Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy procek a słaby obecny zasilacz . Wytrzyma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cloud999

Cloud999

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 12 04 2012 - 14:50

Witam.
Na początku może podam mój sprzęt.
AMD athlon le-1640
2x1GB Ram kingston
gigabyte m52l-s3p
ATI Sapphire Radeon x1650pro
500GB HDD
1x DvD
Sprzęt jest stary, obecnie pracuje na innym, ale chciałbym zmodernizować ten sprzęt.
Problem jest w tym, że kiedy kupowałem części do niego nie wiedziałem że zasilacz Feel jest kiepski.
Posiadam zaliczacz Feel 400W.
Sprzęt do wakacji chce odnowić, tzw dokupić Ram, zmieniać zasilacz na OCZ 600W, nowa dobra karta graficzna.
Mam okazje kupić procesor 3 rdzeniowy PHENOM x3 TRIPLE CORE 8450 3x2.10GHz, znajomy kupił procesor a ma inne gniazdo i mogę go kupić za małą cenę.
O ile stary procesor pobierał 45W i z tym zasilaczem, przez 2 lata nie było żadnych problemów, ani grzania się sprzętu, nowy procek pobiera 95W.
Moje pytanie czy sprzęt nie spali się po zamontowaniu nowego procka? Czy lepiej poczekać aż będę wymieniał cały sprzęt i dopiero wtedy wymienić procek. Proszę o doradzenie a nie odpowiedzi typu "głupi jesteś, spali się i tyle"
Z góry dziękuje i Pozdrawiam!
I

  • 0

#2 CoolyLive

CoolyLive

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 12 04 2012 - 15:15

Jeżeli aktualnie podzespoły zasilane są tym padłem jakim jest Feel to nie sądzę by jakieś podmianki były dobrym pomysłem. Jak już modernizować to od zasilacza trzeba zacząć.

Po 2 po co Ci tak mocny zasilacz jak OCZ 600W ? Phenom X3 8450 to też kiepski wybór. Zważywszy na jego taktowanie i proces technologiczny każda mocniejsza karta będzie ograniczana.

Jak nie znasz się na podzespołach to proponuje byś podał jaką kwotą na modernizacje dysponujesz i mógłbyś również napomknąć do czego kompa będziesz używał.

  • 0

#3 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 12 04 2012 - 19:55

Lepiej jak poczekasz na cały zestaw, zdarzyć się może, że komputer odpali na tym Feel ale może powodować duże napięcia i co za tym idzie uszkodzenia podzespołów. Lepiej kupić Chieftec 500W za 140zł :). Procesor Intel z serii G za 200zł, opcjonalnie Athlona.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych