Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dzwienkiem 5.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bobd

Bobd

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 07 2007 - 22:54

AVE WSZYSTKIM


Jestem szczęśliwym posiadaczem Windowsa Vista 64 :P. Mam jednak problem z dźwiękiem. W testach panelu sterowania dźwięk w systemie 5.1 działa poprawnie. Podczas odtwarzania muzyki i filmów działają jedynie 2 głośniki :P. Ustawienie dźwięku 5.1 w opcjach programu odtwarzającego pliki nie pomaga.


PS1. Moją kartą dźwiękową jest "SoundMAX Intergrated Digital HD Audio" a płyta główna to "asus p5b motherboard"

PS2. Będę wdzięczny za pomoc ===> HELP

  • 0

#2 detoxgd

detoxgd

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 05 07 2007 - 01:07

Witaj
Jesli odtwarzasz muzyke z Winampa looknij w preferencje a nastepnie output. Wybierz tam DirectSound i Configure. Zaznacz ptaszki na obu polach (allow hardware...... i create primary buffer). Tam powyzej jest jeszcze wybor karty standardowo jest napisane "podstawowy sterownik dzwieku " zmien to na Twoja karte wybierz Apply OK i reset winampa. U mnie zawsze to pomagalo. A jesli chodzi o Viste to producenci kart dali zupelnie odmienne sterowniki i na XP dzialaja tak a na Viscie dzialaja tak :P Testowalem Realtek-a ALC 850 i Audigy 2 pod XP i pod Vista, szczerze powiem ze pod XP dzwiek jest o wiele lepszy. Sterowniki pod Viste maja mniej do konfigurowania nio ale to na tych dwuch przykladach kart konkretnie. Zycze powodzenia i sprawdz czy opcje dzwiekowki maja 5.1 ustawione. Aha i jeszcze jedno :P Pod Vista w Realteku ALC 850 mialem wszystko ustawione tak jak wyzej pisalem w poradzie i dzwiek tez odtwarzany byl tylko przez pare glosnikow przednich :P musialem gleboko wejsc w sterownik zeby jakas smieszna opcje wybrac "wlaczenie dzwieku wirtualnego dla glosnikow surround" :/ bez sensu to bylo i upierdliwe echo bylo slychac w kazdym glosniku. Realtek nie wykazal sie jesli chodzi o ster pod Viste i mozliwe ze w Twoim przypadku tez tak jest . Kombinuj a szczescie Cie odnajdzie siema.

  • 0

#3 dziki314

dziki314

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 05 07 2007 - 20:52

ac3filter_1_01a_rc5 Ten kodek i w konfiguracji kodeka zmien na 5.1 kanałów
  • 0

#4 Bobd

Bobd

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 07 2007 - 23:06

Dzięki za próbę pomocy lecz ustawienia winampa niestety nie pomogły :/. Również ac3filter nie przyniósł poprawy (był już ustawiony na 5.1).

:( Najgorsze jest to, że w testach dźwięku w panelu sterowania wszystko działa jak powinno. Programy muzyczne mimo ręcznego ustawienia na 5.1 nie poprawiają jakości dźwięku Dołączona grafika. Nadal działają tylko 2 głośniki :/. Wygląda to jak by program (winamp czy też windows mediaplayer) nie chciał się zsynchronizować z głośnikami lub kartą muzyczną ;).

Ten dźwięk z moich głośników w obecnym stanie może wywołać stan depresji. Bardzo prawdopodobny jest również atak APOPLEKSJI :( ===> POMOCY
  • 0

#5 Brozer

Brozer

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 07 2007 - 14:27

Witam i podbijam temat bo przeglądając sieć nie spotkałem się jeszcze z rozwiązaniem tego problemu a mam niemal identyczny z tym że moja płyta to ASUS M2N, pobrałem drivery, ustawiłem przez Wizarda (samouczek) na 5.1 , w ustawieniach dźwięku także jest 5.1 a dźwięk można usłyszeć ze wszystkich głośników tylko na testach w których wszystko jest ok. Na drugim dysku mam postawione XP gdzie wszystko jest ok. Zaznaczę jeszcze to, że pod Viste, działają tylko sterowniki pod... XP. Na stronie producenta jest co prawda sterownik pod Viste ale nie rozpoznaje on u mnie 5.1. Totalna paranoja z tą Vistą :sciana: .


W zamian za pomoc mogę zaoferować zaproszenie na Polishtracker.org, oczywiście jeśli rozwiąże sie ten problem. Może to kogoś zachęci :(
  • 0

#6 dziki314

dziki314

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 17 07 2007 - 16:13

To jet VISTA64 BIT i maze byc problem ze sterami ale sprubuj ta versje sterowników u mnie na 32 bit. działa [[ Vista_R167 ]]

Wracajac do dzwieku na 5.1 to na WINAPIE nie będziesz miał tego dzwięku ani na Windows Media Player tylko na subedit player i allplayer i kodekiem ac3
  • 0

#7 Brozer

Brozer

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 07 2007 - 20:04

Wracajac do dzwieku na 5.1 to na WINAPIE nie będziesz miał tego dzwięku ani na Windows Media Player tylko na subedit player i allplayer i kodekiem ac3


To już zdarzyłem odkryć ;) , czyli w takim razie mogę sie pożegnać z muzyka 5.1 na komputerze i w grach?
  • 0

#8 dziki314

dziki314

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 18 07 2007 - 23:41

prubowałeś na tych odtwarzaczach subedit player i allplayer
  • 0

#9 Brozer

Brozer

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 07 2007 - 12:07

Na Subedit i na Bestpalyerze chodzi 5.1, chociaż i tak chyba nie jest to taki przekaz jaki być powinien ale chodzi napewno, natomiast w Winampie, grach, dźwiękach systemu, czy filmach np. na youtube jest 2.1 Dołączona grafika

Ps. dziki314 - na twoim sterowniku 32-bitowym masz dźwięk 5.1 w winampie ?
  • 0

#10 dziki314

dziki314

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 19 07 2007 - 15:53

w Winampie nie bedzie 5.1 ale w filmach jest na 100% tylko kodek ac3 ,a gry nie wszystkie są na kanał5.1-jesli jest opcja dollby surrand to wtedy morze byc.
  • 0

#11 tei187

tei187

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 10 2007 - 08:06

mialem ten sam problem z plyta asusa... i z tego co pamietam pomoglo dopiero kupienie karty dzwiekowej i wylaczenie zintegrowanej. ale teraz bede mial podobny problem - jak tylko wroce z roboty bede sprawdzal co i jak, moze da sie cos wymyslic. pozdrawiam

  • 0

#12 Pollac

Pollac

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 01 11 2007 - 08:23

Hmm..czytając ten temat skojarzyl mi sie wczorajszy dzien! o tuz moja dziewczyna kupila sobie kompa Vista-32bit, glosniki creativa 5.1 i byl ten sam problem...chodzily tylko dwa glosnik a na testach wszystkie(...) cos tam kombinowalem i udalo mis ei zrobic, ze zaczely dzialac wszystkie glosnik po za Centralnym.
PS. zrobilem to w panelu sterowan w dzwiekach wlasciwosci glosnikow, zakladka rozszerzenia i dalem ustawienia tam przy "wylacz wszystkie efekty dzwiekowe" i tam byla taka opcja zaznaczona na biuro wiec dalem na kino domowe...ale jak zrobic aby centralny zadzialal??

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych