Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poszukuje odpowiednich sterownikow do karty dzwiękowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 08 2014 - 21:55

Witam.Szukam sterowników do karty dzwiękowej zintegrowanej z płytą główną.

 

Płyta główna: ASRock P4i45E

Karta dzwiękowa: Intel 82801DB ICH4-AC'97 Audio Controller (B-0)

System operacyjny: Windows XP

 

Proszę o pomoc.



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 02:31

Sterowniki znajdziesz na stronie producenta ASRock

  • 0

#3 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 08 2014 - 12:59

Sterowniki znajdziesz na stronie producenta ASRock

Zainstalowałam te sterowniki http://www.asrock.co...=Download&os=XP

I nadal nie mam dzwięków systemowych,internetowych(filmy,gry itp.) jedynie odtwarza mi muzyke w Winampie więc głosniki mam sprawne.


  • 0

#4 Pavvell

Pavvell

    Początkujący

  • 65 postów

Napisano 11 08 2014 - 13:28

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-AC97-Audio-Codecs,Program,Windows,21169.html

Sprawdź to


  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 13:54


Sprawdź czy są włączone dźwięki systemowe:
Start > Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Dźwięki > Schemat dźwiękowy jaki jest ustawiony ?
  • 0

#6 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 08 2014 - 14:07

Sprawdź czy są włączone dźwięki systemowe:
Start > Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Dźwięki > Schemat dźwiękowy jaki jest ustawiony ?

Już sprawdzałam mam  cały czas(Domyślne dla Windows) a dzwięku nadal nie ma.


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 14:19

Kliknij przycisk Start , polecenie Uruchom i w polu Otwórz wpisz services.msc .
Zostanie wyświetlone okno Usługi.
Przewiń wyświetloną listę i znajdź usługę audio systemu Windows.
Prawym przyciskiem myszy kliknij pozycję Usługa audio systemu Windows i wybierz polecenie Właściwości .
Z listy rozwijanej Typ uruchomienia wybierz pozycję Automatyczny (jeżeli jest dostępna) i kliknij przycisk Start (jeżeli jest dostępny), aby uruchomić usługę audio. Jeżeli przycisk Start jest wyszarzony, usługa jest już aktywna.
Kliknij przycisk OK i przetestuj dźwięk.
Jeżeli dźwięk został przywrócony, jeden z programów mógł wyłączyć usługę audio systemu Windows lub blokuje jej automatyczne uruchamianie w momencie uruchomienia systemu Windows. Gdy po ponownym uruchomieniu komputera dźwięk ponownie wystąpi problem braku dźwięku, powtórz powyższe czynności, aby powtórnie aktywować usługę audio systemu Windows.
  • 0

#8 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 08 2014 - 14:56

Kliknij przycisk Start , polecenie Uruchom i w polu Otwórz wpisz services.msc .
Zostanie wyświetlone okno Usługi.
Przewiń wyświetloną listę i znajdź usługę audio systemu Windows.
Prawym przyciskiem myszy kliknij pozycję Usługa audio systemu Windows i wybierz polecenie Właściwości .
Z listy rozwijanej Typ uruchomienia wybierz pozycję Automatyczny (jeżeli jest dostępna) i kliknij przycisk Start (jeżeli jest dostępny), aby uruchomić usługę audio. Jeżeli przycisk Start jest wyszarzony, usługa jest już aktywna.
Kliknij przycisk OK i przetestuj dźwięk.
Jeżeli dźwięk został przywrócony, jeden z programów mógł wyłączyć usługę audio systemu Windows lub blokuje jej automatyczne uruchamianie w momencie uruchomienia systemu Windows. Gdy po ponownym uruchomieniu komputera dźwięk ponownie wystąpi problem braku dźwięku, powtórz powyższe czynności, aby powtórnie aktywować usługę audio systemu Windows.

Zrobiłam wszystko krok po kroku tak jak opisane Tryb uruchomienia miałam już ustawiony na Automatycznie  a pole uruchom wysarzone .Nadal nie ma dzwięku.


  • 0

#9 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 08 2014 - 15:12

Zrobiłam wszystko krok po kroku tak jak opisane Tryb uruchomienia miałam już ustawiony na Automatycznie  a pole uruchom wysarzone .Nadal nie ma dzwięku.

Załączone miniatury

  • windows audio.JPEG
  • dzwięk.JPEG
  • sprzęt.JPEG

  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 15:21

Kliknij Start , prawym przyciskiem myszy kliknij Mój komputer i wybierz opcję Właściwości. Zaznaczone polecenie Właściwości w menu podręcznym Mój komputer
Kliknij kartę Sprzęt , a następnie kliknij przycisk Menedżer urządzeń .
(Przycisk Menedżer urządzeń na karcie Sprzęt)
W oknie Menedżer urządzeń przewiń w dół listy i kliknij znak plus ( + ) gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier .
Jeżeli dowolna pozycja w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier ma ikonę głośnika Z czerwonym znakiem X, kliknij tę pozycję prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Włącz .
Jeżeli na żadnej z ikon nie ma czerwonego znaku X, przejdź do następnego kroku.
Po włączeniu wszystkich urządzeń dźwiękowych zamknij okno Menedżer urządzeń. Sprawdź czy dźwięk systemowy został przywrócony.
  • 0

#11 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 08 2014 - 16:15

Kliknij Start , prawym przyciskiem myszy kliknij Mój komputer i wybierz opcję Właściwości. Zaznaczone polecenie Właściwości w menu podręcznym Mój komputer
Kliknij kartę Sprzęt , a następnie kliknij przycisk Menedżer urządzeń .
(Przycisk Menedżer urządzeń na karcie Sprzęt)
W oknie Menedżer urządzeń przewiń w dół listy i kliknij znak plus ( + ) gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier .
Jeżeli dowolna pozycja w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier ma ikonę głośnika Z czerwonym znakiem X, kliknij tę pozycję prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Włącz .
Jeżeli na żadnej z ikon nie ma czerwonego znaku X, przejdź do następnego kroku.
Po włączeniu wszystkich urządzeń dźwiękowych zamknij okno Menedżer urządzeń. Sprawdź czy dźwięk systemowy został przywrócony.

wszystkie urządzenia dźwiękowe mam włączone nie ma przy nich czerwonego znaku X.sprzęt.JPEG



  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 16:24

Komputer prawdopodobnie korzysta z kodeku audio firmy Realtek lub oprogramowania Creative Audigy. Jeżeli typ sprzętu dźwiękowego nie jest znany, uruchom narzędzie Menedżer urządzeń i sprawdź pozycje w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier . Poszukaj nazwy sprzętu dźwiękowego (Creative, Realtek lub inna marka).
Pobierz sterowniki audio z witryny producenta sprzętu i zainstaluj je:
Witryna wsparcia technicznego firmy Realtek: http://www.realtek.com.tw/downloads/ (w języku angielskim)
Witryna wsparcia technicznego i pobierania firmy Creative: http://us.creative.com/support/downloads/ (w języku angielskim)

  • 0

#13 palma22

palma22

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 08 2014 - 13:48

Komputer prawdopodobnie korzysta z kodeku audio firmy Realtek lub oprogramowania Creative Audigy. Jeżeli typ sprzętu dźwiękowego nie jest znany, uruchom narzędzie Menedżer urządzeń i sprawdź pozycje w gałęzi Kontrolery dźwięku, wideo i gier . Poszukaj nazwy sprzętu dźwiękowego (Creative, Realtek lub inna marka).
Pobierz sterowniki audio z witryny producenta sprzętu i zainstaluj je:
Witryna wsparcia technicznego firmy Realtek: http://www.realtek.com.tw/downloads/ (w języku angielskim)
Witryna wsparcia technicznego i pobierania firmy Creative: http://us.creative.com/support/downloads/ (w języku angielskim)

Zaistalowałam tak jak z linku Realtek.Nie działało nic nawet Winamp(nie odpowiedni sterownik DirectSound) po aktualizowaniu sterownika wyszukało i zainstalowało znowu ten sam co miałam poprzednio C-Media AC'97 Audio Device.Winamp działa odtwarza muzyke lecz dzwięków systemowych i internetowych nadal brak.Nie wiem co jest problemem.


  • 0

#14 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 08 2014 - 14:39

Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić ustawienie Układ dźwiękowy zintegrowany z płytą główną na wartość Automatyczny:
Włącz komputer i kilkakrotnie naciśnij klawisz F1 do czasu wyświetlenia ekranu konfiguracji systemu BIOS.

Na ekranie konfiguracji systemu BIOS naciśnij klawisz F5 .
Wybierz opcję Tak lub OK (naciśnij klawisz Enter ).
Naciśnij klawisz F10 . Wybierz opcję Tak lub OK, aby zapisać ustawienia domyślne (naciśnij klawisz Enter ).
Uruchom system Windows i sprawdź dźwięk.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: sterowniki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych