Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją XP 64-bit HP dv5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 madeingozdzin

madeingozdzin

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 02 2010 - 23:39

Witam,

posiadam od roku hp pavilion dv5 1100ew.
początkowo była wgrana vista, zainstalowałem windows 7.
Chciałbym teraz zainstalować windowsa xp professional 64bit, lecz wywala mi błąd(patrz zdj) podczas ladowania plików.
Czytałem o tym wiele tematów, o edytowaniu plyty instalacyjnej(problemy sata2) itd. (zmarnowałe 5 płyt) i ciągle to samo.
Ma może ktoś z was instalke windowsa xp działającą pod ten model? Obojętnie jaka wersja 32,64 byle XP!
Błąd:
Dołączona grafika
Z góry dzięki za odp ;) (ratujcie bo te nowe systemy doprowadzają do autodestrukcji użytkownika)

P.S jestem tu nowy więc sory za ten "nie ogar" w poscie i mogłem dać do złego działu :P

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 02 2010 - 22:28

Jasny problem 07 czyli wszystko może być przyczyną, a tak na serio to:
1. Ściągnij sterowniki: INTEL [hide] dv5-1100 ew AHCI [/hide] lub AMD [hide] dv5-1100 ew AHCI [/hide] w zależności od chipsetu twojej płyty głównej
2. Wypakuj je do folderu C:temp *
*) jeśli po wypakowaniu widzisz jeden plik to ściągnij program: WinImge, nim otwórz ten obraz dyskietki i wypakuj wszystkie pliki na zewnątrz do folderu Temp
3. Uruchom nlite i postępuj zgodnie z instrukcją nLite
4. Teraz jak już dodasz folder temp do integracji to instalator cię zapyta, że dokładnie nie wie co pasuje - wybierasz wersje sterowników z literką X64 (bo masz 64-bitowy system) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
5. Utwórz płytę bootowalną ze ziintegrowanymi sterownikami
6. Uruchom komputer z płyty

Dalsza pomoc możliwa po usunięciu identycznego wątku z innych for 'komputerowych'.

  • 0

#3 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 08 02 2010 - 22:32

a nie lepiej i latwiej wlączyc emulacje ata ;)
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 08 02 2010 - 22:48

sight - nie wszystkie biosy lapków dają taką możliwość. Chyba, że wiesz iż ten mimo wszystko daje.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: HP Pavilion dv5



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych