Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mandriva się wiesza :/ HELP ME


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 invitto

invitto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 08 2006 - 15:17

Strasznie mi muliło ale jak zmieiłem dysk na nową 160GB to już chodzi wszystko fajnie spoko i bardzo szybko się włącza ale... no właśnie i tu jest problem, często się wiesz, chociaż po wymianie dysku dopiero jak wchodzę w przeglądarkę internetową

Usunąłem libkat bo tylko takie coś się znalazło jak wpisałem
Chyba że to może od tego ze np zle sie sciagnel linux-ik

Co robić??

  • 0

#2 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 12 08 2006 - 13:01

Mandriva to jeden z najbardziej zasobożernych Linuksów. Proponuję zmienić dystrybucję. Jak możesz, to opisz mi swój komputer, stwierdzę, czy się nadaje do tego OS'a.

  • 0

#3 invitto

invitto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 08 2006 - 20:54

Myślałem jeszcze o Ubuntu

Komp [to jest taki do prób, później wgram na inego o podobnej konfiguracji (może uda mi się załatwić dwu procesorowego pentiuma)]

Athlon XP 1600+
DDRAM 512MB
HDD 160GB
GeForce4 MX440 64MB
nagrywara, sieciówka

No więcej nie wiem o swoim kompie :/
  • 0

#4 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 12 08 2006 - 22:29

Hmm, no Mandriva powinna chodzić... Ale ja mimo wszystko polecam Ubuntu, na mojej maszynie (prawie o połowę gorszej) śmiga, aż miło, nawet z XGL+Compiz :D
  • 0

#5 invitto

invitto

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 08 2006 - 23:25

Ale skąd mam ściągnąć, tak żeby było środowisko graficzne no i jakaś dobra wersja bo ja miałem jakąś testową :/

Aha tylko ja chce tego z niego zrobić ruter programowy i sprawnie administrować sieć żeby wszystko było bardzo stabilne bo na tym mi najbardziej zależy rzeby ludzie nie narzekali że nie ma neta :/
  • 0

#6 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 13 08 2006 - 00:35

http://ubuntu.pl/pobierz.html - zintegrowane polskie paczki. Tylko ściągnij Ubuntu, nie Kubuntu, KDE bardziej zasobożerne jest. 6.06 jest wersją LTS, czyli Long Time Support - z długim wsparciem. Wersja wyjątkowo dopracowana, przez co opóźniła się. Nie powienieneś mieć problemów :D

Jak nie zależy Ci na polskich paczkach (zassasz je po instalacji), to możesz ściągnąć jeszcze z oficjalnej strony lub zamówić darmowe CD ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych