Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powolny komputer z Vistą i wysokie użycie procesora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał

Rafał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 07 2007 - 00:50

Witam

2 zdania o sprzęcie: Intel Core Duo E6400, RAM Kingston 4 x 512MB 800 Mhz no i oczywiście Vista. Na początku komputer chodził dobrze, teraz po pewnym czasie jest bardzo nieciekawie... Nie wiem skąd, ale procesor ma ciągle około 50 - 60% użycia... skąd aż tyle! Ciągle na chodzie jest Kaspersky, po wyłączeniu bez zmian. Gdy komputer już się naładuje po włączeniu (pokaże się pulpit trzeba odczekać jeszcze dobre kilka minut, bo strasznie się ociąga), Na komputerze jest tylko jedna partycja. Staram się co jakiś czas defragmentować. Proszę o pomoc, porady ;)

Pozdrawiam

  • 0

#2 xabre

xabre

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 19 07 2007 - 10:29

Cóż przydałoby się żebyś podał pełną konfigurację sprzętu, ale mimo tego braku podpowiem Ci, że wina może leżeć po stronie ramu - 4 kości nie zawsze poprawnie działają w dualu.
Ale równie dobrze może to być wina systemu, Vista najróżniejsze numery wykręca Dołączona grafika I często potrzeba wiele czasu, samozaparcia i wiedzy aby sobie z tym poradzić. Możliwe, że znajdzie się ktoś kto miał już podobny problem, ale musisz podać więcej szczegółów odnośnie komputera i zainstalowanych aplikacji.

  • 0

#3 Rafał

Rafał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 07 2007 - 10:41

Cóż przydałoby się żebyś podał pełną konfigurację sprzętu, ale mimo tego braku podpowiem Ci, że wina może leżeć po stronie ramu - 4 kości nie zawsze poprawnie działają w dualu.
Ale równie dobrze może to być wina systemu, Vista najróżniejsze numery wykręca Dołączona grafika I często potrzeba wiele czasu, samozaparcia i wiedzy aby sobie z tym poradzić. Możliwe, że znajdzie się ktoś kto miał już podobny problem, ale musisz podać więcej szczegółów odnośnie komputera i zainstalowanych aplikacji.


Na komputerze jest zainstalowanych około 20 programów. Nie wiem co chcesz wiedzieć o konfiguracji sprzętowej, jak napiszesz to Ci z chęcią odpisze ;) Karta graficzna to GeForce 7600 GS, płyta główna Gigabyte. Może partycje by coś pomogły? Bardzo mnie dziwi aż tak długie ładowanie na starcie, po ukazaniu się pulpitu. Takiego czegoś jeszcze nigdy nie miałem...
  • 0

#4 dziki314

dziki314

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 07 2007 - 11:09

SPRUBUJ ZROBIC TAK:
ZRóB PARTYCJE SYSTEMOWą OKOłO 40GB RESZTE SE PODZIEL WłASNEGO UZNANIA [ PARTYCJE ZRóB SPOD VISTY<< ZADNYMI PROGRAMAMI>>
  • 0

#5 Rafał

Rafał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 07 2007 - 00:37

SPRUBUJ ZROBIC TAK:
ZRóB PARTYCJE SYSTEMOWą OKOłO 40GB RESZTE SE PODZIEL WłASNEGO UZNANIA [ PARTYCJE ZRóB SPOD VISTY<< ZADNYMI PROGRAMAMI>>


Czyli musze sformatować komputer tak?
  • 0

#6 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 22 07 2007 - 07:45

Formatuje się dysk a nie komputer.
Wątpię, by to coś pomogło. Myślę też, ze raczej to wina RAM-u. Dziewnie kupiłeś 4 x 512Mb. Poza tym myślę, że wstawiłeś 4 x512 ale osobno a nie sparowane do DUALA.

A dysk? ATA, SATA, SATA II?
  • 0

#7 Rafał

Rafał

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 22 07 2007 - 10:44

Formatuje się dysk a nie komputer.
Wątpię, by to coś pomogło. Myślę też, ze raczej to wina RAM-u. Dziewnie kupiłeś 4 x 512Mb. Poza tym myślę, że wstawiłeś 4 x512 ale osobno a nie sparowane do DUALA.

A dysk? ATA, SATA, SATA II?


RAMu stąd tyle, że początkowo było 2 x 512MB, tylko, że chodził wolno, więc dokupiłem taki sam, tak mi doradzano. Kiedy włączam komputer to coś mi tam pisze Dual Channel, więc wydaje mi się, że działają w Dualu, jak to sprawdzić?

Dysk Segate Barracuda ES 320GB ATA/399 16MB Cache
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 22 07 2007 - 11:59

To na pewno nie ramy, w jaki niby sposób miałyby wpływać na wydajnośc systemu? Nie jest to też na pewno wina partycjonowania.

Włącz menagera zadań (alt+ctrl+del) i sprawdź który proces tak zawzięcie uzywa procesora.
W XP był problem z svchost, jak to ten to wyłącz aktualizacje automatyczne.

Sprawdz też czy dysk nie przestawił się tryb PIO (nie pamiętam jak jest w Viscie,podam jak w XP, powinno byc podobnie)
PPM>Mój komputer>Właściwości>Sprzet>Menager urzadzeń>Kontrolery EIDE>PPM Podstawowy kanał EIDE> Właściwości>Zaawansowane
Jezeli masz Pio to odinstaluj kanał i zrestartuj komputer.
PPM - prawy przycisk myszy
  • 0

#9 gari

gari

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 08 2007 - 16:36

Ten problem z dużym użyciem procesora nie jest nowy. Problem na 90% tkwi w usługach. Proponuję dostać się do ustawień karty sieciowej i usunąć usługę Harmonogramu Pakietów QoS. Komputer dostanie dużego kopa, a procesor będzie wykorzystywany należycie.

Edit: Stary temat, zdaję sobie sprawę. Ale nikt chyba nie podał konkretnego rozwiązania problemu, więc sie wysiliłem :(
  • 0

#10 NowaXik

NowaXik

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 29 08 2007 - 09:53

Moze zlapalas jakiegos syfa z neta ktory muli ci system, u mnie tez tak czasmi jest (mam Xp)
  • 0

#11 Nevitro

Nevitro

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 12 11 2008 - 19:21

Ja posiadam 2GB x 2 i mi zabiera 1 GB RAM'u ale nie przejmuj się - to jest tylko tzw. zarezerwowane miejsce dla programów - jak będzie brakowało to Vista sama "zamyka" usługi i my tego nie zauważamy - tak chociaż pisało na forum pc formatu.
Jak chcesz to mogę Ci doradzić jak zrobić z Visty komputer z wyglądem 98 :) Trochę to głupie żeby korzystać z szarych okienek, bez bajerów itp ale dzięki temu zamiast jeść jak u innych z 4GB RAM 1.4 GB RAM, to u mnie wykorzystuje 'tylko' 1 GB.
Przede wszystkim:
Start - Uruchom - msconfig oraz services.msc
A do opcji wizualnych sam się raczej dostaniesz...

A i jakby ktoś umiał: jak wyłączyć proces "Aparat harmonogramu zadań"? Nie chce mi się za każdym razem ręcznie wyłączać (zjada około 50 mb ram ;o )

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych