

Z ciekawości podłączyłem stary komputer i na nim też śmigało 5mb.

Gdzieś przeczytałem że dysk może być zużyty i juz nie daje rady, porobilem benchmarki i wszystko wypadło bardzo dobrze, dla pewności podłączyłęm dysk do starego kompa i było ok.

Dzisiaj podłączyłem inną karte sieciową i pod nią podłaczyłem kabelek od neta niestety na tej karcie też pobieram z prędkością 2mb. Robiłem format kompa, reinstal windowsa nic nie pomaga. Nie mam więcej pomysłow w czym może być problem. Spotkał się ktoś może z podobnym przypadkiem ?



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 12 2014 - 22:30

Jaki system operacyjny?
Raczej wątpię żeby była to wina HDD bo co ma piernik do wiatraka. Może masz jakiś konflikt ze sterownikami karty sieciowej (podmień je na wcześniejsze, od najnowszej wersji) wyłącz również oszczędzanie energii dla karty sieciowej, również w planie zasilania.

  • 0

#3 Nounejm

Nounejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 17 12 2014 - 00:27

Win7 Home Premium na obu kompach.

Konflikt występował by na obu kartach sieciowych ? Instalowałem różne wersje sterowników, wyłączyłem oszczędzanie energii ale niestety problem dalej występuje.


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 12 2014 - 05:22

Ustaw na sztywno adres IP i DNS.. ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne routera.
  • 0

#5 Nounejm

Nounejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 17 12 2014 - 09:31

Ustawienie adresów na sztywno w opcjach karty sieciowej nie pomaga. Nie uzywam routera


  • 0

#6 mondon

mondon

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 17 12 2014 - 12:23

Jaką masz wartość we właściwościach sterowników karty - zakładka zaawansowane na samym dole WOL & Shutdown link speed - ustaw na 100Mbps first. Zresetuj komputer i sprawdź czy pomogło.


  • 0

#7 Nounejm

Nounejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 17 12 2014 - 14:56

Nie widzę u mnie takiej opcji :/

wlasciwos_whqsqqh.png


  • 0

#8 mondon

mondon

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 19 12 2014 - 18:43

Szybkość i dupleks, przełącz na 100 mb full dupleks.


  • 1

#9 Nounejm

Nounejm

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 19 12 2014 - 19:19

Dzięki mondon, Przestawienie szybkości i dupleksu na full dupleks 100mb pomogło :D

Dziękuje wszystkim za pomoc

Temat do zamkniecia



Użytkownik Nounejm edytował ten post 19 12 2014 - 19:20

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: internet lagi



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych