Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Koniec świata" w roku 2012?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 tom1ek

tom1ek

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 01 03 2008 - 23:02

Witam, ostatnio dość dużo się o tym słyszy, (koniec kalendarza Majów itp.) a ja założyłem nawet parę miesięcy temu stronę dot. 2012:
Co prawda próbuję przez nią nawet udowodnić, że NIE BĘDZIE żadnego kataklizmu, globalnej katastrofy, tylko raczej wielka przemiana Ziemi...

A wy - co o tym sądzicie? Obiła się wam już o uszy ta data? Słyszeliście coś o tym? Coś wg was stanie się w 2012 (no, oczywiście poza Euro2012 :ninja: )?

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 26 07 2011 - 14:02

  • 0

#2 rucek

rucek

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 01 03 2008 - 23:12

Koniec świata, że Polska z Ukrainą organizują Euro 2012 - Majowie przepowiadali :ninja:

Zajrzałem na tą stronę i się zdziwiłem, bo wydawało mi się, że tylko wg. wierzeń Majów takie wydarzenie ma być

Osobiście nie wierzę w takie przepowiednie, na mój rozum, to "bajki", co ma być, to będzie ^_^

Historia pokazuje, że wiele takich przepowiedni się nie sprawdza :)

Takie jest moje zdanie

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 03 2008 - 23:16

Witam; skąd znam ten temat?, czyżbyś zaglądał na IDG Forum?. Tych końców świata, było tyle, ale się zmyło. Nie ma czegoś takiego jak koniec Świata. Co galaktykę wessie?, gwiazdy znikną?, słońce zniknie?, a może chodzi tylko o ziemię? i ją rozsadzi że tylko pył w kosmosie zostanie?. Czy chodzi o ludzkość, bo jeśli o to chodzi to nie trzeba wróżek, my w tym kierunku podążamy.
  • 0

#4 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 02 03 2008 - 12:26

Po co wy sie przejmujecie kalendarzem majów? Rok sie skonczy za 9 miesięcy WSZYSCY ZGINIEMY aaaa!
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 02 03 2008 - 12:34

Moim zdaniem to tylko idiotyczny przesąd.. Czemu akurat wtedy wszystko ma się rozwalić? Bo ktoś sobie tak wymyślił!
A teraz ja przepowiadam wam konie tweaks'a pojutrze o 20 :ninja:
  • 0

#6 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 02 03 2008 - 12:51

Coś faktycznie się dzieje, ale nie wiem ile ma to wspólnego z 2012. Jakiś Maj tworzył sobie kalendarz, ale mu wódz kazał skończyć na 2012 roku i wielkie halo. Jakby kazał robić mu dalej i zakończyłby pracować dajmy na to przy 3457 roku, to wtedy by wszyscy panikowali, że akurat w owym roku będzie 'Apocalipshit' :ninja:
  • 0

#7 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 02 03 2008 - 17:17

Wymysły ludzi... Nic się takiego nie stanie (nawet jeśli, to i tak nie dane nam będzie być świadkiem).
  • 0

#8 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 02 03 2008 - 20:10

hahaha koniec świata będzie jak nawet polacy zabiorą się do roboty i zbudują stadion :ninja:
  • 0

#9 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 02 03 2008 - 21:03

Mylisz się. Oni się już zabrali, ale cóż.. w to, że go zbudują to ja wątpię ^_^
Będą planować kilka lat, a potem nie zdążą wybudować... :ninja:
  • 0

#10 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 02 03 2008 - 22:19

Oni się już zabrali, ale cóż..
Będą planować kilka lat, a potem nie zdążą...

to tak jak ja zadanie domowe odrabiam :ninja:
  • 0

#11 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 08 03 2008 - 21:52

Majowie przepowiadali. Historycy z muzeum Antorpologicznego w Mechico City na to pytanie odpowiadają śmiechem. Ja zresztą też. Co za niedouk nie wie, że kalendarz na którym się bazuje jest prawdopodobnie odłamany (ślady na okręgu wskazują na to, że wgłębienie obliczające kolejną erę). Kolejną sprawą jest to, że są po świecie porozrzucane kalendarze do roku nawet 3000. Ale z czegoś trzeba zrobić show... i przesądnych ludzi wprowadzić w błąd :D. A kalendarz miałem przyjemność widzieć kilka dni temu w oryginale :turned:. Pozdrawiam z Gwatemali!

  • 0

#12 HeavyGunner

HeavyGunner

    Newsman Tweaks.pl

  • 47 postów

Napisano 08 03 2008 - 22:40

Wiadomo, zrobiło się głośno od Patricka Geryla, co napisał książkę "Proroctwo Oriona na rok 2012", potem jeszcze jak się przed tym rokiem uchronić był chyba temat następnej książki. Z tego co wiem, to do końca nie wiadomo co ma być. Jedni mówią, że przebiegunowanie inni, że ujawnienie życia pozaziemskiego, jeszcze inni, że globalna katastrofa albo wydarzenie na miarę historyczną. Osobiście ciekawi mnie ten temat, chociaż nie należy we wszystko wierzyć, choć warto wiedzieć = takie moje skromne zdanie :turned:. Co do życia pozaziemskiego to ONZ miało w lutym niejawne spotkanie na temat obserwacji NOL. I z przecieków wiadomo, że jeśli fala obserwacji będzie coraz większa, ma zostać podjęta decyzja o ich ujawnieniu, ale tylko wtedy, gdy gospodarka będzie stabilna.

  • 0

#13 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 03 2008 - 22:44

- W 1812 r. Napoleon przegrał pod Waterloo
- W 1912 r. zatonął Titanic
- W 2012 jest EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie...

Wnioski ?@#%$%^! ???
  • 0

#14 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 09 03 2008 - 20:38

podobno jest jakaś planeta w naszym układzie której niewidac przez coś tam od słońca i na niej istnieje życie i podobno co sik takiego może tam żyć jak ludzie i to oni maja ''przybyć'' na ziemie...tak słyszałem ale nie wiem czy wierzyć.
  • 0

#15 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 09 03 2008 - 21:06

A ja slyszalem o planecie gdzie juz maja 10 serie gf'ów...
  • 0

#16 Bueno

Bueno

    Początkujący

  • 92 postów

Napisano 09 03 2008 - 23:48

podobno jest jakaś planeta w naszym układzie której niewidac przez coś tam od słońca i na niej istnieje życie i podobno co sik takiego może tam żyć jak ludzie i to oni maja ''przybyć'' na ziemie...tak słyszałem ale nie wiem czy wierzyć.

To co jakieś Ufo ludy będą mi po podwórku biegać? =D jak już coś słyszałem w rozmowach w toku ze ma być koniec świata
=D
  • 0

#17 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 10 03 2008 - 09:53

no to trzeba szalec do 2012 :turned: zresztą i tak to robie :turned:
  • 0

#18 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 11 03 2008 - 20:33

Dlaczego ludzie wierzą w takie rzeczy? Ja jestem może nie dowiarkiem, ale nie ufam ani horoskopom, ani przepowiedniom, ani wróżkom <_<
Wg mnie koniec świata jaki dziś znamy nastąpi tylko i wyłącznie przez ludzi...i minie przypuszczam dużo więcej niż 4 lata do tego czasu :D.
Więc nie szalejcie zbytnio do tego 2012 :unsure:
  • 0

#19 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 03 2008 - 14:36

Wszystko bzdety, każdy co mówi o końcu świata powinien pójść do psychiatrii i dobrze się zbadać. Ja do lat 70, nie wierzyłem w żadne przepowiednie, a teraz jest tylko jedna, która sprawdza się w 100% jeśli chodzi o zdarzenia ale nie o daty. I wiem jedno nie ma czegoś takiego jak końca świata, tylko zmierzch prawie że całkowite wyginięcie Homo sapiens. Dlaczego wystarczy prześledzić całą historię ludzkości i porównać to z tag zwaną "Sybillą", (sybilla inaczej wróżka). Tam jest opis który zgadza się z życiem człowieka na ziemi, że dąży on po przez swoje działania do samo unicestwienia się. Ja już w połowie lat 70 słyszałem o upadku komunizmu w Polsce, o tym że Amerykanie uwikłają się na wschodzie w wojnę z narodami wyznającymi islam i że Polacy na prośbę Amerykanów wyślą tam swoje wojska. Że Chiny osiągną wysoki rozwój gospodarczy dzięki amerykanom, że będą tak silni że Rosja przy nich będzie biedakiem. Amerykanie będą tak uwikłani w wojnę z islamem, że jak chiny uderzą na Rosję to nie będą w stanie jej pomóc. Od tego momentu ma się zacząć III wojna światowa, IV będzie wojna na pięści i kije, po niej jak człowiek spodka ślad człowieka to będzie go całował ciesząc się że sam na tej ziemi nie został.
To tak w skrócie, i nie trzeba wróżek i jasnowidzów żeby to potwierdzić, tym bardziej że tam pisało że człowiek wpierw zbuduje bombę 1000 silniejszą niż dotychczas i ją z żuci na miasta a potem nauczy się jej moc wykorzystywać w celach pokojowych.
Kto będzie miał tę książkę w ręku nie ją dobrze przeczyta, ja znam tylko fragmenty, ale wiem że jest to bardzo ciekawa i pouczająca książka. Watykan jej nie akceptuje, bo w niej jest napisane że wielu księży, sprzeniewierzy się sprawie do jakiej zostali powołani i bardziej będą patrzyli na korzyści materialne niż duchowe i to będzie zmierzch kościoła, zwłaszcza Watykanu jako zwierzchnika całego kościoła chrześcijańskiego.
  • 0

#20 monika321

monika321

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 04 2008 - 23:28

W sumie zgadzam się bo jak sami ludzie się nie powybijają to pewnie nic się nie stanie. Ja kiedyś inaczej na to patrzyłam, aby wzbudzić sensację albo zarobić na tym wymyślali sobie ludzie co parę lat koniec świata. Ale mimo innych przekonań zawsze była ta nutka wątpliwości. Dla każdego istnienia żyjącego koniec świata jest wtedy gdy przestaje istnieć-umiera to pierwsza sprawa, druga jeśli chodzi o wielkie bum to koniec świata może być jak jakieś pokolenie Hitlera wymyśli coś takiego aby zlikwidować całkowicie ludzkość za jednym razem, a trzecia to może mieć wpływ ocieplanie się klimatu czyli rozpuszczanie się lodowców, huragfany tornada tak jak teraz w Polsce się zaczęły i odwrócenie całkowite klimatu np. zima na Saharze czy Afryce albo lato na Antarktydzie. Ale nie wierzmy w to wszystko i cieszmy się życiem bo straci ono sens. Pozdrawiam :teehee:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych