Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer zawiesza sie po uruchomienu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2012 - 15:22

Witam
Mam problem z komputerem, przy właczaniu po uruchomieniu zacina , przycina się i nic nie reaguje nic nie da się zrobić.Gdy zrobie restart w BIOS wyskakuje komunikat " Boot failure, insert disk and press enter" kiedy wylączę i włączę za pomocą przycisku uruchamia sie normalnie bez tego komunikatu.Pozniej po uruchomieniu ponowie sie zawiesza. O co może chodzić co jest nie tak? Myślałem że może to jakiś wirus i zrobiłem format ale po kilku dnich problem się powtarza po raz kolejny, czy to wina podezespołów cos jest nie tak? Miałem podobny problem z dyskiem jakis czas temu ale wtedy wogole mi sie nie uruchamial i naprawili mi go. Czy to może być jego wina? JAk nie to w czym może być problem? Poroszę o rade.
Z góry dzięki i pozdrawiam

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 11 2012 - 15:28

Podaj pełną specyfikację swojego Pc-ta w raz z marką/mocą zasilacza. Zrób również test dysku z programu HDTune i CristalDiskInfo

  • 0

#3 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2012 - 15:52

Zasilacz fever LC-8400BTX 400W
płyta głowna; Gigabyte GA-P31-DS3L/S3L
procesor intel 2 quad Q6600
dysk seagate bararacuda 7200,11(Wiem że to wadliwa seria ale juz jak pisałem byl jakis czas temu robiony)
Co do testu dysku nie mam jak zrobić ponieważ zaraz po uruchomieniu nastepuje stopniowe zaiweszanie się i nic nie mogę zrobic
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 11 2012 - 15:57

dysk seagate bararacuda 7200,11(Wiem że to wadliwa seria ale juz jak pisałem byl jakis czas temu robiony

Co z nim było nie tak? zasilacz też niczego sobie. Podmień zasilacz na coś markowego jak i również sprawdź dysk pod innym PC-tem

Co do testu dysku nie mam jak zrobić ponieważ zaraz po uruchomieniu nastepuje stopniowe zaiweszanie się i nic nie mogę zrobic

Pobierz program MHDD wypal go na płytę CD/DVD i uruchom z niej komputer. W instrukcji masz wszystko opisane krok po kroku.
http://www.nirvanowi...ka.pl/MHDD.html

Edit: chociaż nie wiem czy to ma sens, jestem pewny na 99%ze jest to wina dysku.
Jak już ktoś go naprawiał to cały Twój problem można zaliczać że to wina HDD..

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 11 2012 - 16:39

  • 1

#5 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 16 11 2012 - 21:32

Zasilacz fever LC-8400BTX 400W

Ten zasilacz nadaje się tylko na śmietnik ponieważ jest z tzw czarnej listy zasilaczy. Wymień go na coś markowego, porządnego i bezpiecznego i na takim dobrym zasilaczu przetestuj swój zestaw. Jeśli nie chcesz kupować teraz (choć docelowo i tak będziesz musiał) to pożycz od kogoś taki i podłącz do swojego peceta. Od siebie dodam, ze używanie tego, co masz mogło już uszkodzić Ci zestaw stąd te problemy...

Co do testu dysku nie mam jak zrobić ponieważ zaraz po uruchomieniu nastepuje stopniowe zaiweszanie się i nic nie mogę zrobic

Musisz wykonać to, co pisze przedmówca - MHDD wypalisz sobie u koleżanki i przeniesiesz na płycie na swój pecet, naste pnie uruchomisz jakbyś odpalał nową i czystą instalację Windowsa. Ewentualnie możesz spróbować uruchomić peceta z pendrive z liveCD Ubuntu bądź Mint - dystrybucji Linuksa. Po ich uruchomieniu sprawdź czy nie występują problemy.

Podaj wyniki tego wszystkiego, o czym napisaliśmy.
  • 1

#6 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2012 - 22:49

A czy da sie jakoś usunać bad sektory nie tracąc danych z dysku tak jak to jest opisane w tej instrukcji?? zalezy mi własnie aby nie utracic tych danych.
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 11 2012 - 23:18

Skąd pewność że dysk ma bad sektory? jak nawet nie widzimy SMART dysku ;>

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 11 2012 - 23:20

  • 0

#8 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2012 - 23:29

Okej więc sprawdziłem dysk i mimo ze nie znam sie na tym zbytnio to widze ze chyba jest bieda... a wiec tak : doszło mi do ok 1% i wyskoczył komunikat na niebieskim tle :
***Catastrophic Failure***
<message>
CAnnot write log file, disk is full
<end message>
Press any key to continue.

Tyle, nie zdazyłem spisać danych jakie wyszly ze skanowania ale z tego co mniej wiecej pamietam to było ok 16 -x UNC i
ok 250 czerwonych reszty nie pamietam

Przed wyskoczeniem komunikatu przy ok 0,4 % zaczeły sie pojawiać same wykrzykniki... a potem to juz niebieskie tło i powyższy komunikat.
Po ty gdy zresetowalem kompa chciałem powtórzyć skan ale nie widzialo dysku. Co ciekawe wylaczylem i właczyłem ponownie i uruchomił sie normalnie z tym że znowu sie zaciął po uruchomieniu....
Wiec co o tym myślicie???
  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 11 2012 - 23:41

Myślę że możesz pomału zbierać na nowy dysk, przy okazji wymień sobie ten zasilacz dla bezpieczeństwa komputera.

Użytkownik Qauke edytował ten post 16 11 2012 - 23:46

  • 0

#10 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2012 - 23:53

pomału ?? czyli da sie coś z tym zrobic "od ręki"? Wogóle da rade odzyskac z niego dane? kiedys ju to robiłem i mam nadzieje ze uda sie znowu.
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 11 2012 - 00:02

Dane z dysku odzyskasz za pomocą Partition Magic

  • 0

#12 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 17 11 2012 - 00:11

Okej dzięki wielkie za serdeczna pomoc, jednak mam jeszcze pytanie co teraz?? moge cos zrobic z tym dyskiem jakos go naprawic czy cos?? czy kupic od razu nowy dysk?? Czy tym programem odzyskam sam dane , poradze sobie czy jest to roche bardzije skomplikowana czynność?i jak to działa? musze miec drugi dysk czy naprawie ten? Mozesz podać jakies cenione zasilacze w przystepnej cenie??

  • 0

#13 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 11 2012 - 12:14

Dysk masz do wymiany.
  • 0

#14 garnecik

garnecik

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 17 11 2012 - 16:45

okej rozumiem trudno... a co z tym starym da sie go naprawic domowym sposobem?? zeby odzyskac dane to musze go naprawiac czy da rade w takim stanie jaki jest? i czy musze miec do tego drugi dysk?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera zawieszanie komputera uruchomienie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych