Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po formacie-Komputer zawiesza się chwilę po włączeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzikabeczulka

dzikabeczulka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 12 2015 - 15:57

Witam serdecznie otóż dręczę się z problemem. Problem polega na tym, że zrobiłem format dysku systemowego i wgrałem nowy (Win7Ultimate64 "N"- wcześniej miałem bez N). Zaczęło się od tego, że nie mogłem zainstalować "Microsoft Net. Framework 4 Client Profile", którego potrzebowałem do zainstalowania sterowników do karty graficznej. Próbowałem sprawdzić aktualizacje Windows Update, lecz trwało to bardzo długo i proces sprawdzania aktualizacji nie kończył się. Chwilę po próbowałem coś robić, ale komputer zaczął się zawieszać(wszystko stawało w miejscu, nie działała myszka i klawiatura, potrzebny był restart), w tym momencie jak włączam komputer to zawiesza się po kilku minutach. W trybie awaryjnym wszystko działa i nic nie zawiesza. Próbowałem już kilka rzeczy proponowanych na podobnych forach, ale nic nie zadziałało...

W tym momencie robie MemTest

Mam również raport o błędach w zasilaniu (w załączniku)Załączony plik  energy-report.html   17,87 KB   259 Ilość pobrań

Liczę na pomoc

 



  • 0

#2 dzikabeczulka

dzikabeczulka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 12 2015 - 17:18

Zapomniałem dodać:

 Komputer:
system: win 7 ultimate 64bit n
procesor: AMD Athlon 64 2 x dual core processor 5200 2,7Ghz
płyta główna:asus m4n78 se
ram:4 GB
karta graf: amd radeon hd 7000 1GB GDDR5 model:r7770-pmd1gd5
zasilacz:corsair vs 450 atx power supply | 450 WATT


Użytkownik dzikabeczulka edytował ten post 28 12 2015 - 17:22

  • 0

#3 dzikabeczulka

dzikabeczulka

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 12 2015 - 23:56

Czy ktokolwiek raczy pomóc?


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 29 12 2015 - 21:56

Czy ktokolwiek raczy pomóc?

Podstawowe pytanie to czy windows jest oryginalny? Założę się, że nie. Drugie pytanie: czym róźni się wersja home premium od ultimate i od ultimate 'n'? Trzecie. Dlaczego wybrałeś właśnie tą wersję?

Idąc dalej tym tokiem to skąd kolega brał sterowniki do swojego komputera?


  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 12 2015 - 13:18

Masz system piracki bo w oryginalnym systemie  w czasie instalacji systemu jest instalowany Microsoft Net. Framework 4/4.5, więc już nie musisz potem go instalować.


  • 0

#6 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 30 12 2015 - 15:20

 może ściągnołeś modyfikowaną wersje tego windowsa może ktoś robił pod siebie czegoś nie załączył czy coś zmienił 

 

wersja "N" http://windows.microsoft.com/en-ph/windows7/products/what-is-windows-7-n-edition


  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 01 2016 - 11:20

Systemy z literką "N" różnią się od pozostałych tym, że nie mają Windows Media Playera - wymogi przepisów antymonopolowych. Microsoft Net. Framework 4 Client Profile to element dodatkowy do net.Framework 4.0 i nie jest wgrywany z systemem (w przeciwieństwie do samego net.Framework-a) tylko jako aktualizacja tak, że nie jest to wyznacznikiem oryginalności systemu.

Czy po reinstalce wgrałeś wszystkie sterowniki od płyty głównej? Po zainstalowaniu czystej windy system też się tak zachowywał? Jeżeli tak to może być potrzebne wgranie sterowników od SATA w trakcie instalacji - opcje zaawansowane i tam wybieramy dodatkowe sterowniki - trzeba je mieć oczywiście ściągnięte wcześniej. Jaki tryb pracy dysku jest ustawiony w BIOS-ie? Powinien być AHCI.



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawiesza się framework 4



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych