Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogaduchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9824 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 01 10 2007 - 18:38

NA razie czekam na debatę... Ciekawe kto wygra? Osobiście mi nie odpowiada ani jeden, ani drugi, więc chyba wcale nie wyślę SMS-a.

  • 0

#42 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 02 10 2007 - 16:24

ja też nie, ale nie z tego powodu... po prostu staram się oszczędzać i tak mam rachunki za koma po 200zł więc po co nabijać więcej? :huh:

  • 0

#43 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 06 10 2007 - 08:24

NA razie czekam na debatę... Ciekawe kto wygra? Osobiście mi nie odpowiada ani jeden, ani drugi, więc chyba wcale nie wyślę SMS-a.


Sorry, że tak późno odpowiadam...

No i już dawno po debacie...... kto wygrał - PiS powie, że Kaczyński, a LiD, że Kwaśniewski....
A ja patrząc okiem nie przywiązanym do żadnej partii mówię, że wygrał pan K. :mellow: - Aleksander K.
Chociaż nie twierdzę, że on i jego rząd był wspaniały, to śmiem rzec, że:

1. Za poprzedniej kadencji Aleksandra K. nie było takich jaj i nie musiałem wstydzić się prezydenta.
2. Poprzedniego MEN nawet nie znałem z imienia i nazwiska i do dziś nie znam - chwała mu za to, że nie chciał robić rewolucji, bo poprzedni obraz polskiej szkoły nie był doskonały, ale nie tragicznie zły.
3. Jedyną rzeczą, którą A.K. źle zrobił to wysłanie żołnierzy do Iraku.
4. Były afery Rywina itp... ale nie molestowanie.
5. Każdy rząd w sejmie kradnie, kradł i kraść będzie... Ale to jeden z obowiązków poselskich - Kradnij, bogać się... (u PiS dodali do obowiązków jeszcze Słuchaj radia Maryja)

Radio Maryja - radio jest ok, żaden sprzeciw, tylko jego Ojciec Dyrektor już dawno powinien wylecieć i mam nadzieję w najbliższym czasie wyleci, bo audycje radiowe dot. polityki w tym radio to zbędność... Jeżeli radio nazywa się Maryja to sama nazwa mówi czego powinno dotyczyć... Amen.
  • 0

#44 mik2

mik2

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 06 10 2007 - 08:28

1. Za poprzedniej kadencji Aleksandra K. nie było takich jaj i nie musiałem wstydzić się prezydenta.

To chyba było w nim najlepsze :mellow:
  • 0

#45 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 06 10 2007 - 19:42

No, nie powiem, że źle rządził Polską, bo jak widzę tego prezydenta...
  • 0

#46 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 07 10 2007 - 12:18

Rządził źle, ale z tego co widać da się gorzej :mellow:
  • 0

#47 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 07 10 2007 - 12:57

Ale nie mówmy, że rządił tragicznie, przecież utrzymywał nie złe kontakty z zagranicą. No, da sie gorzej..... Ale czy ktoś tym krajem mógłby dobrze rządzić?
  • 0

#48 mik2

mik2

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 07 10 2007 - 13:44

Dobrze rządzić? w Polsce? :mellow: idź za granice jak chcesz zobaczyć dobre rządzenie, w Polsce nie można będzie pewnie nigdy o czymś takim powiedzieć
  • 0

#49 xabre

xabre

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 07 10 2007 - 14:49

Tak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - jednak z bliska różnie to wygląda Dołączona grafika
Co do rządów w Polsce, niestety tutaj nie mamy szczęścia od długiego czasu (bardzo długiego - ostatnim który potrafił zapanować nad polską mentalnością był moim zdaniem Naczelnik J. Piłsudski) Na przestrzeni dziejów Polska stała najlepiej gdy rządzili nią obcokrajowcy, wiem pogląd oklepany i wcale nieoryginalny - ale tak niestety było. Tacy już jesteśmy.
Co do zbliżających się wyborów, nie wiem kto wygra, ale wiem że i tak nie wygra najlepszy. Z tego prostego powodu, że tacy którzy byliby naprawdę dobrzy wcale sie do polityki nie garną, czemu nie ma się zresztą co dziwić, dzisiejsza scena polityczna to nie miejsce dla patriotów, sprawdzają sie tu tylko ludzie którzy potrafią mydlić oczy i zręcznie manipulować uczuciami wyborców (patriotyzm, uczciwość i fachowość to sprawy marginalne) - żadna partia nie ma przecież na tyle licznego stałego elektoratu aby wygrać wybory opierając się tylko na nim. Debaty telewizyjne temu właśnie służą, przekonać do siebie ludzi niezdecydowanych, niepewnych, niezorientowanych.
Co do ostatniej debaty, muszę przyznać, że w moim odczuciu lepszym graczem okazał się obecny Premier i to nie za sprawą merytoryki wypowiedzi czy udanych ripost - lecz przez umiejętność przedstawienia siebie jako bardziej opanowanego: nie wpadał w słowo, nie przeciągał tematu, można powiedzieć trzymał się ramówki bardziej niż A. Kwaśniewski. Ciekawi mnie czy dojdzie do innych debat i jakie wnioski zostaną wyciągnięte z tej.
  • 0

#50 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 07 10 2007 - 15:13

No, to przecież zawsze mamy w zanadrzu Putina... Za rok odchodzi z "Rosyji" to może zechce u nas wybudować trochę jądrowych i wzbogacić kraj o kilkanaście negatywnych opinii z zewnątrz, które i tak będą skrywane w obawie przed pokładami zbrojeń...

Co do bliźniaków K. to wypowiadać się o ich polityce nie będę. Nie wstydziłem się Kwacha, ale jak widzę Kaczkę na jakimś szczycie to aż żal się przyznać, że to mój prezydent. Rządził Polską nie dobrze, ale nie tragicznie...

Polska może mieć dobrego prezydenta jak ktoś na kolanach w kościele na kolanach złoży przysięgę, że z pracy tej nie będzie miał żadnych korzyści materialnych prócz tego "minimalnego" wynagrodzenia (małe, bo bagatela ponad 60 000 zł miesięcznie), a jak coś ukradnie i zrobi nie tak, to obywatele mają prawo obciąć mu głowę.....
  • 0

#51 xabre

xabre

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 07 10 2007 - 15:23

Polska może mieć dobrego prezydenta jak ktoś na kolanach w kościele na kolanach złoży przysięgę, że z pracy tej nie będzie miał żadnych korzyści materialnych prócz tego "minimalnego" wynagrodzenia (małe, bo bagatela ponad 60 000 zł miesięcznie), a jak coś ukradnie i zrobi nie tak, to obywatele mają prawo obciąć mu głowę.....


Trafione w sedno, z tym że nie tylko prezydent ale i wszyscy urzędnicy państwowi - szkoda, że to nierealne :mellow:

Co do Putina, to pozostawiam to bez komentarza... :)

A co do A Kwaśniewskiego, w sumie podzielam Twoje poglądy, jednak ostatnie wydarzenia na pewnym wykładzie mocno nadszarpnęły jego wizerunek nie uważasz Dołączona grafika

  • 0

#52 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 07 10 2007 - 15:51

USUNĄŁEM, bo przecież nie wiadomo czy też szanowny Król zna sie na żartach...

A co do Putina to oczywiście żartowałem.

  • 0

#53 mik2

mik2

    Początkujący

  • 149 postów

Napisano 07 10 2007 - 15:51

ooj, mocno mocno :mellow: niektórzy już go porównują z kaczynskim
  • 0

#54 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 10 2007 - 18:06

Całą debatę skłanialem się, że jednak Kaczyński jest lepszy. Jednak odpowiedź na ostatnie pytanie wyprowadziło mnie z tego przeświadczenia.
Na pytanie: Za co podziwiasz swojego konkurenta? - Kwach odpowiedział w miarę rozsądnie ale Kaczor nie potrafił się zachować, był chyba wyprowadzony z równowagi, gdyż odpowiedział: Za Ukrainę. Czyli za co? Za pijaństwo?! Nie pochwalam Kwacha za pijaństwo na uniwersytecie ukraińskim, ale Kaczor mógł w tym momencie wysilić się na bardziej konkretną odpowiedź!
  • 0

#55 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 09 10 2007 - 16:11

Może mu chodziło o POMARAŃCZOWĄ REWOLUCJĘ na Ukrainie, Kwachu wtedy wiele pomógł Pomarańczowym...
  • 0

#56 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 14 11 2007 - 21:40

dostałbyś może moda gdybyś dużo pisał, pomagał, wykazał się znajomością tematów i wiele innych :lol:
Nie dostaniesz moda za 19postów z tego na pewno kilka niepotrzebnych...


Powracam na forum i obiecuję, że stanie się tak jak napisałeś :D
  • 0

#57 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 14 11 2007 - 21:50

panowie dajcie spokoj skonczyl sie sezona na kacz.... dajmy im spokoj bo nas wszystkich powsadzaja :):D

pozdro :lol:
  • 0

#58 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 14 11 2007 - 21:51

A jak u Was ze śniegiem?U mnie jest go sporo, codziennie od tygodnia pada :lol: Mieszkam na Dolnym Śląsku :D
  • 0

#59 Mrsdos

Mrsdos

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 14 11 2007 - 22:22

Na śląsku podobno sporo a na podkapraciu jest tak pada, topnieje i tak wkółko już mi się uprzykrzyła ta zima.
  • 0

#60 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 14 11 2007 - 22:25

Na śląsku podobno sporo a na podkapraciu jest tak pada, topnieje i tak wkółko już mi się uprzykrzyła ta zima.

Heh, a pomyśl, że jeszcze tyle zimy przed Tobą :lol:
Chociaż z drugiej strony słyszałem, że ta zima ma być ciepła...
No zobaczymy :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych