Skocz do zawartości


Zdjęcie

Linksys BEFSR41 v.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 marekle

marekle

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 01 2007 - 23:57

Linksys BEFSR41 v.2 Użytkowników i osoby znające się na routerach proszę o opinie na temat tego modelu. Za rzeczowe odpowiedzi z góry wielkie dzięki.

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 05 01 2007 - 12:06

Witam.

Pomimo, że marke LinkSys polecało mi wiele osób na wspomnianym modelu zawiodłem się niesamowicie. Nawet znajomi informatycy są zaskoczeni jego działaniem - a dosadniej rzecz ujmując brakiem prawidłowego działania. Być może trafiłem na złą partie, ale po wymianie - trzykrotnej problem nadal był ten sam. Router zakupiony w ProLine Wrocław. Szczerze to na dniach mam zamiar go oddać i wziąść coś z WiFi - mam nadzieję, że problemów nie będzie. Ale konkrety...

- samoczynna zmiana ip komputerów działających w sieci -> podczas pracy była informacja 'kabel sieciowy rozłączony' po chwili 'podłączony' ale IP było inne ;|
- brak możliwości wyłączenia dhcp i przypisania adresów 'na sztywno' -> internet przestaje działać,
- błędy przy update oprogramowania,
- a ostatnimi czasy, co jest bardzo uciążliwe brak dopuszczania komputerów do sieci -> po wyłączeniu komputera i ponownym uruchomieniu konieczny jest 'twardy reset' (wyłączenie i włączenie zasilania routera) by komputery zostały podłączone pod sieć lan.

Jednym słowem paranoja! Router testowany przez różne osoby, na różne spooby i nawet panowie z LinkSys'a nie wiedzą jak problem rozwiązać.

Tak jak mówie, być może to kwestia wadliwej partii ale mam już duży dystans do tego producenta - a przynajmniej modelu!


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych