Skocz do zawartości


Zdjęcie

[PROBLEM]Nie działający tusz w drukarce.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 02 04 2009 - 21:42

Witam. Jakis czas temu zauwarzyłem, że kończy mi się tusz w tunerach. Postanowiłem dolać tusz ręcznie. Do każdej dziurki (kolorowe i czarne) wlałem po nie całe 3ml tuszu. Drukuje strone kalibracyjną. Wszystko OK. Kolorki itp, wszystko jest. Jednakże przy drukowaniu zawsze pokazuje mi się komunikat ile mam tuszu, patrze... a tam nic się nie zmieniło. Zeszło mi prawie do zera, i wyskoczył komunikat, że nie mogę używać czarnego tuszu. Nie mogę drukować. Chwile później robie strone kalibracyjną. Na kartce tylko niebieski kolor. Robie jakieś napisy w Wordzie, innego koloru i drukuje normalnie, a na stronie kalibracynej nie. Jak ktoś wie co i jak z góry dziękuje. Drukarka to Lexmark X3530, a numery tuszów to 23 i 24 (nie jestem pewien na 100%). Z ciekawości jaką pojemność mają te tunery?

  • 0

#2 lukasz784

lukasz784

    Stały użytkownik

  • 159 postów

Napisano 05 04 2009 - 13:10

Ja mam identyczny problem z Canonem, tylko zamiast na niebiesko, to na żółto mi robi... Ale sposób mam taki, że podczas druku, kiedy wyświetla się info, że nie mam tuszu, przytrzymuje klawisz, który odpowiada za pomijanie/wyłączanie komunikatów... I po 2/3sek. drukareczka śmiga jak nowa ;-)

  • 0

#3 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 05 04 2009 - 16:14

a jaki to klawisz ?
  • 0

#4 swordfish

swordfish

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 07 04 2009 - 17:36

Jak dolewałeś ręcznie i nie wyssałeś powietrza z tonera to może się tak dziać że głupieje przy drukowaniu. Dodatkowo wywal to oprogramowanie oryginalne całe i zainstaluj tylko sam sterownik do drukarki, te wskaźniki we wszystkich drukarkach pokazują co się im żywnie podoba. Powodzenia :P
  • 0

#5 ruciu2

ruciu2

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 04 2009 - 20:25

ja słyszałem ze drukarka pamięta dwa ostatnie kartrydże... czyli spróbuj wsadzić dwa razy jakieś inne... nie wiem np. stare a potem możne jak wsadzisz za 3 razem to powinno być dobrze... nie jestem pewien czy to pomoże ale... może warto spróbować...
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 04 2009 - 23:22

Jestem użytkownikiem urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark X3330 i 3350, i tak jeden pojemnik osobny jest na atrament czarny nie tusz (tusz to w długopisach), drugi zintegrowany kardriż ma komory na atrament czerwony, żółty i niebieski.
W drukarkach Lexmark nie ma możliwości wykasowania pamięci z ilości atramentu chyba że założysz nowy pojemnik. Przy uzupełnianiu zawsze będziesz miał sygnał że brakuje ci atramentu. Musisz zapamiętać lub zapisywać ile wydrukowałeś stron z takim lub innym kolorem atramentu. Z mego doświadczenia jakie przeprowadziłem to przy drukowaniu jednym kolorem strony A4 z marginesem wydrukujesz 40 str. dotyczy to tych trzech kolorów. Jeśli chodzi o czarny wydrukujesz ich 3x tyle. Chodzi o druk zadrukowania całego tła.
A ile zgodnie z danymi firmy Lexmark można zadrukować drukiem to patrz na str. www.lexmark.pl, tam są podane dane dotyczące ile i jakim nr. pojemnika można wydrukować str. arkuszy A4.
Po drugie jak napełniasz pojemnik to igłę wkładasz nie więcej jak do głębokości 1/2 pojemnika inaczej możesz uszkodzić układ doprowadzający atrament do dysz jak i same dysze. po trzecie aby napełnić dobrze pojemnik należy wykonać obok odpowietrznika otwory, nie dotyczy to pojemnika z atramentem czarnym. Dlaczego bo w momencie gdy strzykawką wciskami/napełniamy/uzupełniamy atrament w pojemnikach powstaje ciśnienie a otwory odpowietrzające umożliwiają wyrównanie ciśnienia o drukowaniu nie wspomnę.
Z twojego opisu wynikają dwie przyczyny takiego stanu rzeczy albo przy napełnianiu miałeś zatkany otwór odpowietrzający i powstało ciśnienie co spowodowało że dyszami cały atrament wyciekł albo za głęboko wsadziłeś igłę i uszkodziłeś dysze.

Odp. na pytanie z PW.
Jeśli chcesz wiedzieć jak należy uzupełniać pojemniki na atrament to kup sobie zestaw do napełniania pojemników, wejdź sobie na stronę www.ecoink.pl takie zestawy są u nas to u ciebie też powinny być dostępne. W zestawie jest szczegółowa instrukcja napełniania pojemników. W tej chwili z braku czasu nie napiszę całej instrukcji. Jeśli pojemnik był pusty to jego już się nie napełnia, atramenty tylko się uzupełnia i wejdź na str. www.lexmark.p, tu masz bezpośredni link do tematu Materiały drukujące i inne.
Do twoich pojemników czarny maksymalnie możesz dać 30ml atramentu ale dawaj nie więcej ja 20-25ml, do kolorowego pojemnika nie więcej jak do 7ml atramentu z każdego koloru. Ale wszystko w zależności od zużycia danego koloru. I tak strzykawką wciskasz atrament do momentu pokazania się pęcherzyków w otworze odpowietrzającym, wtedy cofasz tłok strzykawki wybierając około 1ml nadmiaru atramentu. Masz pewność że pojemnik jest pełny że nie ma tam powietrza i dysze się nie zapowietrzą. Co do komunikatu to drukarki lexmark po mimo że będziesz miał komunikat o niskim stanie atramentu, możesz dalej drukował ale jeśli jest komunikat o braku atramentu to już nic nie zrobisz do puki nie zainstalujesz nowy oryginalny pojemnik.
  • 0

#7 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 13 04 2009 - 13:20

To co mam zrobic, jak komunikat mi sie pokazuje przy kazdym drukowaniu ? A jak napelnie tusze, odinstaluje i na nowo zainstaluje drukarke ? Jest jakas na to rada ?
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 04 2009 - 15:11

Komunikat pokazuje ci że nie ma atramentu to kup nowy pojemnik/kardridż, jak pokazuje ci że jest mały stan atramentu to tylko uzupełnij i drukuj, wtedy nie zawsze będziesz miał sygnał że niski stan atramentu. I jeszcze jedno u mnie w drukarce jak ją włączę to w panelu drukarki na LC pokazuje się napis o stanie atramentu, to naciskam reset w drukarce u mnie czerwony przycisk z krzyżykiem i mam spokuj.
  • 0

#9 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 13 04 2009 - 16:47

jak kupie zwykle pusty pojemnik i go napelnie do pelna do bedzie dzialalo? Tez mam czerwony krzyrzyk, ale komunikat mi wyskakuej na kompie i nie moge nic zrobic.
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 04 2009 - 17:52

Nie pusty!, kupujesz kardridż/pojemnik oryginalny do lexmarka zdaje się nr.23/24 i zakładasz go po pewnym czasie jak zacznie pokazywać się komunikat o małym stanie atramentu to uzupełniasz kolor do max 7ml z reguły wystarczy 5ml, czarny do 20ml. Musisz kupić pełny oryginalny aby drukarka znowu się zresetowała co do stanu atramentu. Nie próbuj kombinować z jakimiś pustymi pojemnikami ja z takimi się nie spotkałem ale jeśli ktoś ci coś takiego będzie oferował nie kupuj.
Pojemnik jak nie będzie drukował/nawali ci to musisz kupić znowu orginalny.
  • 0

#11 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 13 04 2009 - 23:02

A teraz z tym juz nic nie moge zrobic mowisz ?

  • 0

#12 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 04 2009 - 23:53

Jeśli napełniałeś puste pojemniki/kardridże to nic nie zrobisz jak tylko nowe musisz kupić i założyć, oczywiście pełne, potem uzupełniasz i za każdym razem jak włączasz drukarkę poczekaj aż na panelu LC drukarki pokaże się informacja o niskim stanie atramentu resetujesz komunikat czerwonym przyciskiem mającym taki krzyżyk i nie będzie ci się potem pokazywał w komputerze.

  • 0

#13 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 14 04 2009 - 00:01

Chodzi mi o to, ze juz kiedys wyskonczylo mi o niskim stanie atramentu. Wlalem do czarnego 3ml, do kolorowych po 2ml. Wiem ze za malo, ale kreski nawet sie nie ruszyly na komputerze. Potem podrukowalem troche, i wyskoczylo, ze brak juz i nie moge drukowac. Da rade cos z tym zrobic ? Widze, ze sie znasz, wiec dobrze doradzisz B)
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 04 2009 - 10:05

Jak zacznie ci program pokazywać komunikat o niskim stanie atramentu to już będziesz miał go stale nawet po uzupełnieniu. Oczywiście jak wykasujesz komunikat taki sam czerwonym przyciskiem do kasowania to nie powinien ci się tak często pokazywać komunikat na ekranie. mi rzadko się pokazuje, musisz się do tego przyzwyczaić nie ma możliwości wy-resetowania takiego komunikatu to nie Epson w nim można wy-resetować. I jeszcze jedno nie możesz dopuścić do całkowitego opróżnienia kardridża z atramentu, taki kardridż nadaje się tylko to wyżucenia. Ja w tej chwili drukuję dwoma kolorami Niebieskim i Czerwonym oprócz czarnego. Bo dopuściłem do całkowitego opróżnienia koloru Żółtego i nawet po napełnieniu komory z żółtym atramętem głowica nie drukuje koloru żółtego. Ponieważ dysze od koloru żółtego uległy uszkodzeniu i to trwałemu.
Jeśłi chodzi o ilość uzepełnianego atramentu to w momęcie pierwszego komunikatu wciskasz strzykawką tyle ile się da aż pokażą się pęcherzyki atramętu w otworach odpowietrzających i wtedy zrobisz odwrotnie zaczniesz tłok nie strzykawkę cofać. Chodzi o usunięcie nadmiaru atramętu z kardridża tak na jedną podziąkę w strzykawce (1ml). Oczywiście musisz obserwować ile wlałeś atramętu i w jakim momęcie ci się pokazał nadmiar abyś zapamiętał na przyszłość.
  • 0

#15 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 14 04 2009 - 18:50

Na drukarce JEST NAPISANE ze mam malo atramentow, ale kalibuje sie jakos, jedakze uzywa tlyko nieieskiego koloru. Pisze tez ze ma mnie oryginalne tusze. Potem pisze, ze problem kalibracji. Pokaze ci dwa screeny teraz z kompa. Wyskakuja takie na komputerze. http://img6.imageshack.us/my.php?image=beznazwy2e.jpg ; http://img398.imageshack.us/my.php?image=beznazwy21jpg.jpg ; Czy moge jeszcze te tunery napelnic i wrzucic i beda dzialaly ? przynajmniej czarny ?

Użytkownik eunstachy edytował ten post 14 04 2009 - 19:11

  • 0

#16 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 15 04 2009 - 18:47

Napelnilem naboje ponownie, bo wtedy wlalem za malo. Z tym, ze teraz juz wogole nie moge drukowac. JEST NAPISANE, ze nie ma i nie moge wogole drukowac:( Co mam zrobic ? Prosze o pomoc.


// JEST NAPISANE, ludzie ile można... Po 2gie nie pisz posta pod postem, tylko używaj opcji edytuj.
  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 04 2009 - 00:22

Jedna rada musisz kupić nowe pojemniki na atrament czarny i kolor, nic już nie zrobisz, pojemniki do wymiany. Następnym razem jak będziesz miał pokazany stan że pojemnik został opróżniony w połowie jest to moment do uzupełnienia atramentu w ostateczności opróżnienie do 2/3. Obecny stan pokazuje że już nie możesz uzupełnić atramentu.
Dlatego masz jedno wyjście kupić nowe oryginalne pojemniki i pilnować ubytek atramentu. Pisałem ci wcześniej o tym postaraj się czytać uważnie, tu już nic nie zrobisz.
  • 0

#18 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 04 2009 - 21:13

Ok. Czyli trzeba kupic nowy. A jak ten mam napelniony to jak kupie nowe, wsadze je, po jednym drukowaniu wyjme i wrzuce stare to co sie stanie ? I wielkie dzieki jeszcze raz za pomoc B)
  • 0

#19 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 04 2009 - 21:40

Aleś się uparł B) , wyrzuć te co obecnie masz i o nich zapomnij, nowe i jeszcze raz nowe pojemniki i uzupełniać a nie napełniać to jest duża różnica.
  • 0

#20 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 16 04 2009 - 22:32

ok B) Ale tusz to sobie z niego wysse B) B) B) A jak bede "dopelnial " nowe kiedy bd juz w polowie, to na komputerze zmieni sie ten poziom atramentu, nie tak jak teraz ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych