Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podpinanie przedniego panelu do płyty głównej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 05 02 2014 - 16:34

Witam, podłączyłem cały przedni panel z obudowy do płyty głównej mam na myśli panel który dotyczy Power,Reset,HDD LED  i mianowicie podpiąłem wszystko dobrze z tym że jeden pin albo drucik nie wiem jak to nazwać został pusty i ten pusty pin w instrukcji od płyty nazywa się GND i nie wiem czy on ma być pusty czy wtyczkę przesunąć na niego z tym że wtedy znowu odkryje inny pin a więc jak tak czy inaczej jeden pozostanie pusty nie wiem jak podpiąć , może ktoś mi powie zdjęcie zamieszczam w załączniku i jeszcze przy okazji zapytam bo nie wiem w które piny wpiąć USB 2.0 i 3.0 mam takie http://pclab.pl/zdje...treme4/gora.jpg  mam wtyki USB2_3 USB4_5 USB6_7 i jesli chodzi o USB 3.0 to mam tak USB3 4_5 USB3 6_7 , podobnie jest z kablami SATA jak je wpiąć , zawsze od najniższych liczb ? czyli o 0 w góre ? i czy dysk twardy i napęd optyczny mam podpiąć tymi kablami sata które miałem dołączone do płyty głównej ? miałem dołączone 4 x SATA i 1x e-SATA . Proszę o podpowiedź pozdrawiam

 

 

sory nie moge wrzucic zdjecia



  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 05 02 2014 - 17:59

GND to inaczej ground czyli uziemienie, a co do zasady to jak wszystko z panelu przedniego(czyli power,reset i diody) działa to na co kombinować. Odnośnie wtykania kabli USB do gniazd to rób tak żeby pasowały. Może być od niższych numerków ale to nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o SATA to możesz wtykać po numerkach. I tak tymi kablami dołączonymi do płyty bo przecież nie będziesz szukał specjalnie innych, chyba, że masz taki fetysz, żeby mieć ileś kabli w szafce na zapas.



  • 0

#3 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 06 02 2014 - 15:52

Ok, mam obudowe gladius X80 i został mi jeszcze jeden czarny przewód na którym pisze "serial ATA" i wydaje mi się że on jest od stacji dokującej na dyski twardę (moją obudowa posiada wbudowaną stację dokującą ) z tym że chce się upewnić i proszę o odpowiedź czy to o ten kabel chodzi i gdzie go mam ewentualnie podpiąć ?? też pod SATA  ?

 

 

aha co ja pisze... przeciez serial ATA to w skrócie SATA .... nie załapałem na początku :P ale wstyd...


Użytkownik KakarottoSSJ1 edytował ten post 06 02 2014 - 15:55

  • 0

#4 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 07 02 2014 - 20:00

złożyłem właśnie komputer ,wszystko pracuje poprawie , z tym że wyskakuje błąd b7 a to oznacza pamięc ram :(  czy te pamięci  http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

są zgodne z płytą ASrock z87 extreme 4  ??


  • 0

#5 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 08 02 2014 - 13:54

Witam, wyciągłem karte graficzną i działa ! mogę wejść do biosu itp , także super ,ale nie wiem dlaczego tak jest ze z kartą nie było obrazu , nie wiem czy mam teraz instalowac system operacyjny bez karty graficznej czy nie


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 08 02 2014 - 16:43

b7    Problem related to memory. Please re-install the CPU and memory then clear CMOS. If the problem still exists, please install only one memory module or try using other memory modules.

 Jeśli to błąd pamięci to czemu nie spróbowałeś jej wypiać i wpiąć ponownie lub wpiąć jedną kość. Dokładne polecenie to:

-odpiąć procek i ram, a następnie włożyć z powrotem

-zresetować BIOS

jeśli dalej to samo spróbować zostawić jedną kość pamięci ram.

Także grafikę wsadź tam gdzie była i kombinuj coś w tą stronę raczej.


  • 0

#7 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 08 02 2014 - 16:47

obraz jest ale tylko gdy nie mam wsadzonej karty graficznej, teraz bez karty graficznej weszłem w bios i nie wiem co ustawic w pirmary graphics card ?? ma  trzy opcje pci express , pci , onboard ,  samo było ustawione na pci express


  • 0

#8 KakarottoSSJ1

KakarottoSSJ1

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 08 02 2014 - 20:27

Witam, w końcu udało mi się uruchomić komputer z obrazem , wszedłem do biosu (UEFI) i wystarczyło w zakładce advanced -> chipset configuration -> primary graphics adapter  ustawić na PCI , początkowo było na PCI EXPRESS i nie było obrazu a teraz przestawiłem na PCI i działa ! swoją drogą dziwne że akurat tak działa  bo kartę graficzną mam podłączoną do slotu PCI EXPRESS 3.0 , a żeby działało musiałem przestawić na zwykłe PCI , ktoś wie może czym  to jest spowodowane  ??


  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 02 2014 - 21:06

O czym ty mówisz? Miałeś ustawione wbudowaną kartę graficzną, a nie PCI-Express :P  wybór PCI to już raczej niespotykana opcja(ostatnią taką kartę można było kupić 15 lat temu..).



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych