Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z bootowaniem systemu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ende86

ende86

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 10 2010 - 20:11

Witam wszystkich,

otóż tak jak zaznaczyłem w temacie, podczas włączania komputera wyświetla mi się komunikat "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER". System został przed chwilą postawiony na nowo, gdyż należało się odświeżenie 'windorsa' po tych 3 latach nieruszania... się mulił. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.
Niby napisane na ten temat było już wiele, jednak żadne znalezione przeze mnie rady nie pomagają. Także opiszę problem i postaram się zaznaczyć wszystkie fakty:

* dysk z systemem wykrywany jest w BIOSie (podłączony poprzez SATA), oprócz tego w systemie siedzi jeszcze jeden dysk oraz DVD-ROM podłączony za pomocą jednej 'szmatki' IDE (próbowałem startować system z podłączonym tylko dyskiem SATA - nic z tego)
* ustawienia bootowania w BIOSie nie przynoszą żadnych efektów
* wykorzystywałem już polecenie "fixboot" w konsoli naprawy systemu (jednak tutaj jest ciekawa sprawa, bo nie wiem jak jest odpowiednia partycja tutaj wykrywana... podczas wyboru systemu mam tylko "1. E:/Windows" ... ogólnie system postawiony jest z pewnych względów na partycji D: (a nie na C:, jak to często bywa) Jednak żadna próba z "fixboot E:" oraz "fixboot D:" nie poskutkowała )
* nie używałem polecenia fixmbr, bo dysk normalnie wykrywam oraz działą, ponieważ ...
* ... właśnie teraz jestem na tym systemie, który się nie bootuje. A największy psikus polega na tym, że włącza się on w następujący sposób:
1. Idzie boot z płytki windowsa (w tym momencie wyświetla się, aby wcisnąć jakiś klawisz, aby wejść w instalatora - ja jednak czekam, aż się "wykropkuje")
2. Windows odpala się jakby nigdy nic...

No i teraz pytanie ode mnie... czy ktoś ma jakiś mądry pomysł? Z góry dziękuję za wszelkie próby udzielenia mi takowej rady.


Pozdrawiam!

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 31 10 2010 - 13:52

Nie rozumiem problemu.
Gdy wkładasz płytkę z Windowsem i prosi Cię o wciśnięcie klawisza, żeby zacząć instalacje dlaczego go nie naciskasz?

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 11 2010 - 11:21

@Kantoro - chodzi o to, że kolega nie może uruchomić Windows z dysku jak HD0.

Zakładam, że masz tylko jeden dysk twardy i w Secondary Boot widnieje: HD0. Sprawdź w takim razie programem GParted(utwórz dysk bootowalny ze strony producenta) czy Windows masz zainstalowany jako Primary (http://www.howtoforge.com/partitioning_with_gparted), jeśli nie to zmień ustawienia i gparted dokona konwersji partycji. Dla proformy podaj jeszcze model dysku twardego, wraz z numerem seryjnym.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: MBR naprawa MBR sektor rozruchowy fixboot bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych