Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podkręcanie karty graficznej PNY GeForce GTX 560


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yam1337

Yam1337

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 29 07 2011 - 15:48

Jakiś czas temu zakupiłem komputer (PNY GeForce GTX 560, AMD Phenom II X4 955, OCZ 600 SXS2) Wszystko fajnie, ale wyczytałem gdzieś, że jest możliwość "podkręcenia" karty graficznej, tzw "overclockingu", poczytałem o tym udało mi się osiągnąć 910 MHz dla taktowania rdzenia, i 2304 MHz dla taktowania pamięci bez zmiany napięcia, czy jest możliwość zmiany napięcia w mojej karcie i podkręcenia jej jezcze bardziej? Przy obecnych ustawieniach karta grzeje się do 78 st. maks. Zmiane wydajności sprawdzałem programem Heaven Benchmark 2.0 (wydajnośc zwiększyła się o jakieś 10%, a podkręcałem programem MSI Afterburner) Czy karta na podkręconych taktowaniach szybciej się zużywa, i czy jest to bezpieczne?

  • 0

#2 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 30 07 2011 - 11:00

Obecnie karty graficzne mają już OC fabryczne.
Do podkręcania,
najlepiej kupować grafikę z odpowiedniej sprawdzonej serii.

  • 0

#3 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 31 07 2011 - 16:17

OC jest w zasadzie tylko i wyłącznie potrzebne jak chcemy pograć w jakaś grę i normalnie na średnich detalach śmiga dobrze ale już na wysokich się przycina, wtedy robimy OC by zagrać na tych przysłowiowych "fullach". Nie ma sensu katować sprzętu bez potrzeby jak i tak w zasadzie nie wykorzystamy tego potencjału OC przy normalnym użytkowaniu. Druga sprawa to oczywiście jeśli bawimy się w OC trzeba to robić z głową, żeby czasem nie przegrzać podzespołów lub też po prostu podczas OC spalić :D Przy OC trzeba brać pod uwagę przede wszystkim temperatury (warto się wcześniej rozejrzeć jakie temperatury inni uzyskiwali przy tym OC i na tym sprzęcie).

Jeśli gry Ci się nie tną i wszystko chodzi jak należy to nie ma sensu żebyś dalej kręcił :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: GTX 550 nVidia GTX 550 GeForce GTX 550 GTX 560 nVidia GTX 560 GeForce GTX 560 GTX560



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych