Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z inst. XP, nie można zabootować płyty pod sformatownym dyskiem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 manfi

manfi

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 12 2008 - 08:57

Witam

Przywiozłem od dziewczyny komputer chcąc wgrać od nowa Windę XP

Wrzuciłem instalkę i nie wiem jakim cudem ale zamiast mi usunąć to co jest na C: i zainstalować to się zainstalowały 2 windowsy

Więc postanowiłem usunąć tamtą partycję PM 8 komp się uruchomił ponownie pojawiło się niebieskie tło Windy takie jak przy sprawdzaniu spójności dysku i mogiła Koniec Próbuje bootować i wyskakuje PXE - 61 Media test failure, check cable oraz PXE - M0F: Eciting NVIDIA Boot AGENT Disk boot failure, insert system disk and press enter

Podłączyłem tamten dysk przez sata to swojego kompa i ustawiłem partycję na aktywną nie pomogło są trzy partycje na jednej z nich jest Winda ale nie wiem jak z bootowaniem bo może nie ma boot.ini

Czy najprościej by było Partition Magic usunąć partycję / sformatować ta na której jest winda następnie z poziomu mojego kompa odpalić instalator i zainstalować windę na tym drugim dysku czy możecie mi jakoś pomóc HELP

Aha dodam iż dysk pracuje zgrzyta etc więc połączenia ok było dobrze do momentu użycia Partition Magic jak zamieniłem literę z Dysku E na której była winda na C wyskoczyło że to systemowa i czy zatwierdzić i to chyba przez to ....

Coś chyba w BIOSIE nie tak i think so Na IDE Channel 1 Slave mam napęd a na IDE Channel 3 Master Dysk

Wcześniej pojawiało się NVIDIA Boot Agent , plus to co wyżej zlikwidowałem to przestawiając w BIOSIE
Wejdź do BIOSu, Integrated Perhipherals->On-Chip LAN Boot Rom i to zaznacz na "disabled".

Zostało teraz tylko Boot failure

Z tym niew mogę sobie poradzić :/

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 12 2008 - 11:49

Disk boot failure - taki błąd pojawia się zaraz po starcie komputera, co oznacza, że nie odkryto partycji fizycznej, a na niej programu bootowalnego. Ma to zapewne związek z błędem podczas użycia programu PM lub też w wypadku złej konfiguracji łącza S-ATA. Stawiam, że masz tylko partycje logiczne - dlatego ustaw pierwszą z Windowsem na fizyczną lub też po prostu ją usuń w PM - instalator Windows zagospodaruje wolną przestrzeń i po problemie.

  • 0

#3 manfi

manfi

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 12 2008 - 12:29

Więc sprawa wygląda tak że mam 3 czyste partycje na żadnej z nich nie mam systemu , więc czy jeśli podłącze ten dysk do swojego PC i tam programem PM wywalę wszystkie partycję nic nie sformatuję zostawię surowy obszar dysku ... To czy po podłączeniu surowego dysku do feralnego kompa z powrotem płyta z systemem się zabootuje ?

Jestem teraz w pracy ale po powrocie do domu wrzucę screen z PM z widocznymi partycjami , wolę poradzić się doświadczonych userów niż coś spaprać

Dziękuję za odzew pozdrawiam
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 12 2008 - 12:34

Tak powinna, ja polecam zabawę z PM - podział na partycje w tym programie, o tym jak go obsługiwać znajdziesz w serwisie Tweaks.pl. Formatowanie i ustalanie partycji z pomocą instalatora może zająć cały dzień! pamiętaj, aby klikać podczas uruchamiania komputera, bo możesz mieć przysłonięty panel uruchamiania systemu z napędu CD-ROM.
  • 0

#5 manfi

manfi

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 12 2008 - 12:41

W takim razie nadzieja w PM, jak wrócę do domu wezmę się za to czyli tak około 16-17

Do tej godziny zawieszenie broni :) , no chyba ze ktoś ma inny pomysł to chętnie się zapoznam , pierwszy raz spotykam się z czymś takim więc każde rozwiązanie pozwala się czegoś nauczyć :)

Do 17- ej ( wrzuce sreen zanim zrobię cokolwiek w PM )
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 12 2008 - 12:50

Możesz PM lub tym :Link, ściągniesz do siebie i potem jego instalacje zrobisz na płytę CD R, i zrób tak ponownie wykasuj dysk podziel na partycje i zatwierdź, uzyskasz sformatowany dysk i wtedy bez problemu zainstalujesz system z tym że gdy system zapyta czy formatować lub czy ma dokonać instalacji na obecnej partycji to pierwsze klikasz nie a drugie tak.
  • 0

#7 manfi

manfi

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 12 2008 - 20:36

Możesz PM lub tym


Interfejs i układ graficzny wygląda identycznie jak w PM :)

Dzięki po powrocie do domu biorę się za to więc jeśli ktoś mógłby mi wtedy pomóc "on-line" byłbym wdzięczny godz podana wyzej

Ale pierwsze co zrobię to wezmę od kogoś inną płytkę z Windą bo może problem leży po stronie płyty różnie to bywa

Pozdrawiam

Z pozoru trudne problemy mają błache rozwiązania ...

Włożyłem inną płytę z Windą i wszystko ruszyło jak należy

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych