Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy komputer "zamula"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 godzio89

godzio89

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 10 2011 - 20:19


Procesor AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition (HDZ955FBGMBOX) BOX
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410
Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU)
Pamięć Good Ram GR1600D364L9/8GDC
Płyta główna ASRock 970 Extreme4
Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM GFC-02062
MSI GF GTX 560 Ti Hawk 1024MB CUDA DDR5 DVI HDMI

Dostałem dzisiaj paczkę z całym zestawem. Podłączyłem wszystko. Zainstalowałem Windows'a 7, do tego automatycznie z cd zainstalowały się sterowniki do płyty głównej, a później do karty graficznej. Problem jest w tym, że system "tak jakby" zamula. Do płytki od karty graficznej dostałem do mini benchmarki. Jeden to jest taki ludzik, który jeździ po torze na lokomotywie. Można ustawić rozdzielczość, vsync, antilising itp. Jak mam rozdzielczość systemową 1920* to na antileasingu 16x, vsync wyłączony już komp nie dawał rady. Inna sprawa to taka, że zakupiłem ramy 1600 mhz, a bios czyta to jako (DDR3, 1333). Ocean systemu 5.9, ponieważ wszystkie podzespoły dostały ocenę 7+,a dysk twardy 5,9 i na podstawie najniższego wyniku ocena końcowa była taka, a nie inna. Co może być czynnikiem, że nowy komputer przymula?Nie mam aktualnie nowszej gry, żeby sprawdzić jak to śmia, ale z obserwacji XP na starym kompie chodził lepiej niż Win 7 na nowym. Jak mogę zainstalować sterowniki do modemu Motorola SB5100.

Użytkownik metsej edytował ten post 26 10 2011 - 15:56

  • 0

#2 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 26 10 2011 - 17:54

przeinstaluj sterowniki bo te z win 7 nie sa zbyt dobre kolega tez ostatnio kupil komputer i tez mial sterowniki z win7 i nawet mu cs nie dzialal :] a wiec do plyty napewno masz w pudelku a do grafiki sciag z www.nvidia.pl

do procesora powinienes miec na plycie od plyty glownej jesli nie to na wpisz na google "amd driver phenom" i powinny ci wyjsc

Użytkownik timmy edytował ten post 26 10 2011 - 17:55

  • 0

#3 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 26 10 2011 - 18:43

przeinstaluj sterowniki bo te z win 7 nie sa zbyt dobre kolega tez ostatnio kupil komputer i tez mial sterowniki z win7 i nawet mu cs nie dzialal

Zastanów się co Ty piszesz... Co mają wspólnego sterowniki podzespołów do systemu Windows 7 ???


Do autora tematu: Przede wszystkim pierwszą czynnością jaką powinieneś zrobić zaktualizować wszystkie sterowniki czyli:
Start ---> Panel sterowania ----> System i zabezpieczenia ----> Windows Update ----> Sprawdź, czy są aktualizacje ----> Zainstaluj aktualizacje. Tą czynność będziesz musiał powtórzyć dwa razy ponieważ za pierwszym zainstalują Ci się ważne aktualizacje (nie wszystkie) więc dopiero przy drugim razie będziesz musiał gdy wyszuka aktualizacje wybrać tam opcję "Opcionalne aktualizacje", zaznaczyć je wszystkie i znów kliknąć na "Zainstaluj aktualizacje"

Po tej czynności komputer sam wyszuka aktualne sterowniki, pobierze je, a następnie zainstaluje na systemie (postępuj zgodnie z wskazówkami wyżej jak i na ekranie komputera)). Po tej czynności powinieneś odczuć wyraźne polepszenie pracy jak i stabilności systemu :)
Ps. Mogą Ci się nie zainstalować 1 czy tam 2 aktualizacje lecz tym się nie przejmuj bo najważniejsze będziesz miał zainstalowane xD

Jeżeli chodzi o sterowniki do modemu to niestety na Windows 7 nie istnieją jeżeli chodzi o podłączenie poprzez USB :P Tutaj będziesz musiał modem podłączyć poprzez Etherneta (złącze RJ-45 w modemie jak i w komputerze) i ręcznie skonfigurować połączenie internetowe :(

Jeżeli nadal będzie coś się działo to pisz xD Powodzenia :(

Użytkownik Abback edytował ten post 26 10 2011 - 19:01

  • 0

#4 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 26 10 2011 - 19:56

tak samo jak ty mowil moj kolega :] ze same sie zainstaluja podczas aktualizacji a jednak musialem sam mu to zrobic.. i sciagnac z neta i komp odrazu ruszyl bo wczesniej tak jak tutaj zostalo uzyte "zamulal"
  • 0

#5 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 26 10 2011 - 20:11

tak samo jak ty mowil moj kolega :] ze same sie zainstaluja podczas aktualizacji a jednak musialem sam mu to zrobic.. i sciagnac z neta i komp odrazu ruszyl bo wczesniej tak jak tutaj zostalo uzyte "zamulal"

To najwidoczniej coś namieszał w Systemie, że automat nie ruszył.... Jeżeli w menadżerze urządzeń nadal będą widniały sterowniki np. od karty graficznej stare to można na stronę producenta wejść i zainstalować bo fakt, że nie raz automatyczna aktualizacja daje plamę jeżeli chodzi o stery od grafiki :)

Ale nie gadaj bzdur, że żadnej aktualizacji nie da się zainstalować bo tego tyle jest, żebyś musiał siedzieć 3 dni żeby pierw je znaleźć, a następnie zainstalować jak pisałeś, że musiałeś każdy z osobna.... Zainstalowałeś tylko te ważniejsze od podzespołów, a resztę olałeś co jest błędem przy prawidłowym funkcjonowaniu Systemu :P

przeinstaluj sterowniki bo te z win 7 nie sa zbyt dobre kolega tez ostatnio kupil komputer i tez mial sterowniki z win7 i nawet mu cs nie dzialal :]

A wracając jeszcze do Twojej wypowiedzi to wynika z niej jeszcze, że sterowniki przygotowane pod Windows 7 powinny zostać odinstalowane i zainstalowane inne np. pod XP haha :( DOBRE :(

Użytkownik Abback edytował ten post 26 10 2011 - 20:19

  • 0

#6 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 28 10 2011 - 21:23

czytaj ze zrozumieniem napisalem ze te ktore sciaga sam win 7 sa do [beeep] przynajmniej w tamtym przypadku i tyle

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: powolny komputer wolny komputer zamulanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych