Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z GTX 550-Ti, gry się zacinają.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 17:36

Witam serdecznie. Piszę do was z pewnym pytaniem i problemem który wiąże się z kartą ASUS GeForce GTX 550 TI. Kilka dni temu zakupiłem nowy komputer. Wszystko działa idealnie, bez jakichkolwiek zastrzeżeń podczas gdy przeglądam strony internetowe, rozmawiam na Skype bądź używając innych komunikatorów. Po dniu, bądź dwóch od pozyskania komputera postanowiłem zainstalować pierwszą, lepszą grę którą miałem przy swojej ręce aby zobaczyć sprawność komputera, wypadło na GTA IV. Za pierwszym razem wszystko wydawało się działać idealnie bez żadnych komplikacji bądź problemów. Grałem około 10 minut, następnie wyłączyłem grę. Kolejnego dnia chciałem zagrać troszeczkę dłużej i tutaj zaczęły się problemy. Po 15 minutach gry mój komputer się zacina, grafika szaleje przez kilak sekund ukazując pixele na monitorze, który za chwilę się wyłącza i ponownie załącza. Gra po tej reakcji komputera wraca do swojej pierwotnej wersji i wszystko znowu jest w jak najlepszym porządku. Za jakiś okres czasu, który mieści się w granicach 15 - 20 minut dzieje się to samo. Moje przypuszczenia wskazują na problemy z kartą graficzną która się przegrzewa i to skutkuje skokami temperatury gdzie potem następuje wylanie pixelów na monitorze.
Wczoraj sprawdzałem to wszystko z moim znajomym. Wiatraczek w karcie graficznej się kręci lecz zastanawia nas jeden fakt który polega na tym, że kręci się on cały czas na tych samych obratach. Jak wiadomo karty graficzne mają termostat i wiatraki załączają się w nich kiedy temperatura się zwiększa. U mnie wiatrak działa na taki samej mocy. Następną rzeczą jest szybkie dojście do dużej temperatury karty graficznej. Podczas przeglądania internetu karta jest chłodna, gdy zaś załączam GTA IV funkcjonuje na maksymalnych obrotach i te dwie oto częsci karty graficznej są bardzo gorące. (Dołączone zdjęcie poniżej). Bardzo proszę was o pomoc. Załączyłem poniżej filmik przestawiający co się dzieje, jak i zdjęcie karty graficznej nawiązujące się do powyższego zdania oraz screenshot z programu speedfan które zrobiłem zaraz po zamknięciu gry. Z góry dziękuję!


Pamięć RAM: 8gb
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 550 TI
Procesor: Intel Pentium Dual Core 2.8ghz
Zasilacz: Modecom Feel II 420W
Płyta głowna: Gigabyte GA-B75M-D3V Intel B75 LGA 1155
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64bit

http://www.youtube.com/watch?v=twsS2C8tcf0

http://i50.tinypic.com/2mzzhuq.jpg

http://i49.tinypic.com/149wh0l.png

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 19 01 2013 - 17:44


To ostatnio jednemu pomogło z GTA.
Sprawdź na innej grze. Temperatury wyglądają raczej ok.

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 17:51

Tylko że tutaj problemem nie jest lagowanie wg opisu.
Przyczyną problemu wg mnie jest zasilacz MODECOM który jest potwornie zły.
Te ich zasilacze mogą uszkodzić Ci cały komputer - zalecam prędką wymianę na inny markowy (np. Corsair, OCZ, Thermaltake)
Także to jedno a temperatury grafiki podaj swoją drogą.

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 17:53

  • 1

#4 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 18:16

Oczywiście, że próbowałem na innej grze. Niestety nie było aż takich przeszkód jak w GTA IV bo gra na której starałem się to sprawdzić to San Andreas, która nie ma zbyt wielu wymagań odnoszących się do komputera ale po pewnym czasie i tam to wystąpiło. Postaram się zdobyć jakaś grę z większymi wymaganiami aby obciażyć troszeczkę komputer i zobaczyć jak będzie reagował. Jeżeli chodzi o zasilacz to przeglądałem wiele tematów na ten temat i w gruncie rzeczy nikt go nie chwali, wręcz przeciwnie. Czy mógłbyś mi polecić jakiś sprawdzony program którym byłbym w stanie sprawdzić temperaturę karty graficznej? Z góry dziękuję.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 18:19

MSI Afterburner który ma funkcje OSD żeby na ekranie podczas gry pokazywało temp GPU itd. MSI Afterburner
Albo po prostu everest http://www.dobreprog...dows,11558.html (najlepiej Ultimate Edition)
Nie musisz już sprawdzać innej gry skoro na każdej jest tak samo.
Są dwa wyjścia wg mnie; 1 - zasilacz, 2 - temperatury

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 18:21

  • 1

#6 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:16

Tak więc postanowiłem użyć programu Everest aby sprawdzić temperaturę karty graficznej. Pierwszy screen przedstawia temperaturę przed włączeniem gry bez jakichkolwiek obciążeń, natomiost kolejny zrobiłem zaraz po ukazaniu się pixeli na monitorze podczas gry w GTA IV. Poniżej umieściłem linki.

http://i45.tinypic.com/5a51dc.png

http://i50.tinypic.com/2m5ccar.jpg
  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:18

65 stopni to dobra temperatura dla tej karty. Podkręcałeś ją może jakoś?
Jeśli nie to winny jest cudowny zasilacz MODECOMu

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 19:18

  • 1

#8 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:20

Nie, nic nie podkręcałem w tym komputerze. Wszystko jest oryginalne. Czyli rozumiem, że to wina zasilacza. Mam ostatnie pytanie. Jako, że nie jestem najlepszy w tym temacie to chciałbym Cię zapytać o moc zasilacza jaką powinienem rozważyć przy zakupie nowego. Czy 420W jest wystarczające dla tego komputera?
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:29

A ile możesz wydać na zasilacz to wybiorę konkretny.
  • 1

#10 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:32

Mieszkam na co dzień w Anglii tak więc cena interesowałaby mnie w walucie angielskiej. Jeżeli chodzi o cenę to jestem skłonny wydać 40 - 50 funtów na nowy zasilacz. Widziałem na ebayu powyższe zasilacz które zamieściłeś i poleciłeś właśnie w takich granicach o mocy 420 - 430W.
  • 0

#11 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:39

Mógłbyś poszukać na ebay Thermaltake Smart 530W 80+ to CI wystarczy na dłużej.
Ogólnie to dla tego zestawu 450W wystarczy.

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 19:39

  • 1

#12 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:42

Ok, dziękuję bardzo za chęci i poświęcenie czasu na rozwiązanie problemu. Wszystkiego dobrego. ;)

  • 0

#13 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:49

Jaki to dokładnie Pentium ? Z tym zegarem ogranicza możliwości 550Ti poza tym GTA4 to gra która kompletnie nie lubi 2 rdzeniowych procesorów i nie da się tu uzyskać 30 fps. Patch zainstalowałeś chociaż ?
Zasilacz oczywiście bezwzględnie do wymiany bo to imitacja. Temperatury są w normie a że heat pipe jest gorący to dobrze, znaczy że prawidłowo transportuje ciepło do radiatora.
Jaka wersja sterowników jest zainstalowana do grafiki ?

ewentualnie zrób jeszcze test programem OCCT, wybierz Power Supply Occt, ustaw czas na 20-30 minut i kliknij ON. Po tym czasie utworzą się wykresy które spakujesz i wstawisz na forum.

Użytkownik viris33 edytował ten post 19 01 2013 - 19:51

  • 0

#14 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 19:54

viris33 przeczytałeś dokładnie w czym jest problem? bo nie w FPSch tylko w tym że komputer się wiesza:]
Zapomniałem dodać że jeśli wywala pixele na ekranie to może być to wina samej karty mimo że się nie przegrzewa.
Wynikałoby z tego że może być uszkodzona. Masz jakąś inną aby sprawdzić?

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 19:56

  • 0

#15 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 20:12

Niestety nie mam żadnej innej karty graficznej. Sterowniki mam zaktualizowane do najnowszej wersji i zostały pobrane ze strony GeForce (link pod tekstem). Nie wgrywałem żadnego patcha do IV ponieważ pixele wyskakują równie dobrze w innej grze. Jeżeli chodzi o procesor to tak wygląda jego pełna nazwa: Intel Dual Core G840 2.8hz/3MB LGA1155 BOX

http://www.nvidia.pl...-driver-pl.html

Użytkownik Puzzle edytował ten post 19 01 2013 - 20:15

  • 0

#16 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 20:21

No więc albo jest walnięta albo zasilacz nie wyrabia. To może chociaż jakiś zasilacz od kogoś pożycz lepszy do testów.

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 20:22

  • 0

#17 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 20:28

Ściągnąłem program OCCT i ustawiłem wykres zasilacza na 20 min tak jak napisał viris. Czy wykres i wyniki zapiszą się automatycznie po upływie 20 minut?

Edit:

Poniżej zamieszczam paczkę ze screenami z OCCT po upływie 25 minut.

http://www.speedyshare.com/aEKER/OCCT.rar

Użytkownik Puzzle edytował ten post 19 01 2013 - 20:53

  • 0

#18 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:07

Podmień zasilacz bo na wykresie linia 12V strasznie skacze - do sprawdzenia multimetrem W sumie tak to jest z tandetnymi zasilaczami, mierzyć nawet nie trzeba. Wymienić na normalny zasilacz i 90% problemów z PC przestaje istnieć.

Nie widać temp GPU ale jeśli nie wywala sterownika lub nie ma artów to się nie przegrzewa. Może być poprostu uwalone GPU, ostatnio po forach czytam sporo o problemach właśnie z 550Ti.
  • 0

#19 Puzzle

Puzzle

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:13

No cóż... Poproszę znajomego aby wpadł do mnie i zamienimy karty graficzne i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Jeżeli dalej będzie się działo to co ma miejsce za każdym razem to wtedy będę pewny, że to wina zasilacza. W tej chwili są dwie opcje, takie same jakie miałem w głowie na początku, kiedy pisałem post ale i tak dziękuję bardzo za wkład i pomoc.
  • 0

#20 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 19 01 2013 - 21:13

Czyli nic o czym bym wcześniej nie wspominał. Ew zanieść PC do jakiegoś serwisu i niech podłączą na moment inny zasilacz jeśli koledzy nie mogą.

Użytkownik Celdur edytował ten post 19 01 2013 - 21:13

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: GTX 550 nVidia GTX 550 GeForce GTX 550



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych