Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie mogę zainstalować karty graficznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2008 - 08:46

Witam. Nie mogę zainstalować karty graficznej. Chodzi o kartę graficzną GeForce MX440 SE (64MB). Po jej włożeniu do płyty głównej (ASRock K7S41GX) i odpaleniu komputera system nie uruchamia się, są tylko dwa sygnały, chwilka przerwy i osiem sygnałów jeden po drugim, później przerwa i znowu dwa sygnały i po chwili jeden. Monitor wogóle się nie włancza. Wcześniej nie było żadnej karty oprócz zintegrowanej. Jeżeli chodzi o sprzęt to ma on 704 MB RAM, procesor AMD Sempron™ 2600 +, 1,84 GHz, zasilacz 350W.

  • 0

#2 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 21 04 2008 - 09:55

Masz opcje do wyboru:

1. Źle włożyłeś kartę - spróbuj jeszcze raz, może nie siedzi dobrze w slocie
2. Karta jest uszkodzona

  • 0

#3 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2008 - 10:24

Karta działa bo ją sprawdzałem i dobrze siedzi w slocie
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 04 2008 - 10:32

W takim razie jest uszkodzona skoro nic nie widzisz na monitorze.
  • 0

#5 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2008 - 11:22

Nie jest zepsuta, sprawdzalem na innym komputerze i dzialala bez zarzutow. Chyba trzeba coś skonfigurować w biosie może, no nie wiem sam
  • 0

#6 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 21 04 2008 - 18:38

POST wyraznie wskazuje na jakis błąd..Sprawdz jaki masz model BIOS'U.... W googlea'ch wpisz "komunikaty biosu" czy cokolwiek związane z Biosem...Odczytaj co to za błąd i napisz :rolleyes:

pozdrawiam
Daniel
  • 0

#7 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2008 - 20:22

Nie wiem jak interpretować te dźwięki ponieważ wydaje mi się że najpierw są takie szybkie dwa krótkie i od razu po nich osiem dźwięków i nie wiem jak to liczyć, czy jako 10 czy może jako 2 i 8. Później też jest podobnie, dwa szybkie dźwięki i zaraz po nich jeden i to wszystko. Nie wiem jak je liczyć. A to jest link do tabelki dźwięków BIOSa

http://krabb.net/old/jak/jak_sprzet/jak_sprzet_kodybiosu.htm
  • 0

#8 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 21 04 2008 - 20:47

Możesz po kolei usuwać urządzenia za każdym razem uruchamiając kompa i sprawdzać czy jest błąd - do momentu gdy zostanie tylko jedna kość pamięci i cpu. wtedy masz tylko dwóch podejrzanych (nie licząc płyty). Metoda trochę męcząca ale skuteczna.
  • 0

#9 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 04 2008 - 22:44

Możesz po kolei usuwać urządzenia za każdym razem uruchamiając kompa i sprawdzać czy jest błąd - do momentu gdy zostanie tylko jedna kość pamięci i cpu. wtedy masz tylko dwóch podejrzanych (nie licząc płyty). Metoda trochę męcząca ale skuteczna.




Wcale nie takie męczące bo mam CD-ROM, stacje dyskietek, dwie kości pamięci i kartę muzyczną. A jak to nie pomoże to co wtedy?? Może format pomoże, jak myślicie ??
  • 0

#10 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 04 2008 - 10:13

Format w czym miałby Ci pomóc. A skoro twierdzisz , że to nie wina karty to sprawdź pamięć i zasilacz.
  • 0

#11 Mechanoid

Mechanoid

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 22 04 2008 - 12:24

Nie wiem jak interpretować te dźwięki ponieważ wydaje mi się że najpierw są takie szybkie dwa krótkie i od razu po nich osiem dźwięków i nie wiem jak to liczyć, czy jako 10 czy może jako 2 i 8. Później też jest podobnie, dwa szybkie dźwięki i zaraz po nich jeden i to wszystko. Nie wiem jak je liczyć. A to jest link do tabelki dźwięków BIOSa



to wkoncu ile masz tych dwiekow? 10? 13? Czy raz 10, a kiedy indziej 3? Proponuje dokladnie zliczyc dzwieki.Sprawdzenie wszystkiego pokolei tez jest dobrym pomyslem.

  • 0

#12 omell

omell

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 23 04 2008 - 20:58

to wkoncu ile masz tych dwiekow? 10? 13? Czy raz 10, a kiedy indziej 3? Proponuje dokladnie zliczyc dzwieki.Sprawdzenie wszystkiego pokolei tez jest dobrym pomyslem.



Miałem tyle dźwięków ile napisałem, i opisałem je tak jak je słyszałem. Teraz już komp się odpala z kartą graficzną ale jej nie widzi. Jeden kolega z innego forum napisał mi żebym odpalił kompa z wyciągnięta grafika i jak odpali to żebym wszedł do BIOSa i przestawił grafikę na PCI i włożył kartę i restart zrobił, no i zadziałało. Komputer sie odpala normalnie ale nie widzi karty graficznej

Użytkownik unitraxxx edytował ten post 24 04 2008 - 12:58
prosze nie dublować wątków- wszystkie problemy związane z tym tematem opisywać w tym wątku.

  • 0

#13 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 18 12 2008 - 21:16

a czy zainstalowałeś stery ? ;p
  • 0

#14 derPole

derPole

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 12 2008 - 12:43

zresetuj biosa przez wyjmowanie i wkladanie tej baterii na plycie glownej :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASRock K7S41GX



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych