Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płyta główna - problem podłączenia podzespołów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gagatekns

gagatekns

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2013 - 14:13

mam taki problem, posiadam płytę ASrock b75 pro, i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Mam 2 kabelki z pojedynczymi wejściami na piny Power LED i nie wiem dokładnie gdzie je podpiąć bo mam tam 2 "zestawy" wejść z pinami, opisanymi jako "PLED + oraz -" jeden opisany jest w instrukcji jako "Power LED Header" a drugi "System Panel Header", gdzie to mam podpiąć?

2. Są jeszcze te wtyczki min. jak restet i power i tu mam kolejne pytanie czy mam je połączyć w taki sposób że reset wpinam do pina Rest i GND, a power do PWRBTN i GND? Co to jest to GND i Dummy? Ostatnie pytanie z tej serii czy jest znaczenie w jaki sposób podepne te wtyczki do pinów? że tak powiem, normalnie lub "do góry nogami", odwrócony o 180st. Bo nie wiem czy to robi jakąś różnice czy jest to obojętne?

3. pytanie i ostatnie, mam b. stary dysk Western Digital WD800 o ile się nie myle to chyba ta pierwsza SATA, ale chciałbym go używać na nowym kompie, chociażby do przechowywania filmów, czy będzie on działał z tą płytą?



Użytkownik gagatekns edytował ten post 28 05 2013 - 14:15

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 28 05 2013 - 16:46

1 Power led podłącz Power LED Header.

2 Tak jak napisałeś. GND to skrót od ground czyli uziemienia. Dummy to pusty pin(ewentualnie brak pinu). Z tego co się orientuje nie ma tu znaczenia w jaki sposób będzie wtyczka(guzik to guzik, w przeciwieństwie do np LEDów gdzie to jak będzie wtyczka już ma znaczenie).

3 Będzie działał.



Użytkownik bipiw edytował ten post 28 05 2013 - 16:51

  • 1

#3 gagatekns

gagatekns

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 29 05 2013 - 15:19

To w takim razie do czego sa te piny PLED + i - w System Panel Header? Bo w Power LED Header mam w sumie 3 piny dwa + i jeden -


  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 29 05 2013 - 20:59

W system panel header:

 

PLED (System Power LED):
 
Connect to the power status indicator on the chassis front panel. The LED is on when the system is operating. The LED keeps blinking when the system is in S1/S3 sleep state. The LED is off when the system is in S4 sleep state or powered off (S5).

 

 

W Power Led header:

Please connect the chassis power LED to this header to indicate system power status. The LED is on when the system is operating. The LED keeps blinking in S1/S3 state. The LED is off in S4 state or S5 state (power off).

 

I czym się to różni? Otóż rodzajem złącza. W zależności od tego jaki kabelek masz od obudowy możesz podłączyć pod jeden albo drugi  :) Także jak Ci pasuje to może być i w system panel header.



Użytkownik bipiw edytował ten post 29 05 2013 - 20:59

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych