Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół stwierdza ze Ufo moze byc FAKTEM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slash

Slash

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 28 08 2006 - 11:06

Watykańscy naukowcy oświadczyli, że kosmici mogą istnieć naprawdę.

Jesteśmy sami we wszechświecie, czy może poza Ziemią istnieją inne inteligentne cywilizacje? Może to jedna z nich stworzyła Człowieka, a teraz z ukrycia przygląda się swojemu eksperymentowi na Ziemi?

Na kwestię kosmitów do tej pory Kościół unikał jednoznacznych odpowiedzi. Właśnie dlatego wszystkich zszokowały słowa jezuity ks. José Gabriel Funes'a - nowego szefa Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego - który w sobotę dla agencji ANSA powiedział: "Możliwe, że w innych systemach słonecznych rozwinęło się życie. Jeśli gdzieś są istoty pozaziemskie, to trzeba je uznać za naszych braci". Co spowodowało to stanowisko Kościoła? Mówi się, że Specola Vaticana, czyli watykańskie obserwatorium astronomiczne, mogło znaleźć się w posiadaniu dowodów na istnienie życia pozaziemskiego. Od dawna bada bowiem sprawę kosmitów na własną rękę.

"E.T. phone home"Dlaczego zakonnicy szukają "obcych"?

Kierowana przez jezuitów Specola Vaticana to jedna z najlepszych i najstarszych astronomicznych instytucji naukowych na świecie. Powołał ją w XVI w. papież Grzegorz XIII, by opracowała reformę kalendarza. Dziś ta elitarna jednostka, której udało się zwerbować do pracy najwybitniejszych naukowców i najtęższe umysły spośród jezuitów, prowadzi badania nad ewolucją galaktyk, poszukuje nowych systemów gwiezdnych oraz planet podobnych do naszej. Ale to tylko jawna część pracy w obserwatoriach w pałacu apostolskim w Castel Gandolfo oraz w Tucson w Arizonie. Nieoficjalnie mówi się, że obserwatorium ma także inne zadanie: szukać "obcych".

Po co Watykan miałby się tym zajmować? Sprawa jest prosta: nie będzie zaskoczony, gdy nagle CIA czy NASA odkryją i ogłoszą, że kosmici istnieją.

Bo jeśli istnieją, teologowie będą mieli czas, by zareagować i pomyśleć jak o "obcych" poinformować wiernych.

Nie jesteśmy sami! Bóg jest wszechmocny! Według ks. dr. Dariusza Kowalczyka, prowincjała zakonu jezuitów, Kościół nigdy oficjalnie nie zaprzeczał istnieniu cywilizacji pozaziemskich: - Istnienie kosmitów wcale nie stoi wbrew nauczaniu Kościoła. Przecież Jezus jest zbawicielem wszechświata, a nie tylko świata rozumianego jako Ziemia - mówi.

Ale przecież o kosmitach w Biblii nie ma ani słowa. - W Biblii nie ma o wielu interesujących rzeczach, bo ona uczy tego, co jest potrzebne do zbawienia. Bóg przekazał nam ten świat i pozwolił odkrywać nam go samodzielnie - mówi ks. Kowalczyk.

Jeśli więc kosmici okażą się faktem, w jaki sposób Kościół przekaże nam tę informację? Ks. Adam Boniecki z "Tygodnika Powszechnego", który także nie uważa, że istnienie kosmitów stoi wbrew nauce Kościoła, radzi proboszczom powiedzieć do wiernych z ambon: - Drodzy parafianie, mam nadzieję, że Bóg stworzył gdzieś we wszechświecie inny świat, który mu się bardziej udał niż ten nasz.

Zrodlo
poznanska grupa ufologiczna

  • 0

#2 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 28 08 2006 - 11:08

Hehe nie czytalem tego ale powiem tylko ze ciekawe :) W koncu ktos uwierzyl :P A ja o tym wiem bo w radiostacji dzis mowili :)

  • 0

#3

Napisano 28 08 2006 - 20:47

dokladnie tez to slyszalem w radjopstacji i to wczoraj :P

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych