Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer tnie się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iorlas

Iorlas

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 07 06 2008 - 15:20

A więc od jakiegoś czasu przeglądanie stron internetowych,oglądanie filmów,granie w jakiekolwiek gry, otwieranie worda, przeróżnych folderów stało się udręką. Strony ładują sie powoli, filmy po pewnym czasie zacinają się, gry tak samo, otworzenie worda jest cudem, a i na otworzenie folderu muszę długo czekać. Myślałem że to może jakieś wirusy, więc dla pewności sformatowałem kompa, jednak nic nie dało. Mój sprzęt:
Procek AMD Athlon XP 1700+
Karta NVIDIA GeForce 6200
Dysk 60gb Maxtor 6Y06L0
ram 256mb
płyta ASRock K7NF2-RAID

Dodam jeszcze, że dokładnie odkurzyłem cały komputer.
Prosze Was pomoc :D

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 07 06 2008 - 15:50

Ściągnij program Everest Home Edition i podaj temperatury poszczególnych podzespołów. Jaki posiadasz zasilacz?

Sprawdź także, czy przypadkiem nie przełączyło Ci kontrolera ATA na PIO.

Użytkownik Killaz edytował ten post 07 06 2008 - 15:51

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 07 06 2008 - 16:44

Często powodem powolnego działania do zawieszenia kompa włacznie jest zbyt mało miejsca na dysku systemowym.
Każdy zapomina, że część dysku jest rezerwowane m.in. przez KOSZ - jeżeli zostawiłeś standardowe ustawienia to zwykle jest to 10% więc w Twoim wypadku 6Gb! A po co aż tyle!

Poza tym, jeżeli nie masz "na sztywno" ustawionego pliku wymiany to jest to następny spowalniacz => ustaw go "na sztywno" (wpisz tę samą wartość MAX i MIN w wielkości 2x posiadaną pamięć).

Wyczyść także kompa ze "śmieci" - temp, pamięć przeglądarki, itp. Możesz użyć do tego np. programu ODKURZACZ.
U żyj także standardowego "czyściciela" START => WSZYSTKIE PROGRAMY => AKCESORIA => NARZĘDZIA SYSTEMOWE => OCZYSZCZENIE DYSKU

Zrób także porządek z rejestrem - usuń niepotrzebne wpisy np. programem AML Free Registry Cleaner a następnie przeprowadź defragmentację rejestru np. programem Free Registry Defrag.

Zdefragmentuj też dysk. Zamiast windowsowego narzędzia polecam Auslogics Disk Defrag - jest dużo szybszy a nie gorszy (też darmowy i legalny).

Po tym wszystkim potraktuj kompa BOOTVISEM - darmowym programem... M$ (sic!) do przyspieszania startu i zamykania systemu.

Wszystko zrób w kolejności jak napisałem!

Wtedy daj znać, czy problem występuje nadal.
  • 0

#4 krzysiek0121

krzysiek0121

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 06 2008 - 00:37

ja mam ten sam problem i juz wczesniej wykonalem te czynnosci... na nic :D(

mozesz cos poradzic?
  • 0

#5 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 06 2008 - 00:50

Jeżeli nie podziałało to pozostaje - niestety - reinstalacja systemu.

Trochę - szczerze mówiąc... pisząc - mnie to dziwi, bo ja na swoim kompie nie reinstalowałem systemu 25 miesięcy a na drugim od ok. 3 lat. Cały czas chodzą prawidłowo. Ale przynajmniej raz na miesiąc robię wyżej opisane czynności.
  • 0

#6 Iorlas

Iorlas

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 06 2008 - 13:08

@Jotgie
Zastosowałem się do Twoich wskazówek, jednak po defragmentacji rejestru programem Free Registry Defrag i ponownym uruchomieniu kompa na ekranie powitalnym Windowsa wyskakuje okienko błędu cygwin.exe i zaraz gdy wybieram opcje nie wysyłaj raportu wyskakuje okienko Instalator Windows, które zawiesza się i nawet pulpit się nie ładuje. Próbowałem przywrócenia systemu do stanu sprzed defragmentacji jednak nic nie dało. Posta pisze z Trybu Awaryjnego.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych