Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem lub zasilaczem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 27 12 2014 - 21:48

Witam mam dosyć dziwny problem... Mój sprzet to: AMD Athlon 64 x2 7750+ (95W) 2,7 GHz; 2x Goodram ddr2 2Gb; Gigabyte GA-M61PME-s2p; GF9500GT 1Gb; Seagate Baracuda 500 Gb i zasilacz Power supply 450 W i windows 7 64 bit, od pewnego czasu w pewnym momencie korzystania zwykle po 2-3 godzinach komputer sam się wyłączał, choć czasami były wyjątki i nie wyłączał się dzisiaj jednak rano również się wyłączył po 2 godzinach, jednak teraz gdy chce go odpalić za pierwszym razem zawsze zacznie się uruchamiać i trwa to około 5 sekund a potem gaśnie a za drugim i nastepnym razem kumputer działać działa i wszystkie komponenty działają (a przynajmniej buczą, drgają) natomiast nie piszczy z głośnika systemowego charakterystyczny "pik" po uruchomieniu i nie swieci się dioda wskazująca odczyt z dysku twardego oraz nic nie widać komputer po prostu zaczyna się włączać ale ni uruchamia się widać tylko czarny ekran a na monitorze pojawia się komunikat taki jak w przypadku odłączenia kabla od jednostki. Sprawdzałem juz wszystkie kabelki w środku są dobrze podłączone i przeczyszczone, wszystkie wiatraczki działają prąd także jest wszędzie (sprawdzałem probówką elektryczną). Co mam robić? Jest jakiś sposób żeby samemu coś zaradzić??? I jak myślicie konieczna będzie wymiana dysku(mam tam bardzo ważne dokumenty)?



Użytkownik pipinator edytował ten post 27 12 2014 - 21:58

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 28 12 2014 - 13:11

Podaj model zasilacza. Wstaw SMART dysku z Crystaldiskinfo. Zapewne zasilacz do wyrzucenia.



  • 0

#3 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 28 12 2014 - 14:42

robiłem coś takiego jak to poniżej(w załączniku) ale nie wiem co to znaczy i zasilacz to: Gembird CCC-PSU5-12 Power Supply 450 W

Załączone miniatury

  • dysk.png

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 28 12 2014 - 16:24

 zasilacz to: Gembird CCC-PSU5-12 Power Supply 450 W

Do utylizacji. Atrapa z czarnej listy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Dysk z kolei do wymiany, w 99% przypadków takie atrapy przyczyniają się do ich uszkodzenia (wachania napięć, restarty, nagłe wyłączenia, tętnienia napięć). HDD ma aż 22 relokowane sektory, więc jego żywot jest już policzony. W tej chwili może sie nadawać jedynie jako magazyn na mało ważne pliki.


  • 1

#5 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 28 12 2014 - 16:54

a ten dysk jest calkowicie do wymiany? nie podłączać go gdy już bedę miał nowy zasilacz (musze odzyskać najważniejsze dokumenty)??  windowsa także nie może na nim byc??


  • 0

#6 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 28 12 2014 - 16:58

 

Dysk z kolei do wymiany, w 99% przypadków takie atrapy przyczyniają się do ich uszkodzenia (wachania napięć, restarty, nagłe wyłączenia, tętnienia napięć). HDD ma aż 22 relokowane sektory, więc jego żywot jest już policzony. W tej chwili może sie nadawać jedynie jako magazyn na mało ważne pliki.

Dysk jest calkowicie do wymiany czy to sie dopiero okaże po fachowych oględzinach?? nie podłączać go gdy już bedę miał nowy zasilacz (musze odzyskać najważniejsze dokumenty)??  windowsa także nie może na nim byc??


  • 0

#7 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 28 12 2014 - 16:58

Całkowicie przecież uszodzonych sektorów już nie da się naprawić, to jest nieodwracalny proces. Możesz go podłączyć jak kupisz nowy zasilacz ale problemy mogą i raczej będą dalej występować, z czasem co raz więcej będzie BSODów, restartów, trudnych rozruchów, zawieszeń aż w końcu zacznie gubić pliki.

Windowsa nie radze na nim trzymać bo będziesz musial co chiwle instalować od nowa.


  • 1

#8 pipinator

pipinator

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 28 12 2014 - 19:06

Całkowicie przecież uszodzonych sektorów już nie da się naprawić, to jest nieodwracalny proces. 

CZyli to , co mówisz wynika z tego SMARTu tak?? Ale dotychczas nie miałem problemu ze znikającymi danymi, niewczytywaniem, zacinaniem trudnymi rozruchami itp... jedynie co to po prostu wyłączanie się i teraz to niewłącznie... chodź dzisiaj komputer włączał się normalnie a po 5 minutach wyłączał. No ale tak czy inaczej bardzo dziękuję. Mam jednak wielką nadzieję, że to będzie tylko jakiś uszkodzenie powierzchowne typu elektroniki zewnętrznej (dysku nie rozkręcałem). :)


  • 0

#9 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 28 12 2014 - 23:56

CZyli to , co mówisz wynika z tego SMARTu tak?

Przecież program wszystko pokazał, nawet jeszcze dla niedowidzących zaznaczył na żółto jaki parametr jest winny.

Dysku możesz jeszcze używać, ale nie trzymaj na nim ważnych danych no i na system szukaj innego sprawnego dysku. Na tym możesz trzymać muzyke, filmy itp.

 

Jakby elektronika była uszkodzona to by program nic nie mówił o uszkodzonych sektorach a to właśnie mu dolega. Jedyna opcja to wymiana talerza ale tego nie zrobisz.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wyłączanie komputera dysk twardy zasilacz



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych