Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurencja ci szkodzi? Sposób jak usunąć swoją witrynę z SWL-i


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5 035 postów

Napisano 15 06 2013 - 15:20

Okazuje się, że nienaturalne linki przychodzące do naszego serwisu mogą nam zaszkodzić. Najnowsze update algorytmu Google - Pinguin jest wyjątkowo wrażliwe na działania odnośnie SPAM-u i karze witryny, które korzystają z SWL(systemów wymiany linków). O ile ta zmiana usuwa strony spamujace z rankingu to jednak daje możliwość manipulacji stronami konkurencji poprzez wstawianie niechcianych linków do stron o niskiej reputacji i nietematycznych np. arabskojęzycznych! Problem spotkał również nasze forum i wszystko wskazuje na to, że było to działanie CELOWE mające na celu obniżenie naszej pozycji w rankingu i tym samym zwolnienie miejsca dla innej witryny. W niniejszym artykule wskażę sposób jak uchronić naszą witrynę przed dodaniem jej do fabryk spamu - SWL-i np. przez konkurencję. Skupię się tutaj na polskich systemach wymiany linków, choć to zapewne nie wyczerpuje tematu.

 

E-Weblink jak usunąć stronę z tego systemu

System rotacyjny, który może być potężnym narzędziem do szkodzenia innej witrynie. Rotacyjny oznacza tyle, że linki zmieniają się za każdym odświeżaniem strony. Google ponownie odwiedzając serwis nie widzi linków, które wcześniej zaksięgował i przy wielu takich sytuacjach może mu się zapalić czerwona lampka, że serwis korzysta z SWLi!

E-weblink umożliwia blokowanie adresów WWW i aby uniemożliwić linkowanie w tym systemie należy na stronie WWW zamieścić plik: weblink.txt,  w którego treści znajdzie się adres e-mail służący do weryfikacji własności.

 

Gotlink.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Kolejny system rotacyjny, trochę bardziej zadbany co nie zwalnia go z możliwości szkodzenia nam. Aby zablokować naszą domenę przed niechcianym linkowaniem w tym systemie należy zarejestrować się w tym systemie, wejść na stronę: Antylinker, skopiować plik instalacyjny *.php na serwis, a następnie wpisać w wyszukiwarce własną stronę WWW, również należy ją dodać do bezpiecznej listy, aby nikt nie mógł do niej linkować. Oto raport ze strony Gotlink.pl:

 

pre_1371301251__gotlink_usuniecie_strony

 

Linkorn.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Jest to jeden z najstarszych systemów wymiany stałych linków, który lata świetności ma już za sobą. Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy skontaktować się z administratorem systemu z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.

 

Statlink.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy skontaktować się pod adresem e-mail: bok@statlink.pl z administratorem systemu z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.

 

Livelink.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy skontaktować się z administratorem systemu z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.

 

Linkme.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy zamieścić w serwisie plik weryfikacyjny lm.txt, a następnie skontaktować się pod adresem: mard(at)linkme.pl lub biuro(at)linkme.pl z administratorem systemu z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.

 

Prolink.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy skontaktować się z administratorem systemu z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.NA odpowiedź można czekać dość długo..

 

Seopilot.pl jak usunąć stronę z tego systemu

Aby usunąć swój adres z tego SWL-a należy skontaktować się z administratorem systemu: support[at]seopilot.pl z FIRMOWEGO maila - w domenie, której dotyczy problem.

 

Linkolo.pl jak usunąć stronę z tego systemu

W tym wypadku należy założyć konto w systemie i poddać witrynę weryfikacji wgrywając określony plik na serwer. Po niej tylko to konto może być odpowiedzialne za linkowanie w tym systemie.

 

Źródło: blog.Seo-profit

 

  • 1

#2 kkmmedia

kkmmedia

  Nowy

 • 1 postów

Napisano 30 10 2013 - 19:13

Fajny artykuł, ale "nienaturalne linki" to nie tylko linki z SWL, to obecnie każdy link z anhorem innym niż adres www czy brand, ciężkie czasy ;-) • 0

#3 makensis

makensis

  Naczelny

 • 5 035 postów

Napisano 06 11 2013 - 14:56

E-weblink aktualizacja: od 15 listopada E-weblink będzie pobierał bakszysz za możliwość usunięcia serwisu z systemu( bardzo ciekawy model biznesowy..).

 

Jak zablokować domene przed linkowaniem w E-weblink?

 1. Z kategorii "Zaplecze" wybieramy zakładkę "Domeny".
 2. Wpisujemy adres strony, którą chcemy zablokować.
 3. Pobieramy plik weryfikacyjny i wgrywamy go na serwer, tak aby po wpisaniu adresu: www.twoja_domena.pl/ciąg_znaków_pobranego_pliku.wbl ukazał się login.
 4. Weryfikujemy domenę.
 5. Wybieramy okres przez który zablokujemy możliwość linkowania do domeny przez wszystkich użytkowników systemu z wykluczeniem naszego konta.

domain-block.jpg


 • 0

#4 brutus3

brutus3

  Profesjonalista

 • 2 406 postów

Napisano 06 11 2013 - 18:27

Na szczęście narazie nie mam tego problemu i google pokazuje moją stronę www jako stronę rekomendowaną z zielonym wskaźnikiem na full. • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: system wymiany linków SWL linki przychodzące seoUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych