Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plantronics Voyager Legend UC B235 - recenzja słuchawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 inspiro

inspiro

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 06 2016 - 09:44

VOYAGER LEGEND UC B235 – NIESTRASZNA JEJ WICHURA CZY BIUROWY GWAR

Przedstawiamy recenzję słuchawki Bluetooth Plantronics Voyager Legend, którą mieliśmy okazję testować zarówno w biurze przy monitorze, jak i na ulicy, a także podczas prowadzenia samochodu.

Pierwsze co widzimy po otwarciu opakowania to mnogość akcesoriów dołączonych do słuchawki. Znajdziemy tam magnetyczne etui ładujące, mini adapter USB, ładowarkę samochodową, uniwersalną ładowarkę sieciową, kabel USB z magnetycznym przyłączem, podstawkę na biurko oraz piankowe i silikonowe wkładki douszne w różnych rozmiarach. 

W kwestii wyglądu i jakości wykonania - design zadowoli nawet największego konesera. Zarówno słuchawka, jak i etui ładujące, są eleganckie i solidnie wykonane. Słuchawka jest lekka (waży 18g), lecz dzięki silikonowemu, elastycznemu zaczepowi pewnie trzyma się na uchu. Dodatkowo zaczep szybko nie ulegnie uszkodzeniu, tak jak często bywa to w przypadku zaczepów wykonanych z plastiku. Urządzenie można nosić na prawym lub lewym uchu (wystarczy obrócić jeden z elementów). Intuicyjne przyciski zapewniają płynną i bezproblemową obsługę. 
 

voyager%20scr.jpg
 

Parowanie słuchawki (łączenie) np., ze smartfonem jest bardzo proste – wystarczy włączyć słuchawkę -> poczekać na miganie diody LED -> włączyć Bluetooth i wyszukać nowe urządzenie, po czym kliknąć „połącz”.

Co istotne – można ją parować również z drugim telefonem (za pomocą polecenia głosowego). Do komputera, laptopa lub tabletu wystarczy podpiąć adapter USB i uzyskujemy połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Powiązanie słuchawki z adapterem Bluetooth następuje samoczynnie, gdy te znajdą się w swoim zasięgu. Zintegrowany Bluetooth v.3.0 umożliwia odbieranie mediów strumieniowych z telefonu komórkowego lub tabletu. Dzięki temu słuchanie muzyki, audiobooków nigdy wcześniej nie było tak wygodne.

Co do jakości dźwięku – słuchawkę wyposażono w potrójny mikrofon z redukcją hałasu otoczenia, technologię WindSmart (niwelującą zniekształcenia spowodowane przez wiatr) oraz PC Wideband, zapewniający najwyższą wyrazistość mowy. Nasze biuro mieści się nie daleko Jednostki Straży Pożarnej – Voyager Legend sprostał wyzwaniu strażackiej syreny. Możesz spokojnie rozmawiać idąc ulicą, prowadząc auto, siedząc w zatłoczonym biurze, a i tak będziesz w stanie przeprowadzić rozmowę z klientem lub partnerem biznesowym w komfortowej dla obu stron jakości. Zasięg do 10 m daje swobodę i sprawia, że nie przegapisz ważnego telefonu.

Smart Sensor Technology umożliwia zarządzanie połączeniami w następujący sposób:

Założenie słuchawki na ucho powoduje:

- automatyczne odbieranie połączenia,
- przełączanie aktywnej rozmowy z telefonu,
- wznawianie strumieniowego przesyłania dźwięku.

Zdjęcie słuchawki powoduje:

- odrzucanie połączenia przychodzącego,
- zatrzymanie strumieniowego przesyłania dźwięku,
- blokowanie przycisku odbioru/zakończenia rozmowy w celu uniknięcia nawiązywania przypadkowych połączeń.

Urządzenie eliminuje przypadkowe połączenia gdy nie jest założone. 

Model Voyager Legend posiada również funkcję głosowego odbierania/odrzucania połączeń za pomocą poleceń głosowych np. „answer” albo „ignore”. Komunikaty głosowe mówią m. in. o stanie słuchawki, poziomie baterii, połączeniu z pierwszym lub drugim telefonem, nazwie rozmówcy. Pełna lista dostępna w instrukcji obsługi, zamieszczonej w opisie produktu.

Szczegółową budowę oraz wygląd słuchawki prezentujemy poniżej:

 

Jedyne co mogłoby stanowić pewną niedogodność, to polecenia i komunikaty głosowe niedostępne w języku polskim. Jednak w obecnych czasach język angielski na poziomie podstawowym raczej nie stanowi problemu. A nawet jeśli, to w instrukcji (dostępna w j. polskim) mamy szczegółowe objaśnienie potrzebnych zwrotów, łatwych do przyswojenia.

Czas rozmów do 7 godzin, czas czuwania do 11 dni. Etui ładujące umożliwia dwa pełne naładowania słuchawki (dodatkowe 14h rozmów). Czas pełnego ładowania to 90 minut.

Pod uwagę przy ocenie wzięliśmy:

- Wygląd
- Jakość wykonania
- Łatwość instalacji
- Jakość dźwięku
- Ilość urządzeń kompatybilnych
- Funkcjonalność
- Czas rozmów
- Akcesoria 
- Cena względem jakości
- Menu/komunikaty w j. polskim

Voyager Legend uzyskuje 9/10 punktów - polecam ! wesoly.gifUżytkownik inspiro edytował ten post 01 06 2016 - 09:45

  • 1
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych